کد خبر: 1068732 A

استقلال از گروهش صعود خواهد کرد

پیشکسوت استقلال پیش بینی کرد این تیم به دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی پاشازاده پیشکسوت استقلال تهران می‌گوید آبی‌ها می‌توانند از گروه مرگ صعود کنند و راهی دور بعدی شوند اما فرهاد مجیدی باید اشتباهات خط دفاعی را بررسی و آن‌ها را اصلاح کند. 

بازی با الدحیل چطور بود؟

استقلال در مجموع بازی خوبی مقابل الدحیل انجام داد. تدابیر احتیاطی در دستور کار هر دو تیم دیده می‌شد و مثل بازی رفت دست به بازی سراسر تهاجمی نزدند. با این وجود باز هم شاهد یک بازی زیبا و رد و بدل شدن ۴ گل بودیم و یک امتیاز هم غنیمت بود. فرهاد مجیدی برای این دیدار باز هم دست به تغییر چند بازیکن زده بود و دیدیم که با ترکیبی متفاوت نسبت به بازی رفت، به مصاف الدحیل آمده بود. بازی روان، بدون نقص و مالکانه‌ای که استقلال انجام می‌داد، باعث شده بود که الدحیل نتواند به آنچه که مورد نظرش است برسد و شاهد بودیم که استقلال توانست در اواسط نیمه اول به گل دست پیدا کند اما در ثانیه‌های پایانی نیمه اول و وقت اضافه، یک اشتباه از داور باعث شد تا استقلال پیروز به رختکن نرود.

اشتباه داوری موثر نبود؟ 

متاسفانه در این بازی هم شاهد یک اشتباه کاملاً تاثیر گذار از سوی داور بودیم و یک پنالتی کاملاً اشتباه به ضرر استقلال گرفته شد. در بازی قبلی دو تیم هم که یک پنالتی مسلم روی قایدی گرفته نشد. شاید اگر اشتباهات داوری نبود حداقل بازی قبلی مساوی می‌شد و این بازی با برتری استقلال به پایان می‌رسید و شاگردان مجیدی به جای یک امتیاز از ۲ بازی، ۴ امتیاز می‌گرفتند. اگرچه باشگاه استقلال از داور این دیدار شکایت کرده اما هیچ تأثیری در نتیجه به وجود نخواهد آمد و حالا استقلال باید دو دیدار آینده‌اش را با پیروزی به پایان برساند و منتظر یک لغزش از الدحیل باشد تا بتواند به عنوان صدرنشین به مرحله بعد صعود کند.

عملکرد خط دفاعی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

متاسفانه ساختار دفاعی استقلال همچنان مشکل دارد و مدافعان این تیم به هیچ وجه روی مهاجمان حریف سخت‌گیری نمی‌کنند. با اینکه اولانگا کاملاً شناخته شده بود، اما دیدیم که بارها در محوطه جریمه استقلال بدون مراقبت رها شد، یک پنالتی گرفت و یک گل هم زد. این بازی گذشت و من تصورم این است که استقلال از گروه خودش صعود می‌کند.

کدام یک از بازیکنان را آماده دیدید؟

فرشید اسماعیلی و مهدی قائدی دو نفر از بهترین‌های استقلال بودند. اسماعیلی این روزها به پختگی کامل رسیده و از ابتدای شروع لیگ قهرمانان، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته، البته قائدی هم هر بار که پا به توپ می‌شد، دفاع الدحیل به هم می‌ریخت و دیدیم که او توانست یک گل زیبا و نجات‌بخش را برای استقلال به ثمر برساند.

استقلال می‌تواند از گروه مرگ صعود کند؟

یک اشتباه باعث شد که استقلال صدرنشینی را از دست بدهد، مجیدی باید برای دو دیدار آینده باز هم هماهنگی بیشتری در خط دفاع به وجود بیاورد تا بتواند از این مرحله به سلامت عبور و به مرحله بعد صعود کند. اما در صورت صعود از این گروه باید کادر فنی به فکر ترمیم نقاط ضعف در خط دفاعی باشد.

استقلال مهدی پاشازاده لیگ قهرمانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر