کد خبر: 1078349 A

قهرمان کشتی فرنگی ایران در اتفاقی عجیب از دنیای ورزش خداحافظی کرد.

به گزارش ایلنا، یکی از خبرهای عجیب و جنجالی ساعات اخیر مربوط به خداحافظی محسن مدهنی، کشتی‌گیر 21ساله فرنگی کار اهل اندیمشک بود. این کشتی‌گیر جوان ظاهراً در اعتراض به تصمیم محمد بنا که نامش را در فهرست نفرات حاضر در جام تختی قرار نداده بود، اعلام کرد که از کشتی خداحافظی می‌کند. تصمیمی جنجالی که مشخص بود هرگز عملی نمی‌شود اما آن را رسانه‌ای کرد بلکه به یک اهرم فشار تبدیل شود و سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی را تحت فشار قرار بدهد.

میحسن مدهنی همان کشتی‌گیری است که چند ماه پیش هم با انتشار فیلمی از خودش در فضای مجازی اعلام کرد که کنار خیابان میوه فروش می‌کند و مأموران شهرداری این اجازه را به او نمی‌دهند. انتشار فیلمی از این ماجرا در اینستاگرام جنجالی به راه انداخت و همه جا عنوان شد که قهرمان جهان میوه فروشی می‌کند. دریغ از اینکه مدال جهانی محسن مدهنی برای مسابقات نوجوانان بود.

با جار و جنجال زیادی که سر این ماجرا شد، فدراسیون کشتی به تکاپو افتاد و خیلی زود هم شرایط برای استخدام این کشتی‌گیر میوه فروش در شرکت دولتی پتروشیمی خوزستان فراهم شد. ظاهراً خیر جنجال قبلی به او مزه کرده بود که این بار هم یک جنجال دیگر به راه انداخت. او توقع داشت این بار شایعه خداحافظی‌اش همانند انتشار فیلم میوه فروشی‌اش بگیرد و به جام تختی برسد اما دریغ از اینکه جام تختی محل درخشش کشتی‌گیران زبده است و فرصت به میوه فروش‌ها نمی‌رسد. این کشتی‌گیر جنجالی که خیر خوبی از جنجال‌‎سازی گذشته‌اش دیده،این بار با مطرح کردن یک حرف غلط بهانه دست برخی از افرادی که مغرضانه در دو ماه مانده به المپیک به دنبال برهم زدن جو تیم ملی کشتی فرنگی هستند، داد. افرادی‌ که ظاهراً حمله به محمد بنا و تیم ملی کشتی فرنگی به کسب و کار روزانه آنها تبدیل شده است.

او در اینستاگرام‌اش گلایه کرده بود که چرا کادرفنی، نام او را در فهرست نفرات دعوت شده به جام تختی قرار نداده است. در حالی ‌که کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی دلایل زیادی برای معرفی نفرات حاضر در جام تختی داشت. مهم‌ترین قسمت ماجرا هم این بود که کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی و فدراسیون به مسئولان هیأت کشتی خوزستان مجوز دادند که برای مسابقات جام تختی کشتی‌گیر معرفی کنند و اگر محسن مدهنی شایستگی‌اش را داشت، باید این هیأت نامش را در بین نفرات شرکت‌کننده در جام تختی قرار می‌داد اما هیأت کشتی از این کار خودداری کرده بود. این کشتی‌گیر جوان خوزستانی بدون اینکه در جریان ماجرا باشد به محمد بنا حمله کرد و مدعی شد که در اعتراض به این تصمیم از کشتی خداحافظی می‌کند.

بدون اینکه تحقیقی صورت بگیرد، این تصمیم غلط از سوی رسانه‌های واقعی و مجازی هم به تیتر یک تبدیل شد و بهانه‌ای شد برای عقده‌گشایی علیه محمد بنا و همکارانش در تیم ملی کشتی فرنگی، آن ‌هم در حالی‌ که فقط دو ماه تا المپیک مانده و این تیم باید با هزار و یک مشکل این مسیر سخت را طی کند. تیم ملی کشتی فرنگی با استرسی که کرونا به وجود آورد و مشکلاتی که در راه آماده‌‌سازی این تیم پیش آمد، برای حضور در المپیک نیاز به حمایت دارد اما این روزها هر کسی یک سنگ را برداشته و به سمت این تیم پرتاب می‌کند. یکی مصاحبه می‌کند و از کسب چندین مدال می‌گوید، دیگری از قطعی بودن کسب مدال طلا توسط این تیم در المپیک می‌گوید و برخی دیگر هم از حق‌خوری گلایه می‌کنند. مشخص نیست در این آشفته بازار، محمد بنا به چه چیزی باید فکر کند؟ آیا باید به خواسته‌های مسئولان سیاسی و ورزشی توجه کند، یا باید دل کشتی‌گیرانی را که هر روز به یک بهانه قهر می‌کنند به دست بیاورد؛ یا اینکه باید تمرکز خود را روی آماده‌سازی تیمش بگذارد؟ این روند اصلاً شرایط مناسبی را برای تیم ملی به وجود نمی‌آورد و این فشاری را که برخی عمدی به وجود می‌آورند، آورده خوبی برای آنها ندارد، فقط اندکی دردسرهای محمد بنا را برای ساختن این تیم افزایش می‌دهد.

 

کشتی محسن مدهنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر