کد خبر: 1079444 A

قرعه کشی روز دوم و پایانی مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا انجام شد و ناهید کیانی دومین نماینده تکواندوی ایران در این رقابت‌ها حریفان خود را شناخت.

به گزارش ایلنا، مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا با حضور ۸۴  تکواندوکار از ۲۸ کشور از صبح امروز (جمعه – ۳۱ اردیبهشت‌ماه) به مدت دو روز و به میزبانی "امان" اردن و در سالن "کمپینسکی" در حال برگزاری است تا تکلیف ۱۶ تکواندوکاری که از این رقابت‌ها سهمیه المپیک توکیو را بدست می‌آورند، مشخص شود.

مهلا مومن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم و ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم هوگوپوشان کشورمان هستند که در این رقابت‌ها حضور دارند. هم اکنون رقابت‌های روز نخست در حال برگزاری است و تاکنون مومن زاده موفق شده است به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.

فردا (شنبه – یکم خردادماه) و در روز دوم و پایانی این رقابت‌ها، رقابت‌های اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم زنان و ۵۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برگزار خواهد شد که ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم تکواندوکار کشورمان است.

براساس قرعه‌کشی انجام شده ناهید کیانی در گام نخست به مصاف نماینده هنگ کنگ می‌رود و در صورت برتری در دور بعد برابر "فاناپا هارنسوجین" دارنده طلای قهرمانی جهان و طلا و نقره قهرمانی آسیا از تایلند قرار می‌گیرد.

وی در مرحله نیمه نهایی نیز باید یکی از نمایندگان اردن، فلسطین، پاکستان و کامبوج را از پیش رو بردارد تا به مرحله فینال برسد و سهمیه المپیک توکیو را بدست آورد.

تکواندوکارانی که به فینال این دوره از رقابت‌ها راه پیدا کنند جواز حضور در بازی‌های المپیک توکیو را بدست می‌آورند.

هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور به عنوان مربی است.

المپیک تکواندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر