کد خبر: 1093997 A

هرمان کاراته کای المپیکی گفت: همیشه در همه مسابقات تلاشم را کردم که جای خوبی در سکو قرار بگیرم.

 به گزارش ایلنا، حمیده عباسعلی در برنامه حالا المپیک  رادیو ورزش افزود: هدف اصلی من حضور موثر در المپیک و رقابت های توکیو است. در حال حاضر هم در اردوهای آماده سازی هستیم و تا برگزاری المپیک هم ۲ اردوی دیگر داریم. تمرینات بسیار خوبی را با حمایت کادر فنی و دیگر اعضای تیم انجام دادیم.
وی درباره وضعیت دیگر کاراته کاهای المپیکی گفت: کاراته برای نخستین بار وارد المپیک می شود. کاراته کاهای ایران هم سالیان سال است که خودشان را ثابت کردند. ما از طریق رنکینگ جهانی سهمیه حضور را کسب کردیم. بسیار به ما سخت گرفتند و من در لیگ جهانی کاراته وان لیسبون مدال برنز را گرفتم و به همراه ۳ کاراته کای دیگر کشور از جمله سارا بهمنیار موفق به کسب سهمیه توکیو شدیم.
قهرمان کاراته بانوان کشور در پاسخ به رنگ مدال در توکیو اظهار کرد: آرزوی همه ورزشکاران کسب مدال طلاست و اصلا قابل پیش بینی نیست. من همیشه در همه مسابقات تلاشم را کردم که جای خوبی در سکو قرار بگیرم و هیچ وقت قولی ندادم و هیچ ورزشکاری قول مدال نمی دهد و مثل همیشه قول تلاش را می دهم.
عباسعلی با اشاره به آسیب دیدگی اش گفت: رباط صلیبی پای من دچار مشکل شده بود و به علت ترس از حضور در رقابت ها من در لیگ جهانی شرکت کردم که یک ماه پیش برگزار شد. در این مسابقات می خواستند آمادگی من را بعد از دوری از میادین و آسیب دیدگی ببینند. خدا را شاکرم که در همان بازی اول همه ترس های من رفت و مجدد تمرینات خود را شروع کردم.
کاپیتان تیم کاراته بانوان کشور از تصویرسازی رقبای دیگر خود گفت: در المپیک ۴ وزن جهانی داریم که وزن من با وزن پایینی ادغام شده است. ۴ نفر از حریفان در وزن پایین تر من هستند که تا کنون هم مسابقه ای با آنان نداشتم. از لحاظ ذهنی باید آمادگی کامل را کسب کنم چرا که اگر ذهن آماده باشد نتایج بهتری را کسب می کنم و من هم مدام در حال آنالیز و تصویرسازی رقبای خود هستم.
عباسعلی در پایان عنوان کرد: روی سکو قطعا احساس غرور داری و حضور بانوان مسلمان ورزشکار گویی دفاع از آرمان ها و اعتقادات کشور می باشد. وقتی به زمین وارد می شوی دیدگاه ها متفاوت است و حضور بانوان توجه بیشتری را جلب می کند و من همیشه به زن بودن خود افتخار می کنم. مردم همیشه به ورزشکاران لطف داشتند و واقعا هیچ ورزشکاری از قصد کاری را اشتباه انجام نمی دهد و حتی بعد از باخت هم باید در کنار آنان باشیم. مردم با محبت کشورمان هم همیشه کنار ما بودند و از آن ها می خواهم که مجدد با دعا و انرژی های خوبشان ما را راهی توکیو کنند.

 

انتهای پیام/
المپیک کاراته حمید عباسعلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر