کد خبر: 1069576 A

چرا فولاد حذف شد؟

شاگردان جواد نکونام به عنوان نخستین تیم ایرانی از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا کنار رفتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فولاد خوزستان به عنوان تنها نماینده ایران کار خود را از مرحله پلی آف شروع کرد و موفق شد با ۴ گل العین را درهم بکوبد و جواز حضور در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.

شاگردان نکونام در بازی نخست خود در دور گروهی عملکرد عالی از خود به نمایش گذاشتند و در آستانه پیروزی برابر السد قرار داشتند. اما در دقیقه ۹۰ روی بی دقتی مدافعین خود دروازه این تیم باز شد تا ۳ امتیاز شیرین از دست نکونام و‌ فولاد برود. فولادی‌ها در بازی دوم با ارائه یک بازی منطقی موفق به شکست الوحدات شدند. اما در بازی سوم برابر النصر سناریو دیدار با السد تکرار شد و در جایی که فولادی‌ها پیروز بودند در دقایق پایانی باز هم روی غفلت مدافعان این تیم گل مساوی را دریافت کردند تا باز هم سه امتیاز از دست فولاد در بیاید.

فولاد در دور رفت با کسب ۵ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و عملکرد قابل قبولی از خود به ثبت رساند اما در دور برگشت همه چیز تغییر کرد.

روی اشتباه مدافعین فولاد، النصر موفق شد با دو گل فولاد را شکست دهد و در بازی بعدی با السد نیز هافبک کره‌ای تیم قطری گل برتری السد را به ثمر رساند تا فولاد دو بازی دور برگشت خود را با شکست پشت سر بگذارد.

در پایان هفته پنجم دور گروهی، السد با ۱۰ امتیاز در صدر قرار گرفت و النصر نیز با ۸ امتیاز در رده دوم جدی گرفت و شاگردان نکونام نیز با ۵ امتیاز در رده سوم قرار دارد.

فولاد با برد احتمالی الوحدات و باخت النصر به السد اگرچه با تیم عربستانی هم امتیاز می‌شود اما با توجه به اینکه در بازی رودررو به النصر باخته است شانس دوم شدن در این گروه ها را عملا از دست داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت تا یک هفته مانده به پایان مرحله گروهی به عنوان نخستین تیم ایرانی باشد که حذف می‌شود.

شاید اگر شاگردان نکونام در دقایق پایانی دیدار‌های رفت خود برابر النصر و‌ السد کمی پخته تر عمل می‌کردند اکنون فولاد حتی با توجه به ۲ باخت خود در دور برگشت  با ۹ امتیاز صدرنشین گروه مرگ بود و در بازی آخر می‌توانست با شکست الوحدات به عنوان صدرنشین از گروه A صعود کند.

فولاد خوزستان لیگ قهرمانان آسیا لیگ برتر خلیج فارس لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر