کد خبر: 1078890 A

دو تیم پاریس سن ژرمن و موناکو برای قهرمانی جام حذفی فرانسه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

به گزارش ایلنا، این فصل لیگ یک فرانسه دارد به شکلی عجیب و غریب به پایان می‌رسد. در هیاهوی آخر فصل، موناکو و پاری‌سن‌ژرمن یک شب از لیگ فاصله می‌گیرند و فینال جام حذفی فرانسه را در استاد دو فرانس برگزار می‌کنند.

پی‌اس‌جی قهرمان فصل پیش جام حذفی است و به دنبال چهاردهمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها است. موناکو هم از فصل 91-1990 قهرمان نشده است.

موناکو با نیکو کواچ احیا شده و قهرمانی در جام حذفی می‌تواند پاداش این تیم باشد. پیروزی مقابل گرنوبل، نیس، متز و لیون باعث شد آنها در مرحله نیمه‌نهایی به تیم دسته‌چهارمی رومیی والیر برخورد کنند که با گل دقیقه 20 الکسی پیوژه موناکو را غافلگیر کردند اما موناکو در نهایت پنج بر یک پیروز شد و برای اولین بار پس از سال 2010، به فینال جام حذفی رسید.

قهرمان پنج دوره جام حذفی، 11 سال پیش در فینال شکست تلخی را در وقت‌های اضافه مقابل پی‌اس‌جی متحمل شد و حالا می‌خواهد انتقام بگیرد. مردان کواچ پس از پیروزی دو بر یک مقابل رن در لیگ به مصاف پاریسی‌ها می‌روند. آنها در 11 بازی اخیر خود در تمامی رقابت‌ها، 10 برد داشته‌اند. موناکو به این ترتیب می‌خواهد برای اولین بار پس از سال 2017، یک جام را فتح کند.

اما رقیب آنها یک قهرمان بزرگ است. پی‌اس‌جی در اروپا ناکام بوده اما در فرانسه همه جام‌ها را درو کرده است. پی‌اس‌جی در این هفته تیم ده‌نفره ریمس را با نتیجه چهار بر صفر برد و فاصله‌اش را با لیل صدرنشین به یک امتیاز کاهش داد. پاری‌سن‌ژرمن همچنین می‌خواهد از عنوان قهرمانی‌اش در جام حذفی دفاع کند. آنها در شش فصل گذشته، پنج بار فاتح جام حذفی شده‌اند و تنها شکست آنها در فینال مقابل رن در فصل 19-2018 بوده است. پاریسی‌ها هشت بازی است که در مسابقات داخلی نباخته‌اند.

البته پی‌اس‌جی در این فصل لیگ دو بار به موناکو باخته است اما آنها در پنج دیدار اخیر در جام حذفی، بدون حتی یک گل خورده، موناکو را برده‌اند. آخرین بار این اتفاق در فصل 17-2016 افتاد و پاری‌سن‌ژرمن توانست موناکو را با نتیجه پنج بر صفر ببرد.

در این مسابقه، ویلم ژوبلز پس از سه جلسه محرومیت، سرانجام به میادین برمی‌گردد اما کواچ بعید است این بازیکن جوان را در ترکیب قرار دهد.

استوان یووتیچ کهنه‌کار ممکن است از مصدومیت ساق پا رهایی یابد و در این مسابقه به میدان برود. سفیان دیوپ، هافبک تهاجمی موناکو هم به دلیل پیچیدگی مچ پا غایب است.

پیترو پلگری هم از کمر مصدوم است اما در هر حال در ترکیب قرار نمی‌گرفت و اگر کواچ نخواهد روبن آگوییلار را در سمت راست به جای ژلسون مارتینز بازی دهد، تا حد زیادی همان ترکیب دیدار قبل را به زمین می‌فرستد.  رادوسلاو مایچکی به دلیل عملکردش در این فصل جام حذفی با ستایش فراوانی روبه‌رو شده است. او می‌خواهد در فینال هم به جای بنجامین لکومته بازی کند.

در سمت دیگر، پی‌اس‌جی نیمار را ندارد، چرا که برای سومین بار در ده بازی اخیر، مقابل مون‌پلیه کارت زرد گرفت. همچنین پرسنل کیمپمبه هم محروم است. ادریسا گیه و عبدو دیالو هم مشکل گوارشی دارند و شاید به این بازی نرسند.

یولیان دراکسلر هم مصدومیت همسترینگ دارد و لیوین کورزاوا و مارکو وراتی هم تا پایان فصل غایب هستند. به این ترتیب کیلیان امباپه شاید به سمت چپ برود تا مویزه کین در مرکز خط حمله قرار بگیرد.

 

پاریس سن‌ژرمن موناکو فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر