کد خبر: 1080332 A

در چارچوب فینال جام حذفی آذربایجان فردا شب از ساعت 20:00 به سومقاییت به مصاف کشلا خواهد رفت. این درحالی است که سومقاییت به دنبال نخستین قهرمانی خود در تاریخ فوتبال آذربایجان است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سومقاییت درحالی در این بازی به مصاف حریف خود خواهد رفت که در پایان این فصل از ماسابقات لیگ آذربایجان با کسب 39 امتیاز در رتبه سوم جدول رده بندی لیگ قرار گرفت تا جواز حضور در مرحله پلی آف لیگ اروپا را کسب کند. همچنین سومقاییت در مرحله نیمه نهایی با شکست قره باغ موفق شد جواز حضور در فینال این مسابقات را کسب کند. 

این تیم آذربایجانی که در سال‌های اخیر علاقه‌ای ویژه‌ای به بازیکنان ایرانی داشته است و هم اکنون علی قربانی و حجت حق وردی و مهدی شریف را در اختیار دارد. علی قربانی مهاجم سابق استقلال و سپاهان چندی پیش با دعوت ده بیاسی سرمربی تیم ملی آذربایجان تابعیت این کشور را گرفت  و نخستین بازی ملی خود در لیگ ملت‌های اروپا را برای آذربایجان در برابر مونته‌گرو به انجام رساند تا به صورت رسمی بازیکن تیم ملی آذربایجان شود. قربانی که اکنون 4 بازی ملی برای آذربایجان انجام داده است با 6 گل زده برترین گلزن سومقاییت در این فصل لقب گرفت تا ایمد نخست سومقاییت در برابر کشلا باشد.

قربانی روی سروکول رونالدو و پرتغالی‌ها :: ورزش سه

از طرفی حجت حق وردی، دیگر بازیکن ایرانی سومقاییت که در نیم فصل صحبت از حضور وی در پرسپولیس بود و به نظر می‌رسید یحیی گل محمدی برای تقویت خط دفاعی خود به دنبال جذب کاپیتان پیکان است. اما این بازیکن بعد از فسخ قرارداد با پیکان راهی فوتبال آذربایجان شد تا پیراهن سومقاییت را بر تن کند. حالا بعد از علی قربانی ده بیاسی در جدیدترین لیست تیم ملی آذربایجان از حجت حق وردی مدافع ایرانی تبار این دعوت کرده تا این بازیکن دومین ایرانی حاضر در تیم ملی آذربایجان باشد.

حق وردی حالا در خط دفاعی سومقاییت تبدیل به نقطه اتکا سرمربی این تیم شده است و از همین رو ده بیاسی را مجبور کرده تا وی را برای تقویت خط دفاعی تیم ملی آذربایجان به اردو این تیم دعوت کند.

حجت حق‌ وردی و مهدی شریفی در ترکیب سومقاییت مقابل سابیل | طرفداری

مهدی شریفی نیز دیگر بازیکن ایرانی سومقاییت است که سرمربی این تیم  سمیر عباس‌اف برای قهرمانی این تیم در جام حذفی حساب ویژه‌ای بر روی آن باز کرده است. شریفی در تابستان 98 بعد از جدایی از پرسپولیس با قراردادی دو ساله به سومقاییت پیوست و قرارداد این بازیکن در تابستان با این تیم آذربایجانی به پایان خواهد رسید.

سمیر عباس اف سرمربی سومقاییت و همچنین هواداران این تیم امیدوار هستند که این تیم با توجه به درخشش بازیکنان ایرانی الاصل خود بتواند نخستین جام خود در تاریخ مسابقات فوتبال آذربایجان را کسب کنند.

شریفی - بابایی؛ آقای گل های ایرانی در خاک اروپا! :: ورزش سه

 
آذربایجان لژیونر لژیونرها مهدی شریفی علی قربانی حجت حق وردی سومقاییت لژیونرهای فوتبال ایران جام حذفی آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر