کد خبر: 1088154 A

نماینده فدراسیون باید بازیکن ها را در معرض دید من قرار دهند تا بتوانم یک انتخاب و قضاوت عادلانه داشته باشم.

به گزارش ایلنا، محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نواجوانان در مورد نحوه انتخاب و گزینش والیبالست ها از سراسر کشور بیان کرد: در حال حاظر بازدید می‌کنیم از کلیه استان ها طبق درخواست هیت والیبال هر استان و با توجه به فیریک، و پست هایی که دارند در سن کم. این قابلیت ها را پیدا می‌کنیم و به بهترین نحو پرورش می‌دهیم.

 

وی ادامه داد: والیبالیست ها متولدین 83 هستند و با توجه به این که هر پست فیزیک خاص باید داشته باشد و تکنیکی که دارند انتخاب و سرمایه گذاری می‌کنیم در سایر استانها از کسانی که واجد شرایط هستند طبق فاکتورهایی که گفته شد در اینده نزدیک دعوت می‌کنیم و مجدد غربالگری انجام می‌دهیم و بهترین ها را انتخاب می‌کنیم. و حدودا 40 نفر در قالب دو تیم تشکیل می‌دهیم.

 

وکیلی در خصوص حمایت استان ها از طرح انتخابی والیبالیستهای نوجوان گفت: حدود 20 استان را بازدید کردیم و به دنبال راهکارهایی هستیم ک سایر استان ها اعلام آمادگی کنند و بتوانیم هرچه سریع تر بازدید انجام دهیم. و طی یک الی دو ماه اینده به پایان برسد و فرصت را از دست ندهیم. ازلحاظ امکانات بسیار متفاوت است، بعضی استان ها با کمبود امکانات مواجه بودند و 6 تا توپ استاندارد هم نداشتند و بعضی استان ها از شرایط استاندارد برخوردار بودند.

 

وی در ادامه بیان داشت: ما به نداشته ها زیاد توجه نمی‌کنیم سعی می‌کنیم به داشته های آنها توجه کنیم و بیشتر هدفمان در اول سلامتی بچه ها است که در این شرایط ویروس کرونا آنها مجبور نباشند سفر کنند و خودمان می‌رویم تا با انتخاب دراستان مربوطه در اول انگیزه ایی باشد برای خود بازیکن و بعد برای سایر نوجوانان که ببیند در استانی که از لحاظ امکانات شرایط ایده آلی نبوده باز هم افرادی دعوت شدند و انگیزه شود برای سایر بازیکن های آن استان. ما طی بازدید ها و سفرهایی که به استان ها انجام می‌دهیم امیدوارانه میروم تا گنج و طلایی را پیدا کنم که با پیدا کردن آن بتوانیم صیقل دهیم وطلای جهانی شود.

می‌خواهم سایر استان ها حمایت کنند از این طرح ما شرایط و امکانات خاصی نمی‌خواهیم. فقط یک سالن را برای یک روزدراختیار ما قرار دهند. تاکنون از 20 استان بازدید کرده ام و نمی‌توانم بدون دعوت به استانی بروم باید دعوت کنند تا بتوانم سایر بازیکن استان‌ها را شناسایی کنم.

 

سرمربی تیم ملی نوجوانان در آخر بیان داشت:من نماینده فدراسیون هستم که به عنوان سرمربی نوجوانان باید در معرض دید من بچه ها را قرار دهند تا بتوانم یک انتخاب و قضاوت عادلانه داشته باشم. این هدف یک هدف ملی است امیدوارم سایر استان مثل فارس، مرکزی، خوزستان، قم،یزد، ؛آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان که امیدوارم بزودی از یک سوم باقی مانده بازدید کنیم.

 

 

 

 

 

 

والیبال ورزشی محمدوکیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر