کد خبر: 1086922 A

شرایط تیم ملی ایران برای صعود از گروه C پس از برد مقابل بحرین به مراتب بهتر شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی ایران در دیدار هفته ششم مرحله پیش مقدماتی جام جهانی شب گذشته موفق شد با نتیجه پر گل 3 بر صفر از سد بحرین عبور کند و شرایط خود را در جدول گروه C  برای صعود به دور نهایی مقدماتی بهتر کند.

با توجه به نتیجه بازی دیروز شرایط صعود ایران را بررسی خواهیم کرد.

 

صدرنشینی و صعود بی دردسر

بهترین و مطمئن ترین راه برای صعود به مرحله بعدی، سرگروهی و صعود مستقیم است که لازمه آن کسب حداکثر امتیازات از دو بازی آینده است. تیم ملی ایران در صورت برتری بر کامبوج و عراق به عنوان سرگروه صعود بی دردسری خواهد داشت و نیازی به معادلات دیگر وجود ندارد ولی اگر نتیجه ای به جز برد مقابل عراق برایش حاصل شود کار به اما و اگر کشیده خواهد شد. اگر 3 امتیاز بازی با کامبوج را قطعی بدانیم، تیم عراق که صدرنشین گروه C است باید دیداری با هنگ کنگ داشته باشد و حتی اگر شانسی برای این قائل شویم که هنگ کنگ بتواند از عراق یک تساوی بگیرد بازهم در صورت تساوی ایران و عراق، این عراق است که سرگروه بالا می‌رود و بنابراین صدرنشینی ایران در گروه منوط به این است که ایران عراق را شکست دهد مگر اینکه اتفاقات عجیب و غریبی رخ دهد.

 

صعود به عنوان تیم دوم

علاوه بر 8 تیم اول هر گروه، 4 تیم دوم که بهترین نتایج را کسب کرده‌اند هم صعود خواهند کرد و بر اساس اعلام فیفا، نتایج تیم های دوم با تیم آخر گروه محاسبه نخواهد شد و بر این اساس برد 14 بر صفر مقابل کامبوج محاسبه نخواهد شد و نتیجه بازی آتی با این تیم هم چنین شرایطی دارد.

تیم ملی ایران در حال حاضر بعد از بردن بحرین شرایط خوبی بین تیم های دوم دارد و در جایگاه دوم این جدول قرار می‌گیرد.

14000317000920_Test_NewPhotoFree

ایران در صورت تساوی با عراق در هفته آخر 10 امتیازی خواهد شد و باید دید نتایج سایر تیم ها چه شرایطی در این صعورت برای تیم ملی رقم خواهد زد.

انتهای پیام/
تیم ملی ایران جام جهانی 2022 قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر