کد خبر: 1096282 A

اقدام تعجب برانگیز ابرستاره پرتغال

کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال یک مرتبه دیگر با بازوبند کاپیتانی رفتار عجیبی داشت.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال پرتغال شب گذشته موفق نشد از عنوان قهرمانی اروپا دفاع کند و با شکست یک بر صفر مقابل بلژیک از دور یک هشتم نهایی یورو 2020 کنار رفت. این بدان معناست که کریستیانو رونالدو از مسابقات خارج شده است، حتی اگر در این دور از بازی‌ها با 5 گل از مرحله گروهی بهترین گلزن باشد.

رونالدو تاثیر زیادی در برابر بلژیک نداشت، درحالیکه یک ضربه ایستگاهی داشت که تیبو کورتوا موفق شد با مهار دیدنی آن را دفع کرده و مانع از گلزنی ستاره پرتغالی شود. او با 14 گل در مجموع مسابقات قهرمانی اروپا بهترین گلزن تاریخ مسابقات است. شماره 7 پرتغال با 109 گل زده ملی اکنون در کنار رکورد علی دایی ایستاده است.

رفتار عجیب با بازوبند کاپیتانی

رونالدو که سابقه به زمین انداختن بازوبند کاپیتانی در تیم یوونتوس را داشت، شب گذشته در ورزشگاه سویا دو مرتبه این کار را تکرار کرد. او پس از سوت پایان بازی برای لحظاتی روی زمین نشست و بازوبندش را روی زمین انداخت. سپس از جای برخاست و روملو لوکاکو به سمت او آمد و پس از احوالپرسی طرفین، رونالدو به سمت رختکن رفت. ویدیویی از جایگاه تماشاگران نشان می‌دهد که رونالدو از شدت عصبانیت یک مرتبه دیگر بازوبند را از دستش خارج کرد و پس از اینکه روی زمین می‌افتد، با پا به آن ضربه می‌زند که توسط یکی از اعضای کادر پرتغال از روی زمین برداشته شد اما رونالدو به نشان دادن اعتراضش ادامه داد.

1

2

3

4

آیا رونالدو در مسابقات قهرمانی اروپا دیگری بازی خواهد کرد؟

در حال حاضر رکورد کریستیانو رونالدو همانند دایی دست نیافتنی است اما این سوال مطرح است که او همچنان در مسابقات قهرمانی اروپا حضور خواهد داشت یا خیر. کاپیتان پرتغال اکنون 36 ساله است، یعنی وقتی مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2024 برگزار می‌شود، او 39 ساله خواهد بود.

یورو 2020 پنجمین حضور رونالدو با تیم ملی پرتغال در جام ملت‌های اروپا بود و او در سال‌های 2004 ، 2008 ، 2012 و 2016 نیز حضور داشت. او یک بار در سال 2016 قهرمان شد، یک بار در سال 2004 نایب قهرمان شده، یک بار در سال 2012 به نیمه نهایی رسیده، یک بار در سال 2008 به یک چهارم نهایی رسیده و پس از آن او امسال تجربه متفاوتی داشت: حذف در یک هشتم نهایی.

کریس2

کریس4

بدون خداحافظی با هواداران

پس از خسته نباشید و احوالپرسی با چند بازیکن داخل زمین، کریستیانو به جای تشویق با هواداران مستقیم به رختکن رفت. بازیکنان پرتغال برای تشویق و تشکر به سمت هواداران رفتند اما رونالدو مستقیما به رختکن رفت. یک حذف حتی در سن 36 سالگی و برنده نشدن مسلما برای او خوشایند نیست. فقط یک سال و نیم تا جام جهانی قطر باقی مانده، بنابراین این هدف بعدی شماره 7 است. این تنها جام بزرگی است که او هنوز موفق به کسب آن نشده است.

کریس

ویدیوی خشم رونالدو پس از حذف پرتغال در یک چهارم نهایی یورو را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/
علی دایی کریستیانو رونالدو یورو 2020 تیم ملی فوتبال پرتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر