کد خبر: 1083580 A

نشست وزیر و رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان با مسئولان ورزش ایران در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، نشست صمیمی وزیر و رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان و هیئت همراه با مسئولان ورزش ایران صبح امروز در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در حاشیه این نشست سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در جلسه دیدار رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش افغانستان در معرفی محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران گفت: دکتر داورزنی یکی از بزرگان ورزش ایران است که پیش‌تر معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش بود که علاقه خاصی به والیبال دارد. این در حالی است که تیم ملی والیبال ایران در سال‌های مدیریت ایشان در زمره ٨ تیم برتر دنیا و از مدعیان المپیک است.

وی افزود: والیبال و بسکتبال در حال رقابت با فوتبال هستند. تحولات والیبال ذائقه مردم را به سمت این ٢ رشته تغییر داده که این برای ما خوشایند است. با جهش و رشد والیبال، بخش قابل توجهی از مردم این رویداد را در کشور دنبال می کنند. به همین دلیل تقویت والیبال جزو استراتژی کمیته ملی المپیک ایران است. حضور آقای داورزنی در جلسه امروز نشان‌دهنده اهمیت این رشته ورزشی برای ایران است.

 

داورزنی: به رشد والیبال افغانستان کمک می‌کنیم

دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در ادامه نشست گفت: افغانستان به همراه ایران جزو ٤ کشور حاضر در منطقه‌بندی مرکزی آسیاست. به همین دلیل ما در فدراسیون والیبال مسابقات و رویدادهایی را برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بتوانیم والیبال را در افغانستان احیا کنیم.

داورزنی اضافه کرد: اخیرا مسابقات والیبال این کشور را از طریق شبکه‌های تلویزیونی دنبال کردم. با وجود کرونا، جمعیت زیادی برای تماشای مسابقات به سالن‌ها آمده بودند. این موضوع بیانگر این است که مردم افغانستان به رشته والیبال علاقه‌مند هستند. ما هم اعلام می‌کنیم که تماما در خدمت دوستان هستیم تا به رشد والیبال افغانستان کمک کنیم.

 

ورزشی فدراسیون والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر