کد خبر: 1095342 A

محمد موسوی در گفتگو با ایلنا:

بازیکن تیم ملی والیبال معتقد است ایران در رقابت های المپیک عملکرد بهتری را نسبت به لیگ ملت ها از خود به نمایش خواهد گذاشت.

سید محمد موسوی بازیکن تیم ملی والیبال ایران در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ ملت های والیبال بیان کرد: سیاست کادرفنی و فدراسیون والیبال مبنی بر ارزیابی بازیکنان و آمادگی هرچه بهتر برای مسابقات المپیک بود. ما یک بدشانسی هم که آوردیم این بود که امیر غفور در روزهای نخست دچار مصدومیت شد و این موضوع کمی برنامه‌های ما را برای این رقابت ها بهم ریخت.

وی افزود: بعد از باخت به استرالیا با توجه به جوان شدن تیم و همچنین توقع مردم از تیم ملی و انتقادات آنها، فکر میکنم تیم تحت فشار روحی روانی قرار گرفت و نتوانست کیفیتی را که قبلا ارائه می‌داد به نمایش بگذارد. ولی تیم از نظر فنی هیچ مشکلی نداشت. هم بازیکنان جوان ما از استعدادهای بالای برخوردار هستند هم بازیکنان با تجربه میدان دیده هستند و خود را ثابت کرده‌اند.  از طرفی آقای آلکنو به دنبال این بود تا بازیکنان تحت فشار بازی کنند. در برخی مواقع به خوبی دیدید بعضی از بازیکنان تحت فشار بودند اما آلکنو به آنها بازی داد چرا که اعتقاد داشت بازیکنان باید در این شرایط باشند تا بتوانند با آن مقابله کنند و به قول معروف ببیند یک بازیکن چند مرده حلاج است. 

موسوی اظهار داشت: امیدوار هستم در چند هفته‌ای که تا المپیک باقی مانده است شرایط برای ما بهتر پیش برود و بازیکنان ریکاوری کنند و از نظر ذهنی به شرایط خوب خود باز گردند. چرا که فکر میکنم بازیکنان از نظر فنی در شرایط خوبی قرار دارند و امیدوار هستم بتوانیم مسابقات المپیک را به خوب شروع کنیم.

وی در خصوص اینکه آیا آلکنو به لیگ ملت ها به چشم بازی های دوستانه نگاه کرد، گفت: شما به مصاحبه های ایشان دقت کنید چند بار بیان کردند که در این مسابقات به دنبال افزایش آمادگی بازیکنان هستند تا نتیجه گیری و حقیقتا تیم برای نتیجه گیری به این مسابقات اعزام نشده بود. 

موسوی در خصوص تجربه کار با ولادمیر آلکنو نیز بیان کرد: ایشان مربی بزرگی هستند و من از کار در کنار ایشان لذت می‌برم. او به بازیکنان اعتماد به نفس بالا و آزادی عمل می‌دهد تا آنها هر کاری که می‌توانند در زمین انجام دهند. بیشترین چیزی که در ایشان نظر من را جلب می‌کند اعتماد به نفس اوست. وی محدودیت ذهنی ندارد. شاید بازی با برزیل و روسیه برای ما بازی بزرگ و مهمی باشد و حتی برخی بازیکنان دچار استرس می‌شوند ولی ایشان جوری به بازیکنان اعتماد به نفس می‌دهد که انگار این بازی یک بازی معمولی است. 

او در مورد حضور بازیکنان جوان و عملکرد آنها اظهار داشت: ما بازیکنان با استعداد زیادی را در اختیار داریم و باید بگویم شما هنوز عملکرد و پتانسیل واقعی آنها را ندیده‌اید و این موضوع قطعا زمان می‌برد چرا که بازیکن جوان نیاز به بازی و کسب تجربه دارد تا بتواند لحظات حساس را مدیریت بکند. من معتقد هستم این بازیکنان بیشتر از این می‌توانند به ما کمک بکنند.

بازیکن تیم ملی در خصوص ادعای یکی از رسانه های لهستانی در مورد اینکه آلکنو بعد از شکست به لهستان بازیکنان تیم ملی سرزنش کرده است گفت: به هیچ وجه. مربی خیلی مواقع در تایم اوت در رختکن برای انگیزه دادن به بازیکن ممکن است حتی داد هم بزند و این یک چیز معمولی است و تمامی مربیان این کار را می‌کنند. مشکلی بین بازیکنان و آلکنو نیست و جو بسیار خوب است. به هر حال برخی از رسانه ها مثل داخل خود ایران به دنبال شیطنت و ایجاد حواشی هستند.

موسوی در خصوص بازی های المپیک 2020 توکیو و پیش بینی عملکرد تیم ملی والیبال اظهار داشت: بستگی دارد ما نتیجه گیری مطلوب را چه چیزی بدانیم. اگر بخواهیم واقع گرا باشیم قدرت والیبال ما در اندازه 4 تیم برتر المپیک نیست. ما نشان داده‌ایم هر تیمی را می‌توانیم شکست دهیم. اگر بتوانیم از گروه صعود کنیم و بعد از آن در بین 4 تیم برتر قرار بگیرم که این یک عملکرد فوق العاده است. ما می‌توانیم در بهترین شرایط در بین 8 تیم برتر دنیا قرار بگیریم که این نیز یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود. اگر قرار بود فقط در المپیک حاضر باشیم که قبلا این اتفاق رخ داده بود و قطعا تیم برای نتیجه گیری پا به این رقابت ها خواهد گذاشت. در کل مردم مطمئن باشند ما از جان مایه خواهیم گذاشت و بهترین بازی های خود را به نمایش می‌گذاریم. 

او در مورد اینکه آیا عملکرد تیم ملی در لیگ ملت ها باعث ایجاد انگیزه برای حضور بهتر در المپیک شده است، بیان کرد: بله قطعا همین گونه است. این بازی ها در این دوره ما را خسته نکرد و به خوبی استراحت کردیم و بعد از آن بازی کردیم و مثل دفعات گذشته نبود که باید برای حضور در مسابقات سفرهای طولانی مدتی را انجام می‌دادیم و ما معمولا 6 تا 8 بازیکن بودیم که در همه بازی ها حاضر بودیم و از نظر بدنی افت می‌کردیم. واقعا این مسابقات یک محک جدی و خوب برای تیم ملی بود و کادرفنی نیز به خوبی از ظرفیت های بازیکنان آگاه شده است و امیدوارم نتیجه آن را در المپیک ببینیم.

موسوی در پایان در خصوص انتقال خود به فنرباغچه ترکیه گفت:‌ به نظر من فنرباغچه یکی از باشگاه های بزرگ اروپا و جهان است. از من دعوت کردند و از این باشگاه دیدن کردم. با توجه به فرهنگ نزدیک مردم ترکیه احساس کردم کار در این تیم برای من راحت تر خواهد بود از طرفی این تیم در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد و یکی از مدعیان اصلی برای قهرمانی در ترکیه است برای همین این تیم را انتخاب کردم.

168845615.jpg

 

 

گفتگو: محمدرضا قاسمی

انتهای پیام/
تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال محمد موسوی المپیک 2020 لیگ ملت های والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر