کد خبر: 1079686 A

مهاجم تیم پیکان می‌گوید با بکارگیری سیستم کمک داور ویدیویی اشتباهات داوری در مسابقات حقی را از تیم ضایع نمی‌کند و اعتراضات کاهش پیدا می‌کند.

رضا جبیره در گفتگو با ایلنا درخصوص دیدار مقابل سایپا و حواشی پیرامون این بازی اظهار داشت: ما 11 به 11 بازی را بردیم و تعویض آخری که به زمین آمد یک دقیقه تنها در زمین حضور داشت که تغییری در نتیجه بازی هم ایجاد نشد. اینکه توپ به پای او خورده یا نه به کنار ولی نتیجه بازی با حضور یا عدم حضور آنها تغییری نداشت پس فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشد.

او ادامه داد: نیمکت سایپا خیلی شلوغ‌کاری کنار زمین داشتند که به صورت مستقیم روی تمرکز داور چهارم و ناظر بازی کنار زمین تاثیر زیادی داشت. از زمانی که تعویض شدم، از روی سکوها شاهد همه چیز بودم و صحنه پنالتی را هم که دیدم کاملا درست بود ولی روی هر تصمیم داور تیم حریف همیشه اعتراض داشتند و به نظرم همین جو باعث شد که چنین اشتباهی پیش بیاید. کارشناسان هم اکثرا گفتند که پنالتی درست بود و به نظرم درست این است که عدالت رعایت شود.

مهاجم تیم پیکان درخصوص اینکه باشگاه‌های لیگ برتر خواستار بکارگیری سیستم کمک داور ویدیویی شده‌اند، گفت: بله، به امید خدا اگر سیستم کمک داور ویدیویی از فصل بعد وجود داشته باشد دیگر کسی نمی‌تواند تحلف کند و حقی از هیچ تیمی ضایع نمی‌شود. به نظرم دیگر چنین اعتراضاتی دیگر وجود نخواهد داشت؛ برای مثال تیم ما از داوری زیادی صدمه دیده اما سعی کردیم که به قانون احترام بگذاریم و کنار زمین فریاد نمی‌زدیم که بخواهیم اخلاق را ببازیم.

رضا جبیره درباره فاصله‌های طولانی بین مسابقات همینطور گفت: یادم است قبل از شروع کرونا دیگر در ماه اردیبهشت هفته‌های پایانی مسابقات برگزار می‌شود و پرونده لیگ مختومه می‌شد، الان یک سال است که درگیر چنین اتفاقاتی هستیم. الان به احتمال زیاد ادامه مسابقات بعد از بازی‌های تیم ملی برگزار شود. یک ماه تعطیلی مانند تمرینات پیش فصل است و به هر حال تقصیر کسی نیست چون باید همه برای موفقیت تیم ملی در کنار هم باشیم ولی در این سمت هم آماده نگه داشتن بدن‌ها خیلی فشار وارد می‌کند که امیدوارم شاهد مصدومیت‌ها مکرر نباشیم.

پیکان تهران سایپا تهران رضا جبیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر