کد خبر: 1069609 A

نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

تیم‌های منچسترسیتی و پاری سن ژرمن در بازی دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا امشب در ورزشگاه پارک دو پرنس مقابل هم صف آرایی خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، رویای تاج قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا امشب برای یکی از تیم‌های پاری سن ژرمن یا منچسترسیتی خاموش می‌شود، زیرا این دو غول قاره در اولین بازی نیمه نهایی به میزبانی ورزشگاه پارک دو پرنس از ساعت 23:30 امشب مقابل هم قرار خواهند گرفت. پاری سن ژرمن با برتری در خانه بایرن مونیخ به این مرحله رسیده در حالیکه منچسترسیتی 4 بر دو بورسیا دورتموند را شکست داده تا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا باشد.

هر دو تیم در آخر هفته از نتایج موفقیت آمیز در لیگ‌های داخلی برخوردار بودند، اگرچه نتایج سیتی بسیار قابل توجه بود، زیرا آنها در فینال جام اتحادیه تاتنهام را شکست دادند در حالی که پاری سن ژرمن برابر متز به پیروزی 3-1 در لیگ فرانسه رسید.

علیرغم یکی از خیره کننده‌ترین اما بی ثمرترین عملکردهای نیمار، پاری سن ژرمن نتوانست نمایش پر گل خود را از آلیانز آرنا در دیدار برگشت با بایرن تکرار کند، زیرا کیلیان امباپه به همراه مهاجم برزیلی نتوانستند برابر خط دفاعی یاران لوکاس هرناندز کاری انجام بدهند.

پیش از اینکه امباپه به دلیل آسیب دیدگی لنگان لنگان زمین را ترک کند، او در مصاف با متز 24 و 25مین گل فصلش را قبل از مائورو ایکاردی به ثمر رساند تا با این پیروزی شانس چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ فرانسه برای این تیم افزایش پیدا کند. پوچتینو در واقع با صعود به مرحله نیمه نهایی جام حذفی فرانسه اکنون شانس سه گانه را پیش روی خود می‌بیند. پاری سن ژرمن از 9 بازی گذشته‌اش طی 7 بازی حداقل سه گل به ثمر رسانده است و قدرت تهاجمی قابل توجهی را به اجرا گذاشته است.

غلبه بر منچسترسیتی در بازی رفت و برگشت نیمه نهایی باعث می شود PSG تنها نهمین تیم تاریخ باشد که در دو دوره متوالی به فینال می‌رسد، اما با تنها سه برتری طی 8 بازی اخیر در ورزشگاه پارک دو پرنس، یاران پپ گواردیولا تلاش می‌کنند تا سفر به یاد ماندنی را از پاریس داشته باشند. با وجود قهرمانی اخیر منچسترسیتی در جام اتحادیه انگلیس و احتمال قهرمانی در لیگ برتر اما هواداران این تیم بسیار مشتاق کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هستند.

منچسترسیتی با غلبه بر دورتموند یک طلسم را شکسته و اکنون آنها برای اولین بار پس از سال 2015 صعود به جمع چهار تیم برتر را تجربه می‌کنند. در تاریخ باشگاه منچسترسیتی، آنها تنها یک مرتبه در بازی مرحله نیمه نهایی صعود کرده‌اند که مربوط به سال 1970 است. کوین دیبروین، فیل فودن و ریاض محرز ستاره‌های سیتی در خط حمله هستند که به جذابیت بازی امشب می‌افزایند و موجب می‌شوند تا در رقابت با پاری سن ژرمن، در انتظار یک بازی دیدنی باشیم.

لیگ قهرمانان اروپا منچسترسیتی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا پاری سن ژرمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر