کد خبر: 1081786 A

مهدی مهدوی کیا اهالی فوتبال را به حمایت همه‌جانبه از تیم ملی فوتبال دعوت کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی مهدوی‌کیا در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال با ابراز امیدواری برای موفقیت تیم‌ ملی گفت: تیم ملی در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته و برای صعود به مرحله بعدی نیاز مبرم به موفقیت در بازی‌های پیش‌رو دارد. همه ما امیدواریم تیم با موفقیت هر چهار بازی را پشت سر بگذارد. با حمایت همه‌جانبه از سوی مردم و رسانه‌ها و مدیران این اتفاق شدنی است.

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: متاسفانه در بازی‌های قبلی دو مسابقه را مقابل بحرین و عراق از دست دادیم. این نشانه ضعف تیم ملی ایران نبود و فکر می‌کنم  شرایط روحی و روانی تیم استانداردهای لازم را نداشت. به گذشته هم نمی‌خواهم برگردم و همه ما می‌دانیم که چه پیش آمد و چه شد. الان هنوز چیزی تمام نشده و همه چیز دست خودمان است و از هر نظر برتر از حریفان هستیم.

وی با اشاره به شرایط فنی تیم‌ملی ایران اضافه کرد: همین الان لیست تیم‌ملی راکه نگاه می‌کنیم به لیستی از بازیکنانی با انگیزه و با قدرت و حرفه‌ای می‌رسیم. چند نفر از آنها بهترین عملکرد ممکن را در فوتبال اروپا داشته‌اند و آینده فوتبالی درخشان‌تری در انتظار آنهاست. آنهایی هم که در لیگ ایران بازی می‌کنند فوتبالیست‌هایی آماده و تاثیرگذارند. کادر فنی هم قطعا تلاش زیادی کرده تا برای تیم‌ملی برنامه‌ریزی مناسب داشته‌باشد.

مهدوی‌کیا ادامه داد: از همه مهم‌تر این است که ما ایرانیم. فوتبال فراز و نشیب دارد و همیشه شما روی دور بردن نیستید. در دوره خود ما هم یک بار در چنین شرایطی قرار گرفته بودیم و با اتحاد و همدلی توانستیم صعود کنیم و اتفاقا در نهایت به جام جهانی رفتیم. الان هم من هیچ شکی به اراده و توان بالای تیم ملی و بچه‌ها ندارم. ما از عراق و بحرین با اختلاف بالاتر و برتر هستیم و به همین دلیل صعود دور از دسترس نیست.

بازیکن اسبق تیم ملی در پاسخ به این سوال که طبق شرایط جدول بهتر است تیم‌ ملی هر چهار مسابقه خود را ببرد و آیا این موضوع مشکلی برای تیم درست نمی‌کند گفت: به نظر من همه چیز به تیم ملی خودمان بستگی دارد و بچه‌ها باید با ذهنیت برنده وارد زمین شوند. با تمام مشکلاتی که در فوتبال کشور می‌بینیم، با تمام اتفاقات و بحران‌های بدی که اتفاق افتاده، همه باید حمایت کنند تا این مرحله را پشت سر بگذاریم. الان وقت انتقاد، حاشیه و جنجال نیست. ما باید به جام‌جهانی برویم و این به نفع همه است. کادر فنی، خود بازیکنان که قطعا بالاترین هدفشان بازی کردن در جام‌جهانی است، رسانه‌ها، باشگاه‌ها و اهالی فوتبال. همه از موفقیت تیم ملی علاوه بر خوشحال شدن نفع می‌بریم چون حال فوتبالمان بهتر می‌شود. 

وی در خصوص حضور کریم باقری در تیم ملی عنوان کرد:می‌توانم بگویم که بهترین اتفاق ممکن بود. از نظر فوتبالی کریم باقری قطعا یک پشتوانه بزرگ برای تیم‌ملی خواهد بود و او نیازی به تعریف هیچ کدام از ما ندارد. اسم و تجربه و سابقه آقا کریم یک وزنه است و خیلی امیدوارم که در این موقعیت سخت بتواند به تیم ملی کمک کند. او سال‌ها است در پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته و فضای همدلی و رفاقت را در پرسپولیس ایجاد کرده است. او در موفقیت‌های ایم تیم قطعا نقشی تاثیرگذار داشت. من از شنیدن این خبر واقعا خوشحال شدم. با بودن آقای باقری از بابت مسائل روحی روانی تیم هم خیال ما تا حدود بسیار زیادی راحت می‌شود.

مهدوی‌کیا هم چنین تاکید کرد: من گفتم که تیم ما برتر از حریفان است ولی اصلا نباید حریفان را دست کم گرفت و باید به آنها احترام گذاشت. فوتبال ما پر از استعداد است و برای تحول مثبت باید روی پایه بیشتر کار کنیم. در فوتبال پایه با مدیریت جدید فدراسیون  اگر تحول مثبت اتفاق بیفتد و شاهد حرکت در مسیر حرفه‌ای گری باشیم، قطعا در سال‌های آینده پیشرفت چشم‌گیری خواهیم داشت. ما نمیتوانیم کار نکنیم و بگوییم برتر از حریفان هستیم. اگر کار نکنیم و فوتبال پایه را نادیده بگیریم در سال‌های بعد همین امتیاز مثبت را هم دیگر با توجه به برنامه‌ریزی سایر کشورها نخواهیم داشت.

کاپیتان سابق تیم‌ملی فوتبال گفت: باز هم می‌گویم الان وقت حمایت است. هر کسی با هر عقیده و فکری باید به تیم ملی نگاه مثبت داشته باشد. ان شاالله با دعای مردم و انرژی  مثبت آنها مثل همیشه، بازی به بازی را با موفقیت پشت سر میگذاریم. بازی در بحرین قطعا سخت است. اما با مجموعه این شرایط من خودم فکر می‌کنم با درایت اقای اسکوچیچ و همکارانش صعود می‌کنیم و تیم ملی بازی‌های خوبی انجام خواهد داد چون آینده فوتبالی  خیلی از بازیکنان هم به موفقیت در همین بازی‌ها گره خورده است.

مهدی مهدوی‌کیا تیم‌ملی فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر