کد خبر: 1070218 A

تیم استقلال تهران به عنوان صدرنشین گروه C لیگ قهرمانان آسیا به مرحله یک هشتم نهایی این بازی‌ها صعود کرد.

به گزارش ایلنا، مسابقات دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب به پایان رسید و تکلیف صعود چهار تیم دیگر از منطقه غرب به دور یک هشتم نهایی این دوره از بازی‌ها مشخص شد.

در گروه C این رقابت‌ها، تا پایان هفته پنجم، تیم استقلال ایران، الدحیل قطر و الاهلی عربستان به ترتیب در رده‌های اول و تا سوم ایستاده بودند و هر کدام با 8 امتیاز برای صعود به دور بعدی شانس داشتند.

تیم الشرطه که تنها سه امتیاز داشت، شانسی برای صعود نمی‌دید اما نتیجه تقابل آنها با استقلال و سپس نتیجه بازی الاهلی و الدحیل، تکلیف دو تیم صعود کننده از این گروه مشخص می‌کرد.

به همین ترتیب، تقابل الشرطه و استقلال با نتیجه یک بر صفر آبی‌ها به پایان رسید تا تیم تحت هدایت فرهاد مجیدی 11 امتیازی شود و صعودش به دور بعدی قطعی شود. 

تساوی تیم‌های الدحیل قطر و الاهلی عربستان، نتیجه غیرقابل پیش بینی هفته پایانی بود که رقم خورد و این نتیجه سبب شد تا هر دو تیم از صعود به دور بعدی بازبمانند. این نتیجه شانس صعود الهلال را افزایش داد.

بر اساس فرمول جدید مسابقات لیگ قهرمانان، استقلال ایران به عنوان صدرنشین گروه C با تیم الهلال به عنوان تیم دوم گروه A باید مصاف بدهد که این تیم پیش از این در مسابقات مرحله گروهی فصول قبل با آبی پوشان همگروه بود و رویارویی با ستاره این تیم در خط حمله، بافتیمی گومیس، در خاطرات هواداران این تیم وجود دارد.

بافتیمی گومیس

جدول رده بندی گروه مرگ پس از پایان هفته ششم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا را مشاهده می‌کنید:

Untitled

 

* با شکست استقلال تاجیکستان و الهلال عربستان، استقلال تاجیکستان به عنوان تیم نخست به مرحله بعد صعود کرد و الهلال با گلی که در دقیقه 90 دریافت کرد تفاضل گلش +2 شد و با این تفاسیر صعود تراکتور با 10 امتیاز ‌و تفاضل گل +3 به مرحله حذفی قطعی شد. با صعود تیم تراکتور، رویارویی استقلال و پرسپولیس به عنوان دو نماینده ایران در یک هشتم نهایی به زمان دیگری موکول شد.

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران الاهلی عربستان الشرطه عراق الدحیل قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر