کد خبر: 1078345 A

به بهانه بازی چلسی- لستر

تیم فوتبال چلسی در آستانه فینال لیگ قهرمانان اروپا با مشکلات جدی روبرو شده است.

به گزراش ایلنا، آخر چطور ممکن است؟ 11 روز پیش چلسی تیمی توقف‌ناپذیر به نظر می‌رسید. آنها به فینال لیگ قهرمانان اروپا و فینال جام حذفی رسیده بودند و با پیروزی مقابل منچستر سیتی به رده سوم جدول لیگ برتر صعود کرده بودند. حالا این خطر وجود دارد که فصل برایشان به شکلی فاجعه‌وار تمام شود. شکست چهارشنبه مقابل آرسنال در لیگ برتر برایشان بسیار سنگین‌تر از باخت برابر لستر سیتی در فینال جام حذفی بود، چرا که سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعد را به خطر انداخته. درست یا غلط، مدیران چلسی بر این باورند که حضور در جمع چهار تیم برتر لیگ، ارزش بسیار بیشتری نسبت به فتح یک جام حذفی دارد. اگر تیم توماس توخل در ویمبلی لستر را می‌برد، یک میلیون پوند پاداش بین بازیکنان تقسیم می‌شد. اگر چلسی در فینال لیگ قهرمانان منچستر سیتی را ببرد، 10 میلیون پوند بینشان تقسیم می‌شود. اولویت‌های چلسی کاملاً مشخص است.

 

بازی دوباره با لستر

توخل نهایت تلاش خود را کرد که بگوید شکست مقابل مردان برندان راجرز در فینال جام حذفی از نظر روانی تأثیری روی تیمش نمی‌گذارد، به‌ویژه در بازی امشب مقابل لستر در لیگ برتر. این دیدار روی کسب سهمیه لیگ قهرمانان تأثیر بسیاری دارد. توخل گفت: «نه، به هیچ وجه تأثیری ندارد. باخت به آرسنال فشار را برای بازی سه‌شنبه افزایش داده. بازی در جام حذفی مجزا است و ربطی به نبرد برای حضور در جمع چهار تیم برتر یا فینال لیگ قهرمانان ندارد.»

اما توخل روراست نبود. اگر شما فینال را در ویمبلی ببازید و تحت تأثیر این شکست قرار نگیرید، طبیعی نیستید. این باخت دردناک است و زمان می‌خواهد تا فراموشش کنید. چلسی البته 72 ساعت فرصت داشت تا با این شکست کنار بیاید. آنها دیداری پیش رو دارند که در ذهن رومن آبراموویچ، حتی بزرگ‌تر از فینال جام حذفی است. هر نتیجه‌ای به جز پیروزی مقابل لستر باعث می‌شود چلسی ابتکار عمل را به لیورپول تازه‌احیا‌شده واگذار کند، آن هم در آستانه آخرین هفته لیگ. باید دید چلسی زیر نظر توخل چقدر پیشرفت کرده است. آنها سه بازی دارند. سه فینال. اگر دو هفته پیش بود، احتمالاً می‌گفتید بخت زیادی دارند اما امروز شانس آنها را کمتر می‌دانید. توخل می‌گوید: «اگر بازیکنان شما به فینال جام حذفی و فینال لیگ قهرمانان رسیده باشند و از رده نهم جدول خود را بالا آورده و در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان قرار داده باشند، حتماً قوی بوده‌اند و می‌توانند این شرایط را کنترل کنند. ما آنقدر قدرتمند بوده‌ایم که به اینجا برسیم. پس مطمئنم که آنقدر قوی هستیم که اوضاع را مدیریت کنیم. این چالش ماست. آیا آسان است؟ خیر اما جذاب است، چون فوتبال همین است. تیم‌های زیادی هستند که به موقعیت ما

حسادت می‌کنند.»

البته که حق با او است. توخل دست به معجزه زده و چلسی را در این فصل متحول کرده است و البته اگر آنها سیتی را برای سومین بار در حدود یک ماه گذشته ببرند، سالی خاطره‌انگیز برایشان رقم می‌خورد.

 

اتفاق غیر قابل تصور

اما اگر چلسی پس از شکست در ویمبلی، در پورتو هم ببازد و سهمیه لیگ قهرمانان را هم از دست بدهد، اوضاع برای آنها غیر قابل تصور خواهد شد. توخل می‌گوید: «امیدوارم رابطه‌ای ساخته باشیم که فراتر از نتایج باشد. ما حتی وقتی می‌بریم هم گاهی از عملکردمان راضی نیستیم. وقتی می‌بازیم هم راضی نیستیم اما در بازی با لستر، از برخی جنبه‌ها کاملاً راضی هستیم. هیچ تیمی در دنیای فوتبال نیست که در همه فینال‌ها برنده شود. ما اولین تیم نیستیم و آخرین هم نخواهیم بود. ما باید برگردیم. من به این فکر می‌کنم که در چه زمینه‌ای می‌توانیم پیشرفت کنیم؟ این اوضاع چه حسی دارد؟ چه چیزی می‌توانیم بیاموزیم؟ ورزش همین است دیگر. وقتی به یک فینال می‌رسید، هرگز به فکر باختن نیستید و به همین دلیل پذیرش شکست دشوار است اما زمانی که این اتفاق می‌افتد، مشکلی نیست و بهترین چیز این است که سه‌شنبه دوباره مقابل آنها بازی می‌کنیم. ما حالا به این فکر می‌کنیم که چه بازیکنی آماده است و تلاش می‌کنیم که نکات مثبت را نگه داریم و روی جزئیات کوچک کار کنیم. ما به کمی بخت نیاز داریم تا اوضاع را برگردانیم. ما این را زمانی که مرتباً پیروز می‌شدیم هم گفتیم و اوضاع فرق نکرده است.»

اما در هر حال، این فصل برای چلسی ممکن است بسیار متفاوت به پایان برسد.

منبع: دیلی میل

 

چلسی لستر سیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر