کد خبر: 1078906 A

دیدار با ذوب آهن اصفهان در جام حذفی آخرین فرصت برای فرهادی مجیدی و بازیکنان استقلال است تا این فصل یک قهرمانی را به دست آورند.

به گزارش ایلنا، جام حذفی آخرین فرصت برای فرهاد مجیدی و بازیکنان است تا لااقل این فصل جامی را به هواداران زخمی و ناامید خود هدیه دهند. هوادارانی که در اوج سخاوت سپاسگزار نمایش تیم خود در دربی بودند و به رغم آنکه انتقاد‌های بسیاری به عملکرد بازیکنان و اعضای کادر فنی در دو بازی اخیر لیگ بود اما دست به دست هم داده‌اند تا با حمایت گسترده تیم را به سمت جام‌های باقی مانده سوق دهند.

 

پرواضح است که استقلال برای رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر نیاز به یک معجزه دارد و تصاحب جام برایش بسیار دشوار و حتی به تعبیر بهتر، نشدنی است. بنابراین عقل حکم می‌کند که آبی‌ها تمام تمرکز خود را روی جام حذفی به کار بگیرند تا شاید با قهرمانی در این جام تا حدی اوضاع نه چندان با ثبات خود را سر و سامان دهند.

مجیدی اگر با استقلال موفق به دستیابی به جام قهرمانی حذفی شود، برای فصل بعد نیز از سوی تصمیم گیران باشگاه استقلال رأی اعتماد خواهد گرفت. او لااقل می‌تواند با قهرمانی در جام قهرمانی به نیم فصل مربیگری در استقلال لیگ بیست و یکم هم امیدوار باشد و با استقلال به بازی حذفی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال هم برود اما چنانچه فرهاد در این جام هم نتایج مناسب را به دست نیاورد آنگاه جایگاهش در این باشگاه سست‌ترازهرزمان دیگری خواهد شد.

باور اینکه مجیدی با از دست دادن جام حذفی همچنان روی نیمکت استقلال باقی بماند، ساده نیست. فرهاد به احتمال زیاد اگر حذفی را هم به هر دلیلی از دست بدهد، نمی‌تواند شانس آنچنانی برای مربیگری فصل بعد داشته باشد. هر چند که حامیان او در صفحات مجازی در حال القای این ماجرا هستند که چون او استقلال را نبسته، باید فرصت مربیگری از ابتدای فصل را داشته باشد اما خواب و خیال است که باور کنیم بعد از تغییراتی که در مدیریت باشگاه استقلال ایجاد می‌شود، مجیدی همچنان شانس اول مربیگری در استقلال باشد.

آنچه فرهاد را به عنوان گزینه اول مربیگری فصل بعد نیز در افکار مدیران آتی استقلال جا خواهد انداخت، به دست آوردن نتایج مناسب است. مجیدی در لیگ قهرمانان آسیا به موفقیت اولیه رسیده و در آن جام تا امروز نمره قبولی گرفته است اما فرهاد در لیگ برتر نمره مردودی گرفته و با از دست دادن 8 امتیاز در 3 بازی اخیر (پیکان، ذوب‌آهن و پرسپولیس) عملاً دستش از رسیدن به جام دور شده است. جام حذفی اما نقطه‌ای حیات بخش است برای فرهاد مجیدی و کل مجموعه استقلال تا از این راه به آنچه در لیگ نرسیدند، دست یابند.

فرهاد برای عبور از ذوب‌آهن باید بارها بازی قبل که منجر به شکست شده را مرور کرده باشد. تکرار همان اشتباهات احتمالاً باخت دیگری را به همراه خواهد آورد ضمن اینکه ذوبی‌ها بدشان نمی‌آید بازی را به سمت 120 دقیقه ببرند تا استقلال که از لحاظ بدنی هم مشکلاتی دارد، نتواند در وقت‌های اضافه به توفیقی دست یابد و زهر خود را همان جا وارد آورند. مجیدی باید تیمی را راهی این میدان کند که برای 120 دقیقه جان کافی داشته باشد، هرچند که عقل حکم می‌کند، استقلال در همان 90 دقیقه کار را تمام کرده و پیروز این بازی لقب بگیرد. هدفی که برای استقلال با این حجم از بازیکنان زبده دشوار نیست و آبی‌ها اگر اسیر اشتباهات و بدشانسی‌های بازی‌های اخیر نشوند، قابلیت به دست آوردن پیروزی در همان 90 دقیقه را خواهند داشت. رهاد مجیدی در چارچوب دروازه به احتمال زیاد از سیدحسین حسینی بهره می‌گیرد. در خط دفاع نیز احتمالاً از 3 مدافع متمرکز سود می‌برد و غلامی، یزدانی و مرادمند را در خط دفاع بازی خواهد داد. در خط میانی هم مسعود ریگی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، وریا غفوری و محمد نادری شانس بیشتری دارند. ضمن اینکه نادری و غفوری می‌توانند قدری متمایل به عقب‌ترهم بازی کنند. خط حمله نیز با حضور قایدی و مطهری آذین خواهد شد و غیبت دیاباته معادلات را بر هم خواهد زد. البته ممکن است مجیدی از ۳ مهاجم هم استفاده کند.

 

استقلال ذوب آهن فرهاد مجیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر