کد خبر: 1080014 A

آخرین هفته لالیگا دراماتیک است و نبرد بر سر قهرمانی و سقوط به حساس‌ترین مرحله خود رسیده است.

به گزارش ایلنا، پس از 37 هفته، اتلتیکو مادرید در صورت پیروزی در آخرین دیدار خود در این فصل در خانه وایادولید، قهرمانی‌اش را جشن خواهد گرفت اما اگر آنها مساوی کنند یا ببازند، رئال مادرید می‌تواند با پیروزی خانگی مقابل ویارئال، قهرمان این فصل شود.

اتلتیکو پس از پیروزی در دو نبرد پایاپای در خانه مقابل رئال سوسیداد و در خانه اوساسونا، حالا به خانه وایادولید سفر خواهد کرد. استفان ساویچ به دلیل محرومیت غایب خواهد بود و فلیپه در کنار خوسه خیمنس قرار می‌گیرد.

این بازی برای وایادولید هم بسیار حساس است. آنها در حالی به مصاف اتلتیکو می‌روند که از آخر، دوم هستند و دو امتیاز با منطقه رهایی از سقوط فاصله دارند. این تیم 11 بازی است که پیروز نشده و سه بازی آخر خود را هم باخته است. هر نتیجه‌ای به جز پیروزی سقوط آنها را رقم می‌زند و حتی در صورت برد هم باید منتظر نتایج اوئسکا و الچه باشند.

رئال مادرید در بازی خانگی مقابل ویارئال، تونی کروس را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در اختیار ندارد. دنی کارواخال، سرخیو راموس و لوکاس واسکس هم نیستند. رئال مادرید باید پیروز شود و منتظر لغزش اتلتیکو بماند تا قهرمانی را جشن بگیرد اما رقیب آنها هم انگیزه‌های بسیاری دارد و می‌خواهد سه امتیاز این بازی را بگیرد تا شاید به فصل بعد لیگ اروپا راه پیدا کند.

تیم اونای امری در چهارشنبه آینده فینال لیگ اروپا را با منچستر یونایتد برگزار خواهد کرد و به این ترتیب ممکن است امری ترکیبی تا حدی متفاوت را به زمین بفرستد اما اگر او به بازیکنان کلیدی‌اش استراحت بدهد و همه توانش را برای فینال بگذارد، ریسک بزرگی انجام داده است.

رئال سوسیداد هم در صورت پیروزی در دربی محلی در خانه اوساسونا، با کسب رده پنجم، به لیگ اروپا راه می‌یابد. اوساسونا هفته گذشته برای اتلتیکو مادرید دردسرهای فراوانی ایجاد کرد.

بتیس هم در صورت پیروزی در خانه سلتا به لیگ اروپا برمی‌گردد. سلتا یکی از تیم‌های خوب نیم‌فصل دوم لالیگا بوده است. اگر رئال سوسیداد و بتیس در دیدارهایشان پیش بیفتند، این می‌تواند روی تاکتیک‌های ویارئال در مادرید اثر بگذارد.

درام دیگر این فصل در انتهای جدول است، جایی که وایادولید، الچه و اوئسکا در خطر سقوط هستند و دو تیم از بین آنها به دسته پایین‌تر می‌روند.

وایادولید دو امتیاز کمتر از الچه و اوئسکا دارد. اگر اوئسکا در خانه خود مقابل والنسیا یک امتیاز بگیرد و الچه در خانه اتلتیک بیلبائو پیروز شود، وایادولید حتی در صورت پیروزی مقابل اتلتیکو مادرید هم سقوط خواهد کرد. بیلبائو انگیزه‌ای برای این مسابقه ندارد و چندین بازیکن کلیدی‌شان هم غایب هستند. در منطقه والنسیا، محدودیت‌های ویروس کرونا کم شده و الچه می‌تواند از حضور پنج‌هزار تماشاگرش روی سکوها بهره ببرد.

دیگر دیدارها بین لوانته و کادیس، گرانادا و ختافه، سویا و آلاوس است. این تیم‌ها انگیزه خاصی ندارند، به جز سویا که می‌تواند به رده سوم جدول برسد و بارسلونا را پشت سر بگذارد. بارسلونا فصل را با بازی مقابل ایبار به پایان می‌رساند. رقیب آنها پس از هفت فصل حضور در دسته برتر، سقوطش قطعی شده است و رونالد کومان به احتمال فراوان برای آخرین بار روی نیمکت بارسلونا می‌نشیند.

منبع: شینهوا

 

رئال مادرید اتلتیکو مادرید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر