کد خبر: 1086321 A

بعد از انتقال مسابقات از کلمبیا و آرژانتین به برزیل، شک و تردیدهایی در مورد مسابقات کوپا آمریکا وجود دارد.

به گزارش ایلنا، اتحادیه فوتبال آرژانتین (AFA) تأیید کرد که آرژانتین پیش از آغاز مسابقات در 13 ژوئن در کوپا آمریکا در برزیل بازی خواهد کرد. این اعلامیه غافلگیرانه در بحبوحه بحث و جدال فراوان پیرامون برگزاری مسابقات و همچنین مذاکرات کاپیتان تیم‌های مربوطه برای تحریم مسابقات قرار گرفته است.

تیم آرژانتین تصمیم نگرفته به صراحت مخالفت خود را با این مسابقات اعلام کند زیرا بازیکنانی مانند کاسمیرو، لوئیس سوارز و خوان کوادرادو این کار را کرده‌اند، اگرچه لیونل اسکالونی، سرمربی آرژانتین، به دلیل وضعیت شیوع ویروس کرونا، نگرانی  خود را از برپایی مسابقات به میزبانی برزیل را ابراز کرد.

اسکالونی گفت: "مطمئناً شرایط [در برزیل] با شرایط ما برابر یا بدتر است. از این نظر موافقت با تصمیم دشوار است، اما ما هنوز باید ادامه بدهیم. ما قصد داریم بازی کنیم، تلاش خواهیم کرد تا کوپا آمریکا را هرچه بهتر اجرا کنیم، اما موارد ناشناخته بسیاری وجود دارد."

روز یکشنبه، فدراسیون فوتبال آرژانتین بیانیه‌ای منتشر کرد و تایید کرد که آرژانتین در این مسابقات شرکت خواهد کرد. در بیانیه AFA آمده است: "آرژانتین حضور خود در کوپا آمریکا 2021 را تأیید می‌کند، این نشان دهنده روحیه ورزشی است که این تیم در طول تاریخ خود داشته است. با تلاش فراوان AFA، که تمام ابزارهای لازم را برای تضمین مراقبت‌های ویژه بهداشتی مورد نیاز ما در این شرایط سختی که تجربه می‌کنیم، آماده کرده است، تیم ملی برای بازی در تورنمنت قاره ای به برزیل سفر خواهد کرد. همه پرسنل تیم آرژانتین برای غلبه بر این سختی که متأسفانه بر همه ما آمریکای جنوبی تأثیر می‌گذارد یکپارچه کار خواهند کرد."

اگرچه این بیانیه منتشر شده است، اما زمان مشخص خواهد کرد که آیا تیم آرژانتین با شرکت در مسابقات موافقت می‌کند یا با بازیکنان سایر کشورها به صفوف پیوسته و آن را تحریم می‌کند.

تیم ملی آرژانتین کوپا آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر