کد خبر: 1093509 A

اسکوچیچ آبروداری کرد

پیشکسوت فوتبال می‌گوید مسئولان فدراسیون فوتبال باید دراگان اسکوچیچ را در تیم ملی حفظ کنند

به گزارش ایلنا، آتیلا حجازی پیشکسوت فوتبال می‌گوید مسئولان فدراسیون فوتبال باید دراگان اسکوچیچ را در تیم ملی حفظ کنند چون به واسطه عملکردی که تیم تحت هدایت او در بحرین داشت تیم ملی به دور بعدی انتخابی جام جهانی قطر صعود کرده و آبروداری کرده است

وضعیت استقلال را چطور ارزیابی می‌‌کنید؟

درست نیست که سرمربی و مدیرعامل و بازیکنان علیه یکدیگر مصاحبه می‌کنند. فرهاد مجیدی حق داشت که از حق شاگردانش دفاع کند اما صحبت‌های مددی را متوجه نمی‌شوم. او با وجود این همه مشکلات چگونه می‌تواند هنوز صحبت کند و منتقد هم باشد؟ چطور می‌شود شما این اندازه بدهکاری در باشگاه داشته باشید و طلبکار هم باشید! این البته فقط مختص مددی نیست چون اعضای هیات مدیره هم باید به مانند او پاسخگو باشند اما متاسفانه باید در شرایط مقابل پدیده قرار بگیریم که هیچ چیز سر جایش نیست و وضعیت عجیبی را شاهدیم.

عملکرد تیم ملی در مسابقات انتخابی جام جهانی را چطور می‌بینید؟

وقتی به بازی‌های یورو 2020 نگاه می‌کنیم بازهم متوجه می‌شویم که در فوتبال چیزی به نام غیر ممکن وجود ندارد. اینکه یک تیم از قبل در یک مسابقه یا تورنمنت برنده و بازنده است، تفکر منطقی نیست. قبل از سفر تیم ملی ایران به بحرین، صحبت‌های مثبت و منفی زیادی مطرح می‌شد ولی در کل، رسانه‌ها حمایت خوبی کردند. فراموش نکنیم که تعدادی از بازیکنان ایران در لیگ برتر انگلیس، لیگ پرتغال و سایر لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند. در حال حاضر شکل و شمایل بازی و خواسته‌ها و نیازهای تیم ملی با زمانی که کارلوس کی روش سرمربی ایران بود، فرق کرده است.

عملکرد اسکوچیچ در تیم ملی را چطور می‌بینید؟

ما با تفکرات اسکوچیچ در بحرین نتیجه گرفتیم. اسکوچیچ نمره خوبی گرفت. او برقراری ارتباط با بازیکنان را از روز اول حفظ کرد. در ساختار فوتبال مدرن، ارتباط موثر در جایگاه نخست قرار دارد نه تکنیک و حتی بدنسازی. صحبت اول راجع به ارتباط است؛ ارتباط مربی با بازیکن، بازیکن با داور، مربی با داور و… در غیر این صورت، تصمیم گیری که در پله دوم است، ایجاد نمی‌شود. پله سوم، تکنیک است که ما نگرانی نداریم چون بازیکنان ایران از این حیث جزو بهترین‌های آسیا هستند. آمادگی جسمانی هم در رده آخر قرار دارد. اگر ارتباط کلامی و غیر کلامی، تصمیم گیری و تکنیک باشد، یعنی آمادگی جسمانی خوبی هم دارید. در مجموع به اسکوچیچ نمره خوبی می‌دهم. او هم مدیریت خوبی در تیم ملی داشته و هم بازی به بازی پیشرفت کرده است.

شایعات زیادی درباره آینده نیمکت تیم ملی فوتبال به گوش می‌رسد.

فکر می‌کنم باید هرچه زودتر شرایط تیم ملی مشخص شود. امکاناتی که برای تیم فراهم شده است از جمله هواپیمای اختصاصی، هتل خوب و مواردی از این دست، شایسته بازیکنان تیم ملی است. ما خوش شانس هستیم بازیکنانی داریم که در سطح اول جهان بازی می‌کنند. تیم ملی ما یک تیم معمولی نیست. ضمن اینکه فراز و نشیب برای هر تیم ملی در جهان وجود دارد. ایران با اسکوچیچ نتایج خوبی گرفته، او نشان داد که مربی شایسته ای است بخصوص اینکه برای کار در تیم ملی، زمان کم است. مطمئنم در آینده حتی برنامه‌های بهتری هم خواهیم داشت چرا که موفقیت در بحرین انگیزه‌ها را بالا برده است.

عزیزی خادم هم واکنش عجیبی به احتمال جدایی اسکوچیچ داشت.

من از ذهنیت عزیری خادم اطلاعی ندارم، ولی او نفر اول فدراسیون است و نباید مسئولیت خود را پاس دهد. از طرفی باید دید این آقایان هیئت رئیسه چقدر آگاهی دارند. اخلاق در فوتبال ما واژه‌ای نخ نماست که از آن سوءاستفاده می‌کنیم. همیشه دم از این مسائل می‌زنیم، ولی باید بگویم اخلاقی نیست که به جای تشکر از این مربی راه خروج را نشانش دهیم. اسکوچیچ کاری کرد که صندلی همه آنها حفظ شد. او اعاده حیثیت کرد. به همین دلیل است آنقدر که نگران اتفاقات داخل هستم از حریفانمان در آسیا ترسی ندارم. آنها به میدان می‌آیند تا ما را شکست دهند و هدفشان مشخص بوده و دستشان رو است در حالی که در داخل مشخص نیست هدف‌ها چیست و قرار است چه کاری در مورد آینده فوتبال ایران در این فاصله دو ماه انجام دهند.

انتهای پیام/
استقلال تیم ملی ایران آتیلا حجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر