کد خبر: 1088786 A

یورو 2020

در یکی از پرالتهاب‌ترین بازی‌های تاریخ فوتبال، مصاف تیم‌های ملی فنلاند و دانمارک در گروه دوم یورو ۲۰۲۰ با پیروزی فنلاندی‌ها به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، در دومین بازی از دومین شب مرحله گروهی رقابت‌های یورو 2020، امشب (شنبه) تیم‌های ملی فوتبال دانمارک و فنلاند در گروه B از ساعت 20:30 در ورزشگاه پارک شهر کپنهاگ به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی یک بر صفر فنلاندی‌ها به پایان رسید.

در این بازی که کاملاً تحت الشعاع حادثه تلخ دقایق پایانی نیمه نخست یهنی بیهوش شدن کریستین اریکسن ستاره خط میانی تیم ملی دانمارک قرار گرفت، پویانپالو در دقیقه 60 با یک ضربه سر از فاصله‌ای نزدیک و به لطف اشتباه دفع ناقص کاسپر اشمایکل دروازه‌بان حریف، تنها گل مسابقه را به ثمر رساند. دانمارکی‌ها در دقیقه 74 این بازی به لطف پنالتی که یوسف پولسن با زیرکی از آرایوری مدافع فنلاند گرفت، می‌توانستند بازی را به تساوی بکشانند اما هویبیرگ این پنالتی را به هدر داد.

این دیدار پس از وقوع حادثه تلخ برای اریکسن یک ساعت و چهل و هشت دقیقه معوق و در نهایت با نظر دست‌اندرکاران مسابقات، بازی از سر گرفته شد و پس از برگزاری دقایق پایانی نیمه اول، دو تیم فقط 5 دقیقه استراحت کردند و در ادامه نیمه دوم را آغاز کردند.

به این ترتیب دانمارکی‌ها در حالی بازی نخست خود در یورو 2020 را در خانه واگذار کردند که عملکردی بهتر و موقعیت‌های به مراتب بیشتری برای گلزنی داشتند. البته شوک حادثه‌ای که برای اریکسن رخ داد - کسی که جای خود را به ماتیاس ینسن داد - تأثیر منفی محسوسی روی عملکرد دانمارکی‌ها داشت و تا حدودی تمرکز آنها را برای غلبه بر همسایه شمالی خود در شبه جزیره اسکاندیناوی گرفت.

با این نتیجه فنلاند با 3 امتیاز در صدر جدول گروه B قرار گرفتند.

انتهای پیام/
دانمارک فنلاند یورو 2020
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر