کد خبر: 1081388 A

شب گذشته تیم صنعت نفت آبادان در خانه در برابر استقلال شکست خورد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، شب گذشته در بازی معوقه در چارچوب هفته بیستم مسابقات لیگ برتر خلیج فارس، صنعت نفت در ورزشگاه تختی آبادان در برابر استقلال شکست خورد تا نهمین شکست فصل خود را متحمل شود. 

این درحالی است صنعت نفت در پایان هفته یازدهم با شکست یک بر صفر نساجی در قائمشهر موفق شد 21 امتیازی شود و در رده دوم جدول رده بندی قرار بگیرد و تا یکی از مدعیان قهرمانی  در پایان نیم فصل اول باشد. اما هر چه نفتی ها هرچه به روزها و هفته‌های پایانی سال و نیم فصل اول نزدیک می‌شدند شرایط متفاوتی برای این تیم رقم می‌خورد.

صنعت نفت بعد از نساجی در خانه با نتیجه دو بر یک  برابر سپاهان شکست خورد و در دو بازی بعدی در مقابل مس رفسنجان و فولاد  به تساوی رسید. در هفته پانزدهم در تبریز  شاگردان پورموسوی در برابر ماشین سازی شکست خوردند تا نخستین برد این فصل ماشین سازان را رقم بخورد.  تا این تیم در پایان نیم فصل اول با کسب 23 امتیاز در رده پنجم جدول قرار بگیرد و خود را در صف مدعیان کسب سهیمه آسیایی قرار دهد.

اما رفته رفته شرایط برای پورموسوی و شاگردانش تغییر کرد. بازیکنان این تیم که تنها در ابتدایی فصل 30 درصد دریافتی داشتند مدتها دریافتی نداشتند و همین موضوع باعث تضیف روحیه بازیکنان شد. از طرفی کادرفنی این تیم در نظر داشت تا برای تقویت صنعت برای حضور هرچه بهتر در ادامه مسابقات لیگ برتر بازیکنان مورد نظر خود رابه خدمت بگیرد. اما مشکلات مالی این تیم اجازه نداد پورموسوی بازیکنان مدنظر خود را به خدمت بگیرد.

بحران مالی در صنعت نفت تا جایی پیش رفت که باشگاه قصد داشت برای تامین نیازهای مالی خود برای ادامه حضور در لیگ برتر برخی از ستاره‌های خود را به فروش برساند. حتی سیروس پورموسوی از هدایت نفتی ها استعفا داد اما با آن موافقت نشد.

در این میان وزارت نفت اعلام کرد که برای دو تیم نفتی خود در لیگ برتر 25 میلیارد اختصاص داده است و در ادامه هر روز مدیران آبادانی و نمایندگان این شهر در مجلس هر روز خبر از تزریق پول به باشگاه خبر می‌دادند ولی هیچ خبری نبود و تنها وعده‌های داده می‌شد که هرگز عملی نمی‌شد. در نهایت 12 و نیم میلیارد نفتی ها تا پایان سال به دست آنها نرسید تا شاگردان خالی در شب عید بدون هیچ دریافتی راهی تعطیلات شودند. 

این وعده ها بعد سال جدید هم ادامه داشت اما هنوز هیچ خبری از تزریق منابع مالی به باشگاه نبود و در این میان صنعت نفت پی در پی بازی های سرنوشت ساز خود در لیگ برتر را از دست می‌داد. سرانجام بعد از نزدیک به 8 ماه در نخستین روزهای اردیبهشت ماه 35 درصد از مطالبات بازیکنان این تیم پرداخت شد و امید می‌رفت با این پرداختی شرایط این تیم بهتر شود.

این پرداختی ها به قدری دیر انجام شد که به نظر می‌رسد کار از کار گذشته است و بازیکنان کادر فنی روحیه خود را از دست رفته می‌بینند. نفتی‌ها حساس‌ترین بازی‌های خود را در لیگ برتر از دست داده‌اند و از دور رقابت‌های جام حذفی کنار رفتند. از طرفی نیز مصدومیت مهره‌های کلیدی این تیم مزیت بر علت شد تا ناکامی های نفتی ها ادامه دار باشد.

 از آخرین برد صنعت نفت در لیگ برتر نزدیک به 5 ماه می‌گذرد و این تیم در این میان 12 بازی انجام داده است که در 7 بازی شکست خورده و تنها در 5 بازی توانسته به نتیجه مساوی دست پیدا کند و در این میان تنها توانسته 3 بار دروازه حریفان را باز کند.

صنعت نفت اکنون با 6 برد، 8 مساوی و 9 شکست و کسب 26 امتیاز در رده دوازدهم جدول رده بندی قرار دارد و تنها 6 امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد و تیمی که در آستانه کسب سهمیه آسیایی بود حالا در منطقه سقوط قرار گرفته است.

 

استقلال و صنعت نفت آبادان لیگ برتر خلیج فارس لیگ خلیج فارس صنعت نفت آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر