کد خبر: 1082092 A

وسلی اسنایدر به خوبی با فضای پرفشار فوتبال در بالاترین سطح آشنا است.

به گزارش ایلنا، اسنایدر هلندی در سال 2019 فوتبال را کنار گذاشت و به یک دوران حرفه‌ای پرسفر پایان داد که در شش کشور و آخرین آنها قطر جریان داشت. حالا اگرچه مشغولیت‌های دیگری دارد اما همچنان با هیجان فوتبال را دنبال می‌کند و نظرات خوبی درباره آن دارد. دیلی میل با او درباره مسائل مختلفی گفت و گو کرده است.

خوشحالی که ژوزه مورینیو دوباره به ایتالیا برگشته؟

آمدن مورینیو به رم یک اتفاق خوب برای همه فوتبال ایتالیا و بخصوص این باشگاه است اما رم در حال حاضر بازیکنان لازم را برای اینکه با هدف رسیدن به اسکودتو مبارزه کند، ندارد. مورینیو مانند ارزش افزوده است اما باید دید باشگاه در فصل نقل و انتقالات چه می‌کند و چه بازیکنانی می‌خرد. سری A سخت و رقابتی است و امسال هم این را دیدیم، می‌توانیم تعادل و تراز این تورنمنت را تحسین کنیم. برای مورینیو آرزوی موفقیت می‌کنم و قطعاً کارش را در تلویزیون دنبال می‌کنم.

 رم مورینیو قبل از هر چیز به چه نیاز دارد؟

رم حداقل باید دو بازیکن خیلی قوی، دو بازیکن تراز اول بخرد. نمی‌دانم چقدر می‌توانند در بازار خرج کنند اما حضور مورینیو نقش بزرگی خواهد داشت. شما می‌توانید با یک تیم به موفقیت‌های بزرگی برسید اما یک نفره نمی‌شود حتی اگر مورینیو باشد. خیلی او را دوست دارم، او بهترین مربی است و من این را به خاطر همه چیزهایی که با او بردم، فهمیده‌ام.

 می توانیم شاهد یک رقابت فوق‌العاده بین مورینیو و آنتونیو کونته باشیم، این دو شبیه هم هستند؟

مورینیو شبیه کونته نیست و برعکس. مورینیو منحصر به فرد است و من او را خوب می‌شناسم. هر کس توانایی‌ها و ویژگی‌های خودش را دارد اما من این دو را با هم مقایسه نمی‌کنم. هر دو خیلی قوی و البته خیلی متفاوت هستند.

حالا اینتر باید قهرمان اروپا شود نه اینکه مثل یوونتوس فقط در ایتالیا قهرمان شود بدون اینکه به سه‌گانه‌ای که اینتر من به دست آورد، برسد. ما حالا باید این قدم بزرگ را برداریم تا جایگاه بهتری در تاریخ فوتبال اروپا داشته باشیم.

 خب، بیا درباره تیم سابقت، اینترمیلان حرف بزنیم، روملو لوکاکو در این فصل شگفت‌زده‌ات کرد؟

بله فکر نمی‌کردم چنین عملکرد خوبی در این فصل سری A داشته باشد. فکر نمی‌کردم اینقدر قوی شده باشد و بعد از دوران تاریکش در منچستریونایتد، تا این حد پیشرفت کرده باشد. این به خاطر ایتالیا و آنتونیو کونته است که او را به یکی از بهترین شماره 9‌های اروپا تبدیل کرد. راستش امید زیادی به او نداشتم اما اشتباه می‌کردم. او قوی است و مثل یک سرباز می‌دود و تلاش می‌کند و می‌جنگد.

 آیا این اینتر شبیه اینتر اسنایدر است؟

اینتر سزاوارانه اسکودتو را به دست آورد و بازیکنان تراز اول زیادی دارد اما نسبت به تیم ما در سال سه‌گانه قوت و قدرت کمتری دارد. کریستین اریکسن تیم را به شکل مثبت تغییر داد و من برایش خوشحالم چون ابتدای کار با سختی‌هایی مواجه شد و مثل من از یک لیگ ممتاز اروپایی به ایتالیا آمده بود. من در یک گروه واتساپ که بازیکنان تیم قهرمان سه‌گانه لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا در سال 2010 در آن هستند، قهرمانی اینتر را با بقیه جشن گرفتم. ما همیشه احساس همدلی می‌کنیم و از اینکه در اینتر بازی کرده‌ایم، راضی هستیم، حالا هم امیدواریم اینتر خارج از ایتالیا هم قهرمان شود.

 اگر به جای کونته بودی، کدام یک از این دو بازیکن آزاد را جذب می‌کردی، ممفیس دپای یا جورجینیو واینالدوم؟

من قطعاً دپای را انتخاب می‌کردم چون بازیکنی مثل او در لیگ ایتالیا وجود ندارد اما اینتر برای پست واینالدوم مشکلی ندارد و اریکسن و آرتورو ویدال در آن بازی می‌کنند. دپای بازیکن بلندپروازی نیست اما بازیکن تراز اولی است که می‌تواند در کنار لوتارو مارتینس و لوکاکو بدرخشد، او خرید خیلی خوبی می‌شود. از نظر من واینالدوم بازیکن خوبی است اما دپای عالی است.

 سؤال آخر درباره فینال لیگ قهرمانان. آیا فکر می‌کنی چلسی و منچسترسیتی بهترین تیم‌های حال حاضر اروپا هستند؟

بله هستند و از نظر من چلسی برنده می‌شود. آنها با توماس توخل خیلی قوی شده‌اند و پیش از این دو بار منچسترسیتی را برده‌اند، فکر می‌کنم شانس اول قهرمانی باشد. بارها بازی چلسی را دیده‌ام که چقدرتلاش می‌کنند و مایه می‌گذارند. خوشحالم که این دو تیم به بالاترین سطح فوتبال اروپا رسیده‌اند.

منبع: دیلی میل

چلسی مورینیو وسلی اسنایدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر