کد خبر: 1070252 A

ایران با سه سهمیه در دور حذفی؛

تراکتور با توجه به نتایج رقم خورده در گروه A جواز صعود به دور حذفی را گرفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم فوتبال تراکتور که با برتری روز گذشته مقابل الشارجه با 2 گل توانست 10 امتیازی شود، برای تعیین تکلیف صعودش در انتظار بازی‌های امشب بود و با توجه به نتایج رقم خورده این تیم می‌تواند در دور حذفی مسابقات حاضر شود.

از بین سه سهمیه صعود تیم های دوم یک سهمیه قطعی به الوحده امارات رسید و تیم‌های دیگر برای دو سهمیه دیگر باید می جنگیدند. از طرفی دیدارهای گروه A و گروه C باقی مانده بود و تیم های الهلال، تراکتور و السد باید منتظر می‌ماندند تا تکلیفشان مشخص شود.

در گروه A دو تیم الهلال و استقلال تاجیکستان 10 امتیازی بودند و اگر هر دو حداقل یک امتیاز گرفته بودند سهیمه تیم دوم 11 امتیازی شده بود و یکی از سهمیه های دیگر هم اشغال می شد ولی هر دو تیم امشب باختند و با این نتایج استقلال تاجیکستان به دلیل بازی رو در روی بهتر سرگروه صعود کرد و الهلال با تفاضل گل بهتر دوم شد ولی گل دومی که این تیم در دقایق پایانی دریافت کرد تفاضل را به +2 رساند تا پایین تر از تراکتور قرار بگیرد.

با شکست استقلال تاجیکستان و الهلال عربستان، استقلال تاجیکستان به عنوان تیم نخست به مرحله بعد صعود کرد و الهلال با گلی که در دقیقه 90 دریافت کرد تفاضل گلش +2 شد و با این تفاسیر صعود تراکتور با 10 امتیاز ‌و تفاضل گل +3 به مرحله حذفی قطعی شد.

تراکتور با 4 تساوی و دو پیروزی بدون شکست از این مرحله عبور کرد.

طبق جدول رویارویی تیم‌ها در دور بعد رقابت‌ها باید به مصاف النصر عربستان برود.

الهلال برای صعود باید منتظر تساوی الاهلی و الدحیل بماند.

بدین ترتیب با صعود استقلال و تراکتور که امشب قطعی شدند، ایران 3 نماینده در دور بعدی مسابقات دارد.

 

 

استقلال تاجیکستان عربستان صعود تراکتور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر