کد خبر: 1070070 A

گزارش ویژه

دو ماه پیش در چنین روزی، مردی که نزدیکی های صلاه ظهر در ساختمان مجلل اجلاس سران در اتوبان چمران به پهنای صورت می خندید، کلیددار فوتبال کشور شد.

به گزارش ایلنا، شهاب الدین عزیزی خادم، در آن روز منتهی به پایان سال 99 که کیومرث هاشمی، علی کریمی و مصطفی آجرلو را به عنوان رقیب در کنار خود می دید، با رایی از سوی مجمع که چندان هم قاطع نبود، ریاست فدراسیون فوتبال را عهده دار شد.

عدم شناخت افکار عمومی از این چهره اما خیلی زود پرسش هایی را برانگیخت و اینچنین شد که نامش در موتور جستجوی گوگل بارها و بارها تکرار شد.

پدیده ای که جادوی فوتبال است و می تواند آدمهای گمنام را به بالاترین سطح شهرت رساند. باری، شهاب الدین امروز وارد سومین ماه فعالیت خود در فدراسیون فوتبال خواهد شد.

او که با مانیفست نخبه سالاری و شفاف سازی کمپین انتخاباتی اش را استارت زد، اینک در محک قضاوت افکار عمومی و جامعه فوتبال قرار دارد.

هر چند که با گذشت زمان، روایت ها درباره او تکمیل خواهد شد و باید به انتظار بنشینیم عزیزی که قرار بود خادم شود و فدراسیونی که قرار بود مملو از نخبگان باشد با دست فرمان کنونی قادر است چالش های آتی را به سلامت پشت سربگذارد یا نه.

قصه ما از روزی شروع می شود که روی اسکوربرد سالن اجلاس نام شهاب الدین نقش بست. دقیقا دو ماه پیش. مروری اجمالی در سطور ذیل، شاید نشانگر بخشی از عملکرد آشکار تیم مدیریتی جدید فدراسیون باشد اما کیست که نداند در لایه های زیرین هزاران اتفاق دیگر در جریان است.

سال 1399

10 اسفند /شهاب الدین عزیزی خادم، با 49 رای رئیس فدراسیون فوتبال شد.

او به محض انتخاب، در میان اعضای مجمع گفت: فوتبال را با نگاهی نو اداره خواهم کرد.

نخستین چالش اما دقایقی بعد جایی شکل گرفت که عزیزی خادم در نشست خبری حاضر شد اما پس از صحبت های خود، محل سالن را ترک کرد و به پرسش‌های خبرنگارانی که ساعت ها در انتظار طرح پرسش های خود بودند پاسخ نداد.

عجیب تر این بود که عزیزی خادم بارها و بارها بر شفافیت و پاسخگویی تاکید کرده بود.

نکته مهم دیگر در آن روز اینکه،وی درباره وضعیت حیدر بهاروند در کابینه خود گفت: بهاروند برای ریاست رد شد اما در کنار ماست!

جالب اینکه خبر تعیین وضعیت بهاروند به عنوان سرپرست سازمان لیگ تا به امروز روی خروجی سایت فدراسیون قرار نگرفته است.

11 اسفند/صادق درودگر، رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون نخستین فردی شد که پس از انتخاب رئیس جدید فدراسیون از سمت خود کناره گرفت. نقل است که او بلافاصله پس از انتخابات، راهی دفتر خود شد و وسایلش را جمع کرد. هر چند وی هنوز درباره دلیل تصمیم گیری اش و همچنین دیدگاهش درباره تیم مدیریتی جدید فدراسیون اظهارنظری نداشته است.

همچنین در این روز، عزیزی خادم که به سازمان لیگ رفته بود در جمع کارمندان این نهاد گفت: پرسنل سازمان لیگ فوتبال ایران و فدراسیون باید بر مبنای دانش بنیان حرکت کنند و دوره های مدیریت برای آنها برگزار می کنیم و دانستن زبان انگلیسی نیز باید در اولویت پرسنل باشد.

در این روز همچنین، مسعود رضاییان، مدیرعامل اسبق باشگاه فولاد در گفت و گویی عنوان کرد: از انتخاب عزیزی خادم به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال شوک شدم!

12 اسفند/رئیس فیفا و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا مطابق روال معمول، انتخاب رئیس جدید یک فدراسیون عضو این دو نهاد را تبریک گفتند.

شهاب عزیزی خادم که در برنامه فوتبال برتر حضور یافته بود گفت:

. من نه آقازاده هستم نه به کسی وابسته هستم. من افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم و به هیچ جا وصل نیستم.

نکته مهم دیگر اینکه او گفت هر کسی در تیم جدید بخواهد مسولیت بگیرد باید از فیلترهایی عبور کند!نکته ای که در ادامه نقض آن در روند انتصاباتش هویدا شد.

وعده دیگر عزیزی خادم در این برنامه دعوت از علی کریمی و مهدی مهدوی کیا به فدراسیون در هفته آینده بود که این هفته هم هنوز نیامده است!

13 اسفند/انتشار پیامی از رئیس جدید فدراسیون فوتبال در صحفه ای منتسب به او در فضای مجازی، بلافاصله با واکنش فدراسیون روبرو شد که وی فاقد هرگونه اکانت شخصی است.

14 اسفند/امیر مهدی علوی، مسول حوزه ریاست، سخنگو و مدیر روابط عمومی فدراسیون که از 10 اسفند به محل فعالیت خود مراجعه نکرده بود با انتشار پیامی در فضای مجازی ضمن طلب حلالیت از جامعه فوتبال کشور و آرزوی موفقیت برای تیم ملی از سمت خود کناره گیری کرد.

16 اسفند/علی جوادی به عنوان سرپرست روابط عمومی فدراسیون منصوب شد. همچنین ابراهیم جهانیان، برادر شهاب جهانیان، رئیس اسبق هیات مدیره استقلال که تا پیش از این در ورزشگاه آزادی فعالیت هایی داشت مسول حوزه ریاست شد.

در این روز، نخستین حمله فوتبالی به رئیس جدید فدراسیون فوتبال شکل گرفت. آنجا که افشین پیروانی، مدیر تیم پرسپولیس در انتقاد از عدم صدور مجوز ثبت قرارداد مهدی ترابی گفت:

فکر می‌کردیم با آمدن رئیس فدراسیون جدید اتفاق جدیدی می‌افتد اما می بینیم تیم همان تیم قبلی و قانون همان قانون ناقص است. برنده بازی امروز کمیته تعیین وضعیت و فدراسیون فوتبال بودند.

17 اسفند/مهدی محمدنبی،دبیرکل فدراسیون فوتبال که در اوان سال 99 با هدف تصویب اساسنامه و برگزاری انتخابات پای به این فدراسیون گذاشت و با موفقیت ماموریت های خود را پشت سرگذاشت از سمت خود کناره گیری کرد.

نبی در بخشی از نامه کناره گیری اش نوشت: امید است مطابق مقررات کشور و اساسنامه فدراسیون این تغییرات جدید منتج به تحول هر چه بیشتر در راستای فوتبال پایدار گردد

18 اسفند/رئیس فدراسیون فوتبال ضمن موافقت با کناره گیری مهدی محمدنبی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال پس از برگزاری نخستین جلسه هیات رئیسه،منصور قنبرزاده را به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون منصوب کرد.

19 اسفند/علی جوادی به عنوان سخنگوی جدید فدراسیون فوتبال منصوب شد.

اما خبر مهم تر این روز،دیدار عزیزی خادم با محمدجواد ظریف،وزیر امور خارجه بود که جنجال های زیادی را برانگیخت.

از شایعه نامه نگاری ظریف با اینفانتینو و شیخ سلمان تا اساس و دلیل برگزاری این نشست همه و همه چند روزی سرتیتر خبرهای رسانه ها بود.

20 اسفند/رئیس فدراسیون که مطابق گفته مهدی خراطی مسول دپارتمان تیم های ملی کلیه مسولیت های تیم ملی بزرگسالان را برعهده دارد،با حضور در مرکز ملی فوتبال با دراگان اسکوچیچ دیدار کرد.

نکته مهم دیگر،اطلاع رسانی ناقص فدراسیون در این روز درباره جلسه هیات رئیسه بود.آنجا که سایت فدراسیون از انتصاب طهمورث حیدری به عنوان رئیس جدید کمیته استان های فدراسیون خبر داد اما احسان اصولی،عضو هیات رئیسه این خبر را تکذیب کرد و گفت که چنین مصوبه ای در هیات رئیسه مطرح نشده است.

موضوعی که بعدها هم شفاف سازی نشد که سرانجام حیدری رئیس کمیته استان ها شده یا سرپرست آن.

در همین روز،اعضا امکان سنجی حقوق، اجرایی و تعیین فرآیند برون سازمانی سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال به‌منظور شفافیت‌های مالی و اجرایی و همچنین مشارکت بیشتر باشگاه‌ها منصوب شدند.

22 اسفند/طهمورث حیدری،رئیس(سرپرست؟)کمیته استان های فدراسیون در مصاحبه ای مدعی شد که وزیر امور خارجه پیرو جلسه اخیر با رئیس فدراسیون فوتبال اقداماتی در بحث میزبانی انجام داده است.

23 اسفند/مصطفی آجرلو،کاندیدای شکست خورده انتخابات در نامه ای به تشریح آنچه در روند انتخابات فدراسیون فوتبال رخ داد پرداخت.

وی در این نامه نوشت:فوتبال همچنان دست نشانده سیاسیون باقی ماند.

آجرلو در بخش دیگری از این متن نوشت: در حالی که در بامداد دهم اسفند نشانه های طراحی و مهندسی انتخابات  بر من روشن شده بود و برخی از دوستانم پیشنهاد انصراف پیش رویم گذاشتند، به احترام افرادی که دل در گروی فوتبال قدرتمند و مستقل و ثروتمند و تغییر و اصلاح داشتند در عرصه ماندم تا نحوه طراحی دشمنان استقلال فوتبال روشن شود و فراتر از نتیجه، سهمی درعیان شدن نقشه های مدافعان وضع موجود داشته باشم. مسببان وضع موجود فوتبال کشور تمام تلاش خود را کردند که کار از دست شان خارج نشود و بتوانند با جمع دوستان خود سهم شان را در اداره فوتبال کشور حفظ کنند.

و در نهایت؛در حالی که بنده و همکارانم در سفر به استان های مختلف و جلسات متفاوت به دنبال تبیین برنامه ها و ایده های خود بودیم، مدیران دولتی و سیاسیون نزدیک به دولت در پی تایید صلاحیت گرفتن برای فلان نامزد و مهندسی مجمع برای افراد نزدیک به خود بودند؛ انگار راه سئول جنوبی همچنان از دولت پنهان سئول شمالی می گذرد.

24 اسفند/ نشست  عزیزی خادم با سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، علینژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، حمیدرضا آصفی و خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه درباره تصمیم اتخاذ شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و عدم میزبانی ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات انتخابی جام جهانی برگزار شد. 

در این نشست،سلطانی‌فر با تاکید بر استفاده از همه ظرفی‌های دیپلماسی و حقوقی از فدراسیون فوتبال خواست اقدامات لازم برای دفاع از حق مسلم فوتبال ایران انجام دهند.

بلافاصله پس از این جلسه،کلید واژه مدیریت_ گذشته به عنوان مانیفست اصلی عزیزی خادم در گفت و گویی روی سایت ها نقش بست.

اظهارنظری که با توجه به دوره 15 ماهه فعالیت حیدر بهاروند،یار دیرین او ابهامات را افزون کرد و برخی آن را اشتباه استراتژیک رئیس فدراسیون فوتبال و مشاورانش قلمداد کردند.

همچنین روابط عمومی فدراسیون فوتبال در نخستین ساعات بامداد این روز در خبری اعلام کرد نشست خبری عزیزی خادم لغو شده است.

25 اسفند/فدراسیون فوتبال در بیانیه ای نوشت که تحریم ها بهانه ای برای سلب میزبانی کشورمان شده است.

26 اسفند/مهدی فروردین،رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در جلسه ای در مجلس خطاب به عزیزی خادم گفت:اگر به مدیران قبلی اعتماد کنید،مردم و مجلس به شما اعتماد نمی کنند.

همچنین احسان قاضی زاده هاشمی،نماینده فریمان هم در نقد انتصاب یکی از مدیران ارشد فعلی فدراسیون انتقاداتی را علیه عزیزی خادم مطرح کرد.

27اسفند /در سبکی عجیب از اطلاع رسانی(!)خبر انتصاب حمیدرضا مهرعلی به عنوان سرپرست نایب ریئسی اول فدراسیون در رسانه های دیگر و نه در سایت رسمی فدراسیون منتشر شد.

روشی نوین در فدراسیون جدید!

نکته دیگر،گزینش فردی به عنوان سرپرست نایب ریسی اول بود که در مجمع چند روز قبل فقط و تنها فقط دو رای از مجمع کسب کرده بود!

همچنین مهرعلی در زمان وزارت محمود گودرزی،از سمت ریاست فدراسیون اتومبیلرانی برکنار شده بود.

28 اسفند/برخی اخبار از منابع موثق،از سفر  عزیزی خادم و تیم همراه به زوریخ در هفته نخست فروردین ماه 1400 برای دیدار با جیانی اینفانتینو درباره بحث میزبانی خبر دادند.

حتی گفته شد قرار است حمیدرضا آصفی هم یکی از اعضای تیم همراه عزیزی باشد.

سال 1400

3 فروردین/بی انضباطی رسانه ای حول و حوش تیم ملی و حضور یکی،دو خبرنگار در هتل محل اقامت تیم ملی  باعث ناراحتی سایر رسانه ها شد.

تیم ملی در حالی اردویش را آغاز کرد که مدیر تیم و مدیر رسانه ای تیم ملی معرفی نشده بودند.

6 فروردین/محمودرضایی به عنوان مدیر رسانه جدید تیم ملی منصوب شد.

7 فروردین/عزیزی خادم در حاشیه تمرین تیم ملی در زمین شماره یک ورزشگاه آزادی باز هم به سبک روز 10 اسفند پس از طرح نظرات خود از جمع خبرنگاران جدا شد تا این بار واکنش ها بیشتر شود.

در این روز بود که عزیزی خادم گفت شیخ سلمان در جریان ماجرای میزبانی بحرین نبوده است.

خادم در این روز جمله مهم دیگری هم بر زبان آورد:در هیچ انتخابی توصیه پذیر نخواهیم بود.

خبر مهم دیگر در این روز را سایت فدراسیون منتشر کرد.

فدراسیون فوتبال نوشت: پس از پیگیری‌های مسئولان فدراسیون در خصوص میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در بحرین، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به ایران از تصمیم میزبانی به بحرین توسط دبیرکل AFC خبر داد و اعلام کرد که شیخ‌سلمان از این تصمیم اطلاعی نداشته است.

8 فروردین/رضا صالحی امیری،رئیس کمیته ملی المپیک برای دیدار با عزیزی خادم به فدراسیون فوتبال رفت.

در جریان همین دیدار بود که او گفت:فدراسیون باید در حوزه بین الملل فعال تر ظاهر شود.

همچنین در همین روز،غلام رفیعی به عنوان مشاور عالی رئییس فدراسیون منصوب شد.

خادم همچنین در این روز با بیان اینکه دنبال گرفتن عکس یادگاری نیست،عملا پروژه برگزاری نشست با شیخ سلمان را منتفی دانست.

علی کریمی هم در این روز،در واکنش به اینکه عزیزی خادم گفته بود حق ایران میزبانی است گفت:جوک 1400 رسید!

10 فروردین/شهاب عزیزی خادم در حالی برای تماشای بازی دوستانه تیم ملی مقابل سوریه به ورزشگاه آزادی وارد شد که جهانیان؛مسول دفترش او را به شکل عجیبی اسکورت می کرد.در این هنگام خبرنگاران خواهان گفت و گو با رئیس فدراسیون شدند که جهانیان به شکل عجیبی گفت:مصاحبه نه!مصاحبه آقای جوادی فقط!

همچنین در این روز جمله مهم دیگری هم به آرشیو اضافه شد و شهره موسوی،نایب رئیس بانوان فدراسیون گفت:در این 4 سال کاری می کنیم که هرگز ندیده اید!

اتفاق مهم دیگر در این روز،جا ماندن اسکوچیچ از اتوبوس تیم ملی بود که باعث انتقادات زیادی به سیستم مدیریتی تیم ملی شد.

11 فروردین:علی جوادی؛سخنگوی فدراسیون گفت که شیخ سلمان جلسه آنلاین را نپذیرفته است.

همچنین طهمورث حیدری هم گفت:کنفدراسیون با ما عناد دارد و از حق میزبانی کوتاه نمی آییم.

14 فروردین/محمد مایلی کهن،سرمربی اسبق تیم ملی درباره اینکه عزیزی خادم گفته بود که شیخ سلمان از ماجرای میزبانی بی اطلاع بوده گفت:این چه حرف و استدلالی است؟مرغ پخته خنده اش می گیرد!

16 فروردین/روز جنجالی و پرحاشیه فدراسیون اما با انتخاب مدیر جدید تیم ملی شکل گرفت.جایی که در حکمی که برخی آن را دروغ سیزده می دانستند،مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی منصوب شد.

طوفان انتقادات پس از این انتخاب به سمت خادم روانه شد و به این بهانه،سایر انتخاب های او هم تحت الشعاع قرار گرفت.

میرشاد ماجدی،عضو هیات رئیسه فدراسیون گفت:همه انتخاب های فدراسیون باید از طریق کمیته فنی باشد.

علی کریمی نوک انتقاد را به سمت مجمع فدراسیون برد و نوشت:تمام کسانی که به انتخاب عزیزی خادم رای داده اند،مسول تصمیمات او هستند.

همچنین گروهی از منتقدان این انتخاب ها را دورهمی عزیزی خادم می دانستند و افراد مختلف در نقد تند روند موجود مطالب تندی نوشتند.

17 فروردین/علی جوادی،سرپرست روابط عمومی و سخنگوی منصوب عزیزی خادم در حالیکه وی داشت در تلویزیون حرف می زد استعفای خود را در اعتراض به انتصابات صورت گرفته نوشت.

در همین روز،خداداد افشاریان،عضو هیات رئیسه فدراسیون گفت:خورشیدی را نمی شناسم!

18 فروردین/امیر واعظی آشتیانی،در نقد شعار نخبه گرایی عزیزی خادم گفت:او با این روند چهار سال بعد را نخواهد دید.

خشم منتقدان اما وقتی بالا گرفت که عزیزی خادم در همین روز انتصاب های خود را بر اساس شایسته سالاری توصیف کرد.

در این روز،خبر رسید نهادهای نظارتی به ماجرا ورود کرده اند.مجلس شورای اسلامی نخستین نهادی بود که نسبت به انتصابات عزیزی خادم واکنش نشان داد.فروردین گفت:دست هایی پشت پرده این انتخاب وجود دارد و با این شرایط امیدی به آینده نیست.

انتقادات حتی پس از انتصاب علیرضا امامی فر به عنوان مدیر مرکز ملی فوتبال هم فروکش نکرد و رسانه ها خواهان پاسخگویی هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره روند فعلی شدند.

همچنین، علی کریمی در ادامه هم نتوانست سکوت کند و دو پیام منتشر کرد. او ابتدا تصویری از خورشیدی منتشر کرد و خطاب به عزیزی‌خادم نوشت: «آقای رئیس، یه تعداد از این نخبه‌ها رو هم برای باشگاه‌ها بذارید کنار!» او در ادامه کنایه سنگین خود را زد: «جای جادوگر سایپا هنوز خالی است!» کریمی در پایان نوشت: «باشگاه‌ها که نباید پاسوز نخبه‌گرایی شما بشن.» او همچنین تصویری از محمد خاکپور منتشر کرد و برای او نوشت که حتما نخبه نبوده که سرپرست تیم ملی فوتبال شود.

19 فروردین:امیر عابدینی،رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در گفت و گویی با انتقاد از انتصابات عزیزی خادم اظهار داشت:او به کسی حکم مشاور عالی داده که من او را نمی شناسم.آقای رفیعی کیست که حکم گرفته؟

20 فروردین/عزیزی خادم مدعی شد که چند پیشکسوت سرپرست تیم ملی را نپذیرفتند.این در حالی است که وقتی نام حسین فرکی آمد او صحبت های رئیس فدراسیون را تکذیب کرد و گفت در حال بررسی پیشنهاد سرپرستی تیم ملی بوده است.

او همچنین خبر مربوط به واگذاری سه دانگ از ساختمان پرسپولیس که توسط سخنگوی سابق فدراسیون تایید شده بود را تکذیب کرد و گفت:بخش اعظمی از بدهی شستا در دوره قبلی مدیریت پرداخت شده است.

21 فروردین/برخی اخبار تایید نشده از استعفا مجتبی خورشیدی حکایت داشت اما برگزاری جلسه او با رئیس فدراسیون خط بطلان بر این شایعات کشید.

داریوش مصطفوی،رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت:یک بچه 4 ساله هم کارهای عزیزی خادم را نمی کند!

حسین کلانی،پیشکسوت فوتبال هم در این روز گفت:مسولان فدراسیون فوتبال را نمی شناسم.

22 فروردین/انتقادات به عملکرد شهره موسوی،نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال فزونی گرفته و رسانه ها مدعی اند او در دفترش در فدراسیون حاضر نمی شود.

موسوی عضو هیات رئیسه و نایب رئیسی زنان فدراسیون فوتبال است. او هم‌چنین مدیرعامل باشگاه ورزشی بادران در لیگ دسته یک است. موسوی هم‌چنین مدیرعامل شرکت بازاریابی شبکه بادران گستران است که در زمینه‌های مختلفی چون کالاهای آرایشی، بهداشتی و غیره فعالیت دارد.

شهره موسوی اکنون چند شغله محسوب می‌شود و در این میان این سوال پیش می‌آید که چگونه یک مدیر چند شغله بدون هیچ مشکلی در فدراسیون مشغول به کار است؟ مدیری که حضورش به عنوان مدیرعامل یک باشگاه ورزشی فوتبالی در پست اجرایی فدراسیون فوتبال، باعث ایجاد "تضاد منافع" شده و خلاف اساسنامه فدراسیون فوتبال است. 

حضور مستمر شهره موسوی در باشگاه بادران نیز به این شائبه دامن زده که او وظایف مربوط به فدراسیون را نیز به دفتر کار خود در این شرکت منتقل کرده و کمتر در فدراسیون فوتبال حضور دارد و حتی شنیده می‌شود که برای ارتباط با او باید ابتدا با منشی شرکت هماهنگی به عمل آید.

موسوی حتی در سررسیدی که به مناسب نوروز ۱۴۰۰ به کارمندان فدراسیون فوتبال هدیه داده، برای معرفی خود از عنوان مدیرعامل شرکت زنجیره‌ای بادران گستران استفاده کرده نه سمت رسمی‌اش در این فدراسیون!

23 فروردین/نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران انتقادات زیادی را برانگیخت و برخی رسانه ها آن را بی ثمر و نمایشی دانستند.

 24 فروردین/دیدار بعدی سیاسی رئیس فدراسیون هم انتقاداتی را برانگیخت.این بار با شهردار تهران!

28 فروردین/تیم ملی بانوان ایران به رنکینگ فیفا بازگشت.اتفاقی که از دید نایب رئیس بانوان فدراسیون به دلیل نامه نگاری های این فدراسیون با فیفا انجام شد.

همچنین پاداش قهرمانی ملی پوشان فوتسال به آنها پرداخت شد اما این بار فدراسیون فوتبال به دلیل کسر مالیات از سوی برخی ملی پوشان سرشناس فوتسال بانوان و حتی علی کریمی مورد حمله قرار گرفت.

29 فروردین/کیومرث صالح نیا،مفسر قدیمی فوتبال در یادداشتی نوشت:عزیزی خادم تا به امروز فقط یک سری شعار تحویل مردم داده است.

30 فروردین/پرونده تازه ای این بار درباره دو شغله بودن رئیس فدراسیون باز شد و اینکه او عضو موظف هیات رئیسه پتروشیمی امیر کبیر است.

31 فروردین/نام عزیزی خادم به شکل عجیبی در یک روز از موظف به غیر موظف در سایت پتروشیمی امیر کبیر تغییر کرد.

از وی در برخی رسانه ها به عنوان ابوالمشاغل یاد شد.

1 اردیبهشت/فدراسیون فوتبال در گافی عجیب از گابریل کالدرون به عنوان کارشناس آنالیز اکوسیستم در فوتبال ایران یاد کرد و کالدرون در آن سوی دنیا،خبر را تکذیب کرد و گفت آن فردی که قرار است کارشناس اکوسیستم ایران باشد پسرم خواهد بود نه من.

در همین روز،خبر جنجالی کنار گذاشتن تیم ملی فوتبال ساحلی از جام جهانی منتشر شد.

2 اردیبهشت/کاظم اولیایی،مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در مصاحبه ای تاکید کرد که عزیزی خادم در افکار عمومی فردی کارنامه ای ندارد.او همچنین گفت که با این وضع اگر عزیزی با دبیرکل سازمان ملل هم جلسه بگذارد اما پشتوانه مردمی نداشته باشد فایده ای ندارد.

3 اردیبهشت/خداداد عزیزی در گفت و گویی از عزیزی خادم پرسید که برگزاری جلسه با دولتمردان،کدام مشکل فوتبال ایران را کاهش داد؟

4 اردیبهشت/صفی فغانپور،رئیس حقوقی فدراسیون افشا کرد به دلیل پیگیری ماجرای مربوط به علیرضا جهانبخش از سمت خود برکنار شده است.

وی از فعالیت باند 5 نفره قدرت در فدراسیون سخن گفت که باعث برکناری اش شده اند.

5 اردیبهشت/نیما نکیسا به عنوان سرپرست دپارتمان آموزش فدراسیون فوتبال منصوب شد.

6 اردیبهشت/عدم حضور رئیس فدراسیون و یا حتی نماینده ای از فدراسیون در مراسم تشییع زنده یاد حمید جاسمیان انتقادات فراوانی را برانگیخت.

محمد پنجعلی،کاپیتان پیشین تیم ملی گفت: از عزیزی خادم انتظاری ندارم.او را در زمان انتخاب سرپرست تیم ملی شناختم!

7 اردیبهشت/وحید فدایی به عنوان سرپرست دپارتمان مالی فدراسیون فوتبال منصوب شد.

ضیا عربشاهی در این روز گفت: وقتی جاسمیان افتخار می آفرید، عزیزی خادم کلاس پنجم بود. اما الان به او می گویند دکتر! پس دکتر! باید در مراسم جاسمیان شرکت می کردی.

8 اردیبهشت/خبر استعفایی دیگر....این بار علیرضا امامی فر نیامده از سمت خود کناره گیری کرد. او البته دلیل استعفایش را مشکلات خانوادگی دانست.

9 اردیبهشت/واعظی آشتیانی در گفت و گویی اظهار داشت که خزانه دار فدراسیون اگر مورد مشکوکی در ریخت و پاش ببیند حق قانونی دارد که رسیدگی کند.

فدراسیون فوتبال ایران شهاب الدین عزیزی خادم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر