کد خبر: 1088195 A

بازی امروز ایران و کامبوج یک مسابقه حساس و مهم محسوب می‌شود که دلیل آن نتایج سایر رقبا در بازی‌های پیش‌رو است.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، تیم ملی فوتبال کشورمان در سومین دیدار خود از دور برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی از ساعت 19:00 به مصاف کامبوج می‌رود.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد، یک مسابقه حساس و مهم محسوب می‌شود. در مطلب نگارش شده از سوی دپارتمان مسابقات بین‌المللی در خصوص این بازی آمده است:

بازی امروز ایران و کامبوج یک مسابقه حساس و مهم محسوب می‌شود که دلیل آن نتایج سایر رقبا در بازی‌های پیش رو و آینده است. بر این اساس نباید گل زده در این بازی را نادیده گرفت و به اشتباه اینطور تصور کرد که چون کامبوج تیم پنجم جدول خواهد بود، پس تعداد گل‌های زده شده در بازی با این تیم اثر چندانی ندارد.

با بررسی جدول رده‌بندی متوجه می‌شویم که تیم عراق ۱۴ امتیازی و دارای تفاضل گل ۱۰+ است. ایران نیز با ۱۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۹+ در رده دوم قرار دارد و بحرین با ۱۲ امتیاز و تفاضل ۷+ رده سوم را در اختیار گرفته است. اگر ایران امروز تیم کامبوج را شکست بدهد و عراق در برابر هنگ‌کنگ به تساوی برسد، دو تیم ایران و عراق در امتیاز ۱۵ برابر می‌شوند.

با استناد به ماده ۲۰ آیین نامه برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 اگر دو تیم هم امتیاز باشند، تفاضل گل تعیین کننده خواهد بود. در نتیجه تیم ملی با تفاضل گل بهتر از عراق تیم صدرنشین خواهد شد و در بازی آخر نیز می‌تواند با یک تساوی بصورت مستقیم به مرحله سوم مقدماتی صعود کند.

از طرفی اگر در بازی آخر، تیم ملی نتواند مقابل عراق پیروز شود و بحرین نیز هنگ کنگ را شکست دهد، امتیاز ایران و بحرین در عدد ۱۵ برابر خواهد شد و مجدد تفاضل گل تعیین کننده تیم دوم جدول خواهد بود.

تمامی مسابقات در مرحله مقدماتی جام جهانی حساس و سرنوشت ساز است و حتی تیم‌های ضعیف می‌توانند در سرنوشت صعود دیگر تیم‌ها نقش مهمی ایفا کنند. به عنوان مثال باخت لبنان به ترکمنستان حداقل ۳ تیم دوم را برای صعود به مرحله بعد امیدوارتر کرد.

انتهای پیام/
فوتبال ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر