کد خبر: 1082078 A

بازرس کل امور ورزش و جوانان و میراث فرهنگی سازمان بازرسی کل کشور از آکادمی باشگاه استقلال بازدید کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، امروز (چهارشنبه) آقای طاهری جعفری بازرس کل امور ورزش و جوانان و میراث فرهنگی سازمان بازرسی کل کشور به همراه جناب آقای واحدی معاون بازرسی کل امور ورزش و جوانان و میراث فرهنگی سازمان بازرسی کل کشور و آقای حسنی سربازرس امور فدراسیون‌ها و باشگاهها در مجموعه ورزشی امام رضا (ع) حضور پیدا کردند.

در بدو بازدید این افراد، احمد مددی مدیرعامل استقلال به استقبال آن‌ها رفت و ضمن خیر مقدم، گزارشی از شرایط فعلی باشگاه استقلال در همه رده ها را ارائه داد.

در ادامه ناصر فریاد شیران گزارشی درباره رده‌های سنی این باشگاه که برخی از آن‌ها تازه تاسیس شده‌اند، از جمله نوباوگان که شامل چندین رده است، نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید ارائه داد که طبق قوانین فیفا و AFC شکل گرفته‌اند و به زودی الزامی خواهند شد و باشگاه استقلال به نوعی به پیشواز این قوانین رفته است. 

در ادامه آقای طاهری جعفری ضمن مهم دانستن فعالیت‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و تاثیرگذاری آن بر دیگر باشگاه‌ها و فوتبال کشور؛ نقش آکادمی‌های فوتبال را بسیار مهم توصیف کرد. ایشان اشاره کرد که حمایت از توان و استعدادهای داخلی و تکیه به  ظرفیت‌ها و مهارت‌های آنان با استعداد یابی و بازیکن سازی مناسب و ساختارمند در رده های پایه منجر به داشتن تیم های باشگاهی قوی در رده بزرگسالان و نهایتا تیم ملی قدرتمند خواهد شد. علاوه بر آن منجر به ترانسفر کردن بازیکنان به تیم های خارجی و ارز آوری برای کشور و مانع ورود بازیکنان بی کیفیت خارجی و خروج ارز از کشور می‌شود. در این بین توجه به پرورش نونهالان نوجوانان و جوانان به لحاظ فرهنگی و اعتقادی در حین آموزش بسیار مهم است زیرا که باشگاه‌های ما فرهنگی ورزشی هستند و نباید مقوله کارکرد فرهنگی آن‌ها نادیده گرفته شود.

همچنین آقای طاهری جعفری ضمن خرسندی از حضور در مجموعه امام رضا (ع) نکاتی در خصوص اهمیت آکادمی فوتبال و نقش آن در آینده ورزش کشور به ویژه فوتبال ارائه کرد. در ادامه مسئولان سازمان بازرسی کل کشور، بازدیدی از امکانات مجموعه انجام داده و آقای طاهری در ادامه این بازدید، دقایقی برای نوباوگان استقلال به ایراد سخن پرداخت. 

در پایان این بازدید که بیش از ٢ ساعت به طول انجامید، آقای طاهری از شرایط آکادمی فوتبال استقلال ابراز رضایت نمود و تاکید کرد: شفاف سازی و سالم سازی در فوتبال باید با قدرت ادامه پیدا کند.

وزارت ورزش و جوانان استقلال تهران احمد مددی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر