کد خبر: 1070930 A

مسئول کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر: تمام سعی و تلاش خود را به کار می‌گیریم، نمایندگان ایران مانند تیم ملی با فراغ بال و آسودگی خاطر راهی مسابقات شوند.

به گزارش ایلنا، سهیل مهدی مسئول برگزرای کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی اظهار داشت:  امکان دارد یک تا دو بازی ما به دلیل تغییر ناگهانی برنامه تیم ملی که امروز مشخص خواهد شد، تغییر کند. این موضوع را تا آخر وقت امروز اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. با توجه به حساسیت مسابقات و پذیرفته نشدن  میزبانی ایران برای مسابقات انتخابی جام جهانی، مسئولان تیم ملی تصمیم گرفتند برنامه اردوی خود را زودتر شروع کنند. به همین دلیل احتمال دارد برنامه بازی‌های لیگ از لحاظ ساعت و روز دچار جابجایی شود.

وی افزود: احتمال دارد اردوی تیم ملی جابجا شود و همین موضوع مسابقات ما را فشرده خواهد کرد. تنظیم کننده نهایی هستیم و باید روزها و تاریخ‌ها را برای برگزاری لیگ به هم نزدیک کنیم.

مسئول کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر در مورد تاریخ پایان رقابت‌های لیگ بیستم بیان کرد: از مدت‌ها قبل تاریخ‌مان را داشتیم اما متمرکز بودن برگزاری مسابقات AFC و فیفا پیش آمد و برنامه ما را دچار تغییراتی کرد. تا روز گذشته قرار بود حداکثر تا اول یا دوم مرداد لیگ برتر را به پایان برسانیم و جام حذفی هم در نیمه مرداد تمام شود. با تغییراتی که در اردوی تیم ملی رخ داده، امکان دارد این تاریخ‌ها یکی دو هفته به تأخیر بیفتد.

مهدی در مورد اعتراض باشگاه پرسپولیس و تغییر زمان دیدار این تیم با سپاهان و استقلال، اظهار داشت: سازمان لیگ متعلق به 16 باشگاه است و برنامه ما هم برای آنهاست. تمام سعی و تلاش خود را به کار می‌گیریم، نمایندگان ایران مانند تیم ملی با فراغ بال و آسودگی خاطر راهی مسابقات شوند. همان گونه که یکی از باشگاه‌ها درخواست داد و تاریخ مسابقاتش تغییر کرد.

وی افزود: این کار را برای تیم ملی هم انجام می‌دهیم، خوشبختانه خوشحالی تیم‌های ایرانی را هم دیدیم. سه تیم پرسپولیس، استقلال و تراکتور به مرحله بعدی لیگ قهرمانان صعود کردند که به آنها تبریک می‌گوییم. فولاد هم تیم شایسته‌ای بود و باید به آنها هم تبریک گفت، اما وقتی از مسابقات برگشتند انتظار داریم به ما هم کمک کنند تا وارد برنامه‌مان شوند. برای برنامه‌ریزی لیگ شرایط همه تیم‌ها را در نظر می‌گیریم و سعی داریم نهایت کمک را هم داشته باشیم، اما برنامه برای 16 تیم است. در طول تورنمنت نباید با هر درخواستی برنامه را تغییر داد مگر این که شرایط اضطراری مثل حالتی که اکنون برای تیم ملی به وجود آمده پیش بیاید. این موضوع هم برای تمام تیم‌هاست، نه فقط برای پرسپولیس یا هر تیم خاص دیگری که درخواستی داشته باشد. از این طریق می‌خواهیم تیم‌های ما با کمترین فشار مسابقات را به اتمام برسند. ترتیب مسابقات تا دربی همان است، اما با توجه اردوی تیم ملی امکان دارد یک تا دو روز زمانبندی بازی‌ها جابجا شود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره این که آیا پروتکل‌های مورد تأکید AFC در لیگ برتر ایران اجرا نمی‌شد، عنوان کرد: باید مصداقی صحبت کنیم. در جریان رقابت‌های لیگ قهرمانان گزارشگران عزیز ما می‌گفتند AFC  با تأکید روی ماسک زدن تمام اعضای کادر فنی و بازیکنان کار خوبی انجام داد و فقط سرمربی نباید در طول این مسابقات برای ارتباط گرفتن با بازیکنان ماسک بزند. این ابلاغیه را یک سال و نیم پیش به تیم‌ها دادیم. این پروتکل‌ها در قالب 48 اسلاید مصوب در اختیار تیم‌ها قرار گرفت. این پروتکل‌ها شامل موارد مربوط به ورود به زمین، محل استقرار، شادی بعد از گل، رعایت قرنطینه در هتل، ضدعفونی کردن رختکن‌ها، نیمکت‌ها، عدم ورود افراد غیرمجاز به زمین و سایر مسائل بود.

وی افزود: وقتی AFC کاری می‌کند تمام رسانه‌ها به آن می‌پردازند ولی وقتی ما چنین کاری انجام می‌دهیم صدای کسی درنمی‌آید و همه چیز عادی است. متأسفانه برخی مواقع ساده انگاری می‌شود. انتظار داریم کار خوب هم دیده شود متاسفانه مقداری اخبار به سمت چالش رفته و فقط این گونه اخبار درج می‌شود. متأسفانه امروز مسائل این چنینی اینقدر زیاد شده که رسانه‌ها هم دوست دارند به سمت آنها بروند. کسی نگاه نمی‌کند چه کارهایی انجام شده و با چه فشردگی مسابقات برگزار می‌شود. نمی‌گوییم این پروتکل‌ها را از خودمان نوشتیم بلکه به پروتکل‌های 5 کشوری که قبل از ما مسابقاتشان را شروع کردند مثل آلمان و کره جنوبی نگاه کرده و با در نظر گرفتن پروتکل‌های آنها و فیفا بهترین‌ حال را برای لیگ برتر ایران در نظر گرفتیم.

مهدی اظهار داشت:  شاید اکنون که AFC چنین کاری انجام داد مدنظر قرار گرفته، اما هیچ کس به این موضوع توجه نمی‌کند اگر لیگ برتر را با تمام سختی‌ها و فشردگی‌ها برگزار نمی‌کردیم تیم‌های ایران نمی‌توانستند در تورنمنت فشرده لیگ قهرمانان تا روز آخر فعالیت کنند. بهترین تیم‌های آسیایی که رقیبان ما هستند امسال 4-3 گل از تیم‌های کشورمان دریافت کردند. این امر نتیجه برنامه‌ریزی منظم لیگ است، اما فشردگی مسابقات را در قالب شرایط فنی تنظیم می‌کنیم تا تیم‌های کشورمان با بازیکنان صد درصد ایرانی هم در لیگ قهرمانان نتیجه بگیرند آن هم مقابل تیم‌های حاشیه خلیج فارس که بهترین مربیان و بازیکنان را با قیمت‌های بالا جذب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و حتی برخی نفرات ایرانی با این تیم ها مقابل تیم‌های ما قرار گرفتند.

وی در پایان درباره اعلام زمان برگزاری هفته بیست و سوم تا بیست و ششم لیگ برتر گفت: اگر امروز برنامه ما نهایی شود و بتوانیم 14 مسابقه معوقه‌ای که به دلیل حضور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به وجود آمده و خودش دو هفته است زمانبندی کنیم، بلافاصله به سمت اعلام برنامه آن هفته‌ها می‌رویم.

پرسپولیس تیم ملی ایران پرسپولیس تهران سهیل مهدی لیگ برتر خلیج فارس لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر