کد خبر: 1080931 A

بحران هویت در ساختمان سئول

مصاحبه امروز جلال چراغپور با یکی از خبرگزاری‌ها و روایت این مربی و پیشکسوت با سابقه فوتبال ایران از گفت وگوی دو دقیقه‌ای با رئیس جدید فدراسیون فوتبال حاوی نکات تلخ و تامل برانگیزی است.

به گزارش ایلنا، جلال چراغپور به تازگی به عنوان رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال معرفی شده و البته این انتصاب از معدود تصمیمات درست عزیزی خادم در دوره مدیریتی جدید محسوب می شود با این وجود حالا چراغپور در یک گفت و گوی عجیب مدعی شده از انتصاب خودش بی خبر بوده است.

چراغپور همچنین اعلام کرد گفت‌وگوی کوتاهی به مدت کمتر از دو دقیقه با رئیس جدید فدراسیون فوتبال داشته و عزیزی خادم به وی اعلام کرده او را نمی‎شناسد و این مربی و پیشکسوت با سابقه فوتبال ایران نیز در پاسخ به رئیس فدراسیون گفته است که من هم تو را نمی‌شناسم.

در بین چهار گزینه ریاست فدراسیون فوتبال، پیشکسوتان و صاحب نظران نظرات و دیدگاههای متفاوتی داشتند اما اکثر آنها در یک نقطه اشتراک نظر داشتند و آن عدم شناخت نسبت به چهره گمنامی همچون شهاب عزیزی خادم بود که یکباره به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال معرفی شد و حالا خطاب به جلال چراغپور می‌گوید که او را نمی‌شناسد!

بحران هویت البته از زبان مدیریت علی کفاشیان و مهدی تاج در فوتبال ایران آغاز شد ، از زمانی که چهره‌های ناشناسی مثل حیدربهاروند و عبدالکاظم طالقانی برای آینده فوتبال ایران تصمیم‌گیری کردند و خروجی تصمیمات مدیران بیگانه با فوتبال که از سبقه روشن و قابل توجهی برخوردار نبودند رسیدن به رئیس تازه واردی است که نه او پیشکسوتان فوتبال را می‌شناسد و نه پیشکسوتان شناخت و البته اعتمادی به مدیریت جدید فوتبال کشور دارند.

چراغپور و پیشکسوتان فوتبال در روزهای گذشته بارها عملکرد و تصمیمات رئیس جدید را مورد نقد قرار دادند اما عزیزی خادم به حدی از تاریخچه فوتبال ایران بی اطلاع است که در دفاع از انتخاب گزینه ای همچون خورشیدی، سرپرست جدید تیم ملی می‌گوید:مگر پیش از او چه کسانی در این جایگاه بودند؟ و در واقع از سبقه و نام‌های بزرگ پیشکسوتانی مثل مرحوم محمد رنجبر، مهدی مناجاتی یا همایون شاهرخی و حتی افشین پیروانی اظهار بی اطلاعی می‌کند. 

آنچه مسلم است ساختمان موقت سئول که تا چند روز دیگر باید به صاحبان جدیدش تحویل داده شود بیش از بحران‌های مالی و مدیریتی با بحران هویت روبرو است و فوتبالی که بیش از هر زمان دیگری برای صاحبان اصلی خودش ، پیشکسوتان و مربیان ناشناخته و بیگانه به نظر می‌رسد.

فدراسیون فوتبال جلال چراغپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر