کد خبر: 1086875 A

هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول؛

دیدار های لیگ دسته اول به مقطع حساس خود نزدیک می شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، 8 دیدار از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ دسته اول آزادگان امروز برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه این رقابت‌ها به هفته‌های پایانی و حساس خود نزدیک می‌شود، اهمین این رقابت‌ها هم رفته رفته بیشتر خواهد شد و تیم‌هایی که برای صعود و برای بقا می‌جنگند نیاز بیشتری به کسب امتیازات لازم در بازی‌های باقی مانده دارند. برنامه دیدارهای امروز به شرح زیر است:

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسامی داوران قضاوت کننده در هفته ی 28 ام از این قرار است؛ با این توضیح که در حال حاضر تیم های هوادار و مس کرمان با 46 امتیاز مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر به حساب می آید. بازی های لیگ یک در 34 هفته برگزار خواهد شد که در پایان تیم های اول و دوم مستقیم به لیگ برتر صعود می کنند و سه تیم انتهای جدول هم دسته دومی خواهند شد. نود ارومیه – چوکای تالش و گل ریحان البرز هم سه تیم انتهای جدول هستند.

 

*سه شنبه 18 خرداد

قشقایی شیراز- گل ریحان البرز

گل ریحان که در انتهای جدول و برای بقا در لیگ یک می‌جنگد بازی دشواری مقابل قشقایی در شیراز دارد که این تیم هم اتفاقا در حال نزدیک شدن به منقطه خطر پایین جدول است و همین موضوع بازی امروز را برای دو طرف حساس و دشوار کرده است.

 

آرمان گهر سیرجان  - مس کرمان

دربی کرمان یکی از دیدارهای جذاب هفته بیست و هشتم است. مس در رقابت با هوادار در بالای جدول نیاز مبرم به 3 امتیاز این بازی دارد تا از کورس عقب نماند و از سوی دیگر آرمان گهر از تیم های نیمه دوم جدول است که امتیاز دادن در دیدار خانگی ممکن است در ادامه برایش دردسر ساز شود.

 

 رایکا بابل- شاهین شهرداری بوشهر  

نماینده بابل در لیگ یک هم جزو تیم های نیمه دوم جدول است که اگر در ادامه نتواند امتیازات خوبی جمع کند خطر اضافه شدن به منطقه سقو را دارد. شاهین هم در جایگاه ششم جدول جا خوش کرده است و تلاش می‌کند خودش را به کورس بالای جدول برساند و همین موضوع اهمیت بازی را برای دو تیم افزایش می‌دهد.

 

خیبر خرم آباد – فجر شهید سپاسی شیراز

دو تیم از لحاظ امتیاز و رتبه در جدول به هم نزدیک هستند و از تعقیب کنندگان تیم های بالای جدول و در کورس صعود به لیگ برتر محسوب می‌شوند. 3 امتیاز این بازی برای هر دو تیم حائز اهمیت است و در این بین اوضاع فجر کمی بهتر است و البته خیبر از امتیاز میزبانی برخوردار است.

 

استقلال خوزستان – هوادار تهران  

هوادارِ صدرنشین دیدار حساس و سرنوشت سازی با استقلال در خوزستان دارد و این بازی خارج از خانه با تمام دشواری‌هایش اهمیت زیادی برای شاگردان عنایتی دارد چرا که مس کرمان در انتظار لغزش هوادار است تا جای این تیم را در صدر جدول بگیرد و در این صورت پس گرفتن صدر جدول برای هوادار دشوار است. استقلال خوزستان هم نیم نگاهی به کورس بالای جدول دارد و آخرین فرصت هایش برای ایجاد شانس صعود است.

 

بادران تهران- استقلال ملاثانی     

بادران در خانه دیداری به ظاهر راحت روی کاغذ با استقلال ملاثانی دارد ولی شرایط لیگ یک به گونه ای است که فاصله تیم ها از لحاظ کیفیت کم است و بازی آسانی نمی‌توان برایش متصور بود. بادران تعقیب کننده جدی هوادار و مس در بالای جدول است و نیاز دارد با کسب حداکثر امتیازات در دیدارهای باقی مانده در صورت لغزش تیم های بالایی به صدر برسد. استقلال هم در نیمه دوم جدول به دنبال فرار از منطقه خطر است.

 

چوکا تالش – خوشه طلایی ساوه   

چوکا که به سختی توانست به لیگ دسته اول راه پیدا کند در خطر جدی سقوط زودهنگام قرار دارد و تغییر کادرفنی در این مقطع هم مزید بر علت شده تا شرایط حساسی داشته باشد و از سوی دیگر خوشه طلایی هم شانس اندکی برای صعود دارد و بازی به همین دلیل برای طرفین مهم است.

 

پارس جنوبی جم – نود ارومیه

پارس جم میانه جدولی این هفته باید به مصاف نود ارومیه برود که در انتهای جدول شرایط حساسی دارد و باید دید این دیدار در نهایت به سود کدام یک به پایان خواهد رسید.

 

لیگ دسته اول آزادگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر