کد خبر: 1083655 A

یکتا جمالی با مهار وزنه 92 کیلوگرم در یک ضرب دسته ۸۷ کیلوگرم، توانست مدال برنز بگیرد و اولین مدال تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران را در مسابقات جهانی کسب کند.

به گزارش ایلنا، در هفتمین روز مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در تاشکند، یکتا جمالی از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران در رقابت گروه A دسته 87 کیلوگرم بانوان با 8 شرکت‌کننده دیگر به رقابت پرداخت.

پس از آن‌که یکتا جمالی توانست در حرکت یکضرب با مهار سه وزنه 85، 90 و 92 کیلوگرم مدال برنز را از آن خود کند و پس از ورزشکار ازبکستانی و آمریکایی در جایگاه سوم ایستاد، با امید و انگیزه زیادی برای ادامه تاریخ‌سازی خود وارد حرکات دو ضرب شد؛ چرا که او توانسته بود با درخشش در حرکات یک‌ضرب اولین مدال تاریخ وزنه‌برداری زنان را در جهان به دست آورد.

اوت شدن سارا فیشر اتریشی که مدعی اصلی قهرمانی بود در حرکت یکضرب، باعث شد تا شانس کسب مدال برای جمالی در حرکت دو ضرب و مجموع بیشتر شود؛ یکتا جمالی در حرکت دو ضرب هم درخشید و بدون آن‌که حتی یکبار در مهار وزنه خطا کند، ابتدا وزنه 105 کیلوگرمی را مهار کرد و سپس در حرکت دوم و سوم وزنه‌های 111 و 116 کیلوگرمی را بالای سر برد و شگفتی‌سازی خود را تکمیل کرد.

با این‌اوصاف جمالی به مانند حرکت یک‌ضرب، در حرکت دو ضرب هم توانست تاریخ‌سازی خود را تکمیل کند و با مهار وزنه 116 کیلوگرمی مدال برنز حرکت دو ضرب را هم از آن خود کرد؛ هم‌چنین یکتا جمالی در مجموع با 208 کیلوگرم توانست مدال برنز مجموع را هم به نام خود ثبت کند و این‌چنین روز رویایی را در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در تاشکند بگذراند و با هت‌تریک در کسب مدال برنز تاریخ‌ساز وزنه‌برداری زنان ایران شود.

پیش از جمالی، الناز باجلانی دیگر نماینده ایران در این تورنمنت در دسته 76 کیلوگرم نتوانست به مدال دست پیدا کند و در جایگاه هشتم ایستاد تا پرونده تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران که در رقابت‌های جوانان جهان دو نماینده داشت، با هت‌تریک درخشان یکتا جمالی بسته شود و با تاریخ‌سازی وزنه‌بردار اصفهانی موفق به بازگشت به ایران شود.

photo_۲۰۲۱-۰۵-۳۰_۱۷-۴۴-۴۹

aI8GCQay5X8J

حجم ویدئو: 620.93K | زمان ویدئو: 00:00:05
وزنه برداری ورزش بانوان وزنه برداری بانوان یکتا جمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر