کد خبر: 1069066 A

بررسی شرایط یک تقابل جذاب؛

اگر اتفاقات به شکل خاصی رقم بخورد ممکن است در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، سرخابی های پایتخت را روبروی هم ببینیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب امشب به پایان هفته پنجم دور گروهی خواهد رسید و پس از آن تیم‌ها تنها یک بازی فرصت دارند تا سرنوشت خود را در این رقابت‌ها رقم بزنند.

علاوه بر اینکه هر تیم به دنبال فراهم کردن شرایط صعود خودش به دور حذفی است، اینکه قرار است در مرحله بعدی رقابت‌ها با چه تیمی رویارویی کند هم اهمیت ویژه ای دارد و باید دید هر تیمی در پایان هفته ششم چه شرایطی از این نظر برای خودش رقم می‌زند.

پرسپولیس تنها نماینده ایران است که صعود خودش را قطعی کرده و حذف فوالد از دور رقابت‌ها هم با باخت مقابل السد مسجل شده و در این میان تراکتور شانس خیلی کمرنگی برای ماندن در مسابقات در دور حذفی دارد و تیمی که هنوز وضعیتش خیلی مشخص نیست و احتمالات زیادی برایش می‌رود استقلال است که هنوز بازی هفته پنجمش مقابل الاهلی را انجام نداده و نتیجه بازی امشب نقش تعیین کننده ای در سرنوشت آبی ها خواهد داشت.

با بررسی جدول گروه‌ها و احتمالات تقابل تیم‌ها در مرحله حذفی می‌شود متوجه شد که احتمال اندکی برای شکل گیری یک دربی تهرانی میان سرخابی ها در آسیا وجود دارد که می‌تواند در نوع خودش جذاب باشد.

این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که استقلال تاجیکستان نتواند از دو بازی بعدی حداقل یک برد کسب کند و از سوی دیگر استقلال تهران مقابل الاهلی شکست نخورد و الشرطه را هم ببرد و در کنار آن النصر موفق به شکست دادن السد بشود و در صورت رخ دادن تمام این حالت ها شاهد دربی پایتخت خواهیم بود. به عبارت دیگر تساوی یا شکست استقلال تاجیکستان در بازی امروز، فوتبال آسیا را یک گام دیگر به تقابل پرسپولیس - استقلال نزدیک می‌کند.

استقلال تهران پرسپوليس لیگ قهرمامان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر