کد خبر: 1072226 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

یکی از کشتی گیران تبریزی به جای حضور در اردو تیم ملی کشتی وارد گود انتخابات شورای شهر شده و در مورد مدیریت شهری و ورزشی اظهار نظر می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، یکی از کشتی گیران طلایی تبریز که سابقه کسب چند مدال طلای بازی های آسیایی و جهانی دارد با توجه به کسب سهیمه المپیک پا پس کشیده و به عرصه سیاست وارد شده است.

این کشتی گیر تبریزی در مصاحبه‌ای مسئولین فدراسیون کشتی را به خلف وعده محکوم کرده و گفته است: به نظر می‌رسد عدالت‌محوری در فدراسیون کشتی تنها در حد حرف مانده است و تنها دنبال تزویر و ریا هستیم. متاسفانه هیچ کس هم جرأت حرف زدن و انتقاد کردن ندارد. فدراسیون باید مسابقات قهرمانی کشور را حداقل برگزار می‌کرد تا جوانانی که در شهرهای دورافتاده به عشق رسیدن به دوبنده تیم ملی شب و روز تمرین می‌کنند هم، فرصت برابر داشته باشند.

وی در این خصوص که مسئولان فدراسیون معتقدند با توجه به محدودیت‌های کرونایی، شرایط و زمان کافی برای برگزاری مسابقات نداشته‌اند، تصریح کرد: چطور زمان و امکانات برای برگزاری مسابقات در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان وجود داشت، اما بزرگسالان نه. در فاصله چند ماه تا المپیک مسابقات رده‌های پایه که مشخص نیست مسابقات آنها برگزار شود یا نه مهم‌تر است یا بزرگسالان؟ در حالی که از نظر کمیت هم، حجم برگزاری مسابقات بزرگسالان به اندازه مسابقات نوجوانان و جوانان نیست. مگر در هر وزن چند مدعی حضور دارند؟

این کشتی گیر تبریزی که بر همه چیز ایراد گرفته و انتقاد می‌کند ظاهرا فراموش کرده است که الان باید در اردوی تیم ملی حضور داشت  و در عرصه سیاست جولان نمیداد و اگر در این اردو میتوانست به رقیبان درون تیمی غلبه کند در بحث حضور در مسابقات جام فجر والمپیک در تیم ملی جایی داشته باشد.

این اظهار نظرها را اگر از نگاه دیگری داشته باشیم دگیر فردی که خواستگاه و محل به شهرت رسیدنش را ترک کند عضوی از آن خانواده محسوب نمی‌شود و اصول حرفه‌ایی و اخلاقی این را ایجاب می‌کند که در برخی موارد سکوت کرده و فقط تماشاگر باشد.


با توجه به سابقه حضور ورزشکاران در عرصه های سیاسی این عده اندکی که  ورزش را رها کرده و به عرصه سیاسی وارد شدند در میان مردم دیگر مقبولیتی ندارند،و این حرکت کشتی گیر تبریزی نشان داد که وی بیش از پیش از چشم ورزش دوستان افتاده و دیگر جایی در ورزش نخواهد داشت.

اردوی تیم ملی تیم ملی کشتی کشتی مصاحبه انتخابات شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر