کد خبر: 1098436 A

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان بانوان ایران معتقد است تورنمنت کافا می تواند فرصت خوبی برای پیاده سازی برنامه های تاکتیکی و تقویت هماهنگی بازیکنان تیم باشد.

به گزارش ایلنا، شادی مهینی، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان درکنفرانس مطبوعاتی تیم های شرکت کننده در تورنمنت کافا حضور یافت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

مهینی ضمن تشکر از فدراسیون فوتبال تاجیکستان بخاطر میزبانی مسابقات در پاسخ به این سوال که دو سال از آخرین فعالیت فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا می گذرد و تیم ایران با چه میزان آمادگی در این تورنمنت حضور یافته است، گفت: شرایط اپیدمی در کشورهای منطقه مختلف بوده و ما در ایران روزهای بسیار زیادی را در قرنطینه کامل به سر بردیم. تقریبا نزدیک به دو سال و نیم هیچ اردوی آماده سازی نداشتیم. زمانی که قرار شد در تورنمنت کافا حضور یابیم، فدراسیون در این زمان اندک سعی کرد تدارکات خوبی را برای ما فراهم کند و یک اردوی انتخابی و دو مرحله اردوی آماده سازی را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی پشت سر گذاشتیم تا بتوانیم به این مسابقات اعزام شویم.

وی در ادامه افزود: قطعا هدف اول بالا بردن تجربه و میزان آمادگی تیم است که در کنار آن به فکر کسب نتیجه مناسب هم خواهیم بود، چرا که هر پیروزی اعتماد به نفس و خودباوری تیم را بالا می برد و ما هم تلاش می‌کنیم به این هدف در بازی های پیش روی دست یابیم و به بهترین شکل از این تورنمنت استفاده کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تاجیکستان که رقیب اصلی ایران در این تورنمنت چه تیمی است؟ گفت: برای تمامی تیمها در این تورنمنت ارزش قائل هستیم اما تیم ازبکستان رقیب جدی برای ما محسوب می شود. حتی تیم تاجیکستان هم همواره از رقبایی بوده که در کافا عملکرد خوبی از خود نشان داده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان در خصوص اینکه تیم ایران نسبت به تیمی که دو سال قبل به کافا اعزام کرد و قهرمان شد، چه تفاوتی دارد، ادامه داد: تعدادی از بازیکنانی که تیم ایران را در دو سال گذشته همراهی کردند در این تیم حضور دارند. به دلیل شرایط خاص کرونا این تیم نسبت به تیمی که در تورنمنت دو سال گذشته حضور داشت شرایط متفاوت تری از لحاظ تعداد برگزاری اردوها و بازیهای تدارکاتی داشته است.

سرمربی تیم ملی نوجوانان در پایان با اشاره به اهمیت مسابقات کافا و حضور تیم های آسیای میانه در این رقابتها گفت: تیم های رده پایه فوتبال ایران همواره کافا را پیش زمینه ای برای آمادگی بهتر خودشان برای مسابقات آسیایی می بینند و این بازیها اهمیت زیادی برای ما دارد. این تورنمنت برای ما بسیار پر اهمیت بوده و هر ساله در تقویم برگزاری مسابقات AFC مشتاقانه به دنبال تاریخ مسابقات کافا هستیم.

 

انتهای پیام/
شادی مهینی فوتبال نوجوانان بانوان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر