کد خبر: 1080453 A

جنگ تا لحظه آخر

لیگ قهرمانان، لیگ اروپا، مقدماتی لیگ کنفرانس اروپا: کدام تیم‌های انگلیسی فصل بعدی در اروپا بازی خواهند کرد؟

به گزارش ایلنا، این رقابت در حالی آغاز می‌شود که فصل لیگ برتر به یک نتیجه هیجان انگیز نزدیک شده است- چه کسی به لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس جدید اروپا راه پیدا می‌کند؟

چلسی، لیورپول و منچسترسیتی در رقابت برای ایستادن در بین چهار تیم برتر جدول رده بندی فصل جاری لیگ برتر انگلیس هستند. یکی از این تیم‌ها در لیگ اروپا حضور خواهد داشت و وستهام، تاتنهام و اورتون برای بدست آوردن جایگاه دیگر موجود در این رقابت می‌جنگند.

سپس، بعد از لیگ قهرمانان و لیگ اروپا، لیگ کنفرانس اروپا وجود دارد که آرسنال نیز در آن رقابت کاملاً جدید شرکت می‌کند. در ادامه به احتمالات روز پایانی لیگ برتر انگلیس برای به دست آوردن 7 سهمیه باشگاه‌های انگلیسی مسابقات اروپایی نگاهی می‌اندازیم:

لیگ قهرمانان اروپا

چهار تیم برتر لیگ برتر راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان می‌شوند. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ اروپا همچنین صعود به مرحله گروهی را تضمین می‌کند. حداکثر پنج تیم انگلیسی می‌توانند از طریق این دو روش راهی لیگ قهرمانان شوند اما اگر منچستریونایتد قهرمان لیگ اروپا شود و در جمع چهار تیم برتر قرار گیرد، صعود آن‌ها به لیگ قهرمانان از طریق جایگاه در لیگ به تیم دیگری منتقل نمی‌شود.

با توجه به وضعیت فعلی، سهمیه‌ها چطور تقسیم می‌شود؟

لیگ قهرمانان اروپا: منچسترسیتی، منچستریونایتد، چلسی، لیورپول (مرحله گروهی)

لیگ اروپا: لسترسیتی، وستهام (هر دو مرحله گروهی)

لیگ کنفرانس اروپا: تاتنهام(دور پلی آف)

چگونه مقام چهارم اکنون جایگاه لیگ قهرمانان را تضمین می‌کند؟

در حال حاضر وضعیت چهار تیم مشخص است. خروج آرسنال از مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا با شکست برابر ویارئال به این معنی است که اکنون چهار تیم برتر از حضور در لیگ قهرمانان اروپا اطمینان دارند. در حال حاضر، این چهار جایگاه به ترتیب در اختیار منچسترسیتی، منچستر یونایتد، چلسی و لیورپول است.

مقدماتی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا

دو سهمیه برای حضور در لیگ اروپا در دسترس باشگاه‌های انگلیسی است. یکی به تیمی اهدا می‌شود که در لیگ برتر پنجم می‌شود - در حال حاضر این رتبه در اختیار لستر است - در حالی که سهمیه دوم به طرف قهرمان جام حذفی می‌رسد.

نکته جالب اینکه، لستر این جام را بالای سر برد اما از طریق جایگاه لیگ برتری راهی لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ اروپا خواهد شد. این بدان معناست که جایگاه آن‌ها در لیگ اروپا برای قهرمانی در جام حذفی به تیم بالاترین رتبه در لیگ برتر منتقل می‌شود که صلاحیت حضور در مسابقات UEFA را ندارد: یعنی، وستهام در رده ششم.

لیگ کنفرانس اروپا از فصل آینده همانند لیگ قهرمانان و لیگ اروپا آغاز به کار می‌کند.

لیگ کنفرانس اروپا چیست؟

ایده پشت کنفرانس لیگ اروپا این است که به باشگاه‌های بیشتری طعم فوتبال اروپا را تجربه کنند، به ویژه آن دسته از تیم‌هایی که از کشورهایی که برای صعود به دو رقابت دیگر یوفا تلاش می‌کنند، کمتر مورد توجه هستند. اما برای باشگاه‌های انگلیسی نیز جای خالی وجود دارد.

تضمین شده بود که قهرمان جام اتحادیه به مرحله پلی آف لیگ کنفرانس اروپا راه یابد. اما پس از اینکه منچسترسیتی این جام را بالای سر برد - که قبلاً موفق به کسب جایگاهی در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا شده - جایگاه آن‌ها به تیم بعدی لیگ برتر که در رده بالاتری قرار دارد، منتقل خواهد شد.

این بدان معناست که تیم هفتم لیگ برتر، فصل آینده - در حال حاضر تاتنهام - راهی لیگ کنفرانس اروپا خواهد شد.

وضعیت فعلی جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس پیش از برگزاری مسابقات امشب را مشاهده می‌کنید:

888

لیگ برتر انگلیس لیگ قهرمانان اروپا لیگ اروپا لیگ کنفرانس اروپا چیست؟
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر