کد خبر: 1072754 A

مهدی مرندی نسل فعلی والیبال ایران را تکرار نشدنی دانست. او همچنین ولادیمیر آلکنو را سرمربی خواند که با تمام سیستم‌های والیبالی دنیا آشناست.

به گزارش ایلنا و به نقل روابط عمومی فدراسیون والیبال، مهدی مرندی بعد از رهایی از بند مصدومیت درشرایطی به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شد که شرایط کنونی اردوها را در مقایسه با ادوار گذشته بهتر توصیف می‌کند.

لیبروی اسبق تیم ملی که در تلاش است بار دیگر پیراهن تیم ملی را بر تن کند، درخصوص روند برگزاری تمرینات تیم ملی گفت: بعد از یکسال مصدومیت دوباره به اردوها دعوت شدم. از 14 فروردین که اردو آغاز شد، کارمان را بسیار پرفشار شروع کرده‌ایم. خدا را شکر می‌کنم که در کنار چنین بازیکنانی و کادرفنی خوبی هستم. امیدوارم امسال بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

او کیفیت تمرینات تیم ملی قبل و بعد از حضور آلکنو را این‌گونه توصیف کرد: با توجه به این که محمدرضا تندروان مربی تیم ملی با آلکنو در ارتباط بود و برنامه‌ریزی‌های او را در جریان تمرینات پیاده کرد. در نبود آلکنو، آقای تندروان و سایر همکارانشان بسیار زحمت کشیدند. از زمانی که توتولو و آلکنو به ایران آمدند، تمرینات با جدیت بیشتری دنبال می‌شود. فکر می‌کنم امسال شرایط اردوها نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر است.

مرندی در پاسخ به این‌که آلکنو در جریان اردو، روی چه نکاتی تاکید دارد، گفت: در حال حاضر والیبال دنیا روی سرویس، دریافت و هایبال متمرکز است. آلکنو هم روی این موضوع پافشاری می‌کند و فکر می‌کنم بیشترین تاکید او روی هایبال زدن بود. طی صحبتی که با برخی بازیکنان داشتم، همه احساس می‌کردند در این زمینه پیشرفت زیادی داشته‌اند و امیدوارم نتیجه این تاکید و تمرکز را در جریان مسابقات ببینیم.

او بازیکنان هم‌پستش را هم در زمره بهترین‌های لیگ ایران دانست: اگر بحث رقابت را کنار بگذرایم و روی رفاقت متمرکز شویم، به شخصه سعی کرده‌ام همواره با همه بازیکنان بخصوص بازیکنان هم‌پست خودم خوب باشم. بچه‌ها هم می‌توانند روی این ماجرا صحه بگذارند. رضا حضرت‌پور چند سالی است که بازی‌های بسیار خوبی در لیگ به نمایش می‌گذارد. آرمان صالحی هم پدیده لیگ 99 بود. این دو بازیکن استثنایی هستند. من هم در کنار آن‌ها مشغول یادگیری هستم و تلاش می‌کنیم در کنار هم بهترین نتیجه را رقم بزنیم.

مرندی اما نتایج احتمالی تیم ملی ایران در لیگ ملت‌ها و المپیک را غیرقابل پیش‌بینی دانست: نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد. والیبال ورزشی است که امتیاز به امتیاز آن در نتیجه بازی تاثیرگذار است. من به شخصه یاد گرفته‌ام که در وهله اول از والیبالم لذت ببرم و سپس به فکر نتیجه‌گیری باشیم. می‌دانم که همه بازیکنان هم، همین طرز فکر را دارند. با این حال امیدوارم بهترین نتیجه را در رقابت‌های پیش رو بگیریم چون نسل فعلی والیبال، نسلی تکرار نشدنی است. در حال حاضر کسی سرمربی تیم ملی والیبال ایران شده که با تمام سیستم‌های والیبالی دنیا آشناست. امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم چون نسل، نسل خوبی است.

او در تشریح وضعیت مصدومیت گذشته‌اش گفت: تقریبا اواخر سال 97 مصدوم شدم. خدا را شکر تاکنون مشکلی پیش نیامده. از سیامک افروزی که شبانه روز برای من و سایر بچه‌ها وقت گذاشت، متشکرم. امیدوارم مصدومیت برای هیچ ورزشکاری پیش نیاید چون شرایط بسیار سخت و حساسی است.

تیم ملی والیبال مهدی مرندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر