کد خبر: 1087108 A

کمیته ساحلی فدراسیون والیبال، جدیدترین رده‌بندی ساحلی استان‌ها و مناطق آزاد را بر اساس عملکرد نمایندگان آن‌ها در یک سال گذشته اعلام کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  فدراسیون والیبال، در این رده‌بندی استان بوشهر با یک هزار و 100 امتیاز در صدر جدول قرار دارد که 400 امتیاز آن از میزبانی دو دوره تور ملی دوستاره در شهرهای بوشهر و گناوه به دست آمده است.

همچنین استان‌ مازندران با 896 امتیاز در رتبه دوم این جدول قرار گرفته است که 200 امتیاز آن مربوط به چهار دوره میزبانی مسابقات قهرمانی کشور رده‌های سنی زیر 16، 18، 20 و 22 سال است. استان تهران نیز با 810 امتیاز جایگاه سوم رده‌بندی ساحلی کشور را در اختیار دارد.

رتبه‌ نمایندگان استان‌ها و مناطق آزاد در مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی زیر 16، 18، 20 و 22 سال کشور، تورهای ملی دو ستاره بندر ترکمن، بوشهر و گناوه، حضور در لیگ برتر ساحلی و میزبانی در این رقابت‌ها ملاک رده‌بندی استان‌ها است.

گفتنی است، میزبانی مسابقات قهرمانی هر رده‌ سنی کشور 50 امتیاز، میزبانی هر تور ملی دو ستاره 200 امتیاز، حضور هر تیم باشگاهی در لیگ برتر ساحلی 50 امتیاز و میزبانی هر هفته لیگ برتر ساحلی 300 امتیاز برای استان‌ها و مناطق آزاد مد نظر قرار گرفته است.

بر اساس برنامه تدوین شده کمیته ساحلی فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور رده‌های مختلف سنی از اواخر تیرماه آغاز می‌شود و کمیته ساحلی در حال حاضر بررسی شرایط استان‌های داوطلب میزبانی است.

 

انتهای پیام/
ورزشی فدراسیون والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر