کد خبر: 1080251 A

مدنی در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: در این دو ماه فعالیت تیم جدید فدراسیون فوتبال جز بیان حرف‌های خوب، شاهد انتصابهای مسئله دار و مشکوک و برگزاری میهمانی‌های مورد دار بودیم.

به گزارش ایلنا، محمدسعید مدنی با حضور در برنامه « ورزش بدون ویرایش »، عملکرد و برنامه‌های فدراسیون فوتبال در دوره جدید را مورد تحلیل قرار داد و عنوان کرد: فوتبال ایران به شدت آسیب دیده است، به حق خود نمی‌رسد و به اهالی این ورزش توهین می‌شود.

از این رو انتظار می‌رود حال که تیم جدید با شعارها و برنامه‌های جدید روی کار آمده است با لابی گری و فساد در فوتبال مقابله کند و کمبودهای این حوزه به خصوص مسئله مدیریت را تقویت کند.

* چیزی جز انتصابهای مشکوک ندیدیم

وی در پاسخ به پرسش مجری رادیو گفت‌وگو مبنی بر این که عملکرد تیم جدید فدراسیون در دور جدید را چگونه ارزیابی می‌کنید، بیان کرد: آنچه که در این دو ماه جز بیان حرف‌های خوب دیدیم و شنیدیم، انتصابهای مسئله دار و مشکوک بود. همچنین یک میهمانی افطاری برگزار شد که آنقدر مشکل و چالش داشت که فدراسیون، برگزاری آن را به گردن باشگاه‌ها و باشگاه‌ها به گردن یکدیگر یا فدراسیون می‌اندازند.

مدیر مسئول کیهان ورزشی با انتقاد از لغو قانون به کارگیری مربیان خارجی از سوی فدراسیون، عنوان کرد: این اقدام یک تشویق و کمک به دلالان فوتبال است.

* عملکرد رئیس فدراسیون توهین به تماشاچی و هوادار است!

مدنی، گماردن افراد غیرمتخصص در پست‌های مهم فدراسیون را توهین بزرگ به تماشاگران فوتبال دانست و اظهار کرد: متاسفانه یکی از موضوعات ناراحت کننده در فوتبال ایران نادیده گرفتن تماشاچی و طرفدار است. استفاده از افراد با دانش و تجربه در فوتبال که ارتقا دهنده این ورزش پراستعداد در ایران است، می‌تواند یک گام برای احترام به هواداران باشد که مدیران از آن بی بهره‌اند.

* جام جهانی سرپوش مدیران برای ناکارآمدی‌ها

وی در بخش دیگری از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، فوتبال ایران را فساد زده خواند و بیان کرد: باید بپذیریم در فوتبال ایران نامحرم نفوذ کرده است و برای بهبود شرایط باید مکانیزم دفع و جذب را فعال کنیم.

به عقیده این روزنامه نگار ورزشی، جام جهانی یک سرپوش برای تمام ناکارآمدی‌ها و حاشیه روی‌های مدیران فوتبالی کشور است یعنی فوتبال پایه، باشگاه‌ها و... اهمیتی برای فدراسیون ندارد و موضوع مهم و اصلی صعود به جام جهانی است.

مدنی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مشکلات و چالش‌هایی که توسط کارشناسان و دلسوزان ورزش کشور مطرح می‌شود در فوتبال وجود دارد و مدیران نباید منکر آن باشند. توصیه من به مدیران جدید این است که چالش‌ها و عرصه‌ای که برای خدمت به آن وارد شده‌اند را بشناسند.

وی تاکید کرد: دو جریان در فوتبال کشور وجود دارد که اولی به دنبال سربلندی این ورزش در جهان است و گروه دیگر که متاسفانه غالب هستند بدون هیچ تخصص و دلسوزی تنها به آن آویزان شده‌اند و به دنبال منافع خود هستند.

 

 

فدراسیون فوتبال ورزشی محمدسعید مدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر