کد خبر: 1068169 A

دوران حضور صفی فغانپور در فدراسیون فوتبال با افشاگری او درباره ساختار این فدراسیون به پایان رسید.

به گزارش ایلنا،حقوق دان شمالی که در دوران علی کفاشیان و پس از حضوری چند ماهه در فدراسیون کشتی به فدراسیون فوتبال آمده بود،در حالی نامه قطع همکاری اش را دریافت کرد که در آخرین مصاحبه خود کدهای عجیبی به افکار عمومی داد.

مرور آنچه از زبان فغانپور آمده شاید بتواند روایتگر اوضاع آشفته فدراسیونی باشد که حالا به دومین ماه حضور رئیس جدیدش انس گرفته است.

رئیسی که با سیاست سکوت سعی دارد از ابهامات پرشماری که در این روزها فدراسیون تحت امر او گریبانش را گرفته بگذرد اما کیست که نداند با این روش اوضاع برای او هر روز سخت تر و سخت تر می شود.

1_کد اول؛باند قدرتمند فدراسیون

رئیس سابق حقوقی فدراسیون فوتبال در تشریح بوروکراسی فدراسیون به باند پرقدرتی اشاره کرده که قدرتش از رئیس و دبیرکل هم بیشتر است و چون او در برابر این باند ایستاده،از گردونه کنار گذاشته شده است.

تفسیر:واضح است وقتی صحبت از باند می شود مدیران میانی و بعضا بالادستی هستند که در زمه نفرات قدیمی فدراسیون فوتبال محسوب می شوند.

2_کد دوم؛علیه شهاب الدین بودند

رئیس سابق حقوقی فدراسیون فوتبال در دومین کد نکته مهم تری را افشا کرده است.اینکه این باند علیه عزیزی خادم بوده اند.

تفسیر:صفی فغانپور در کد دوم خود رسما می گوید نفرات این باند علیه عزیزی ادم بوده اند.تا اینجا نام سه نفر( که یکی از آنها در کابینه یکی از کاندیداهای اصلی ریاست فدراسیون در اسفند 99 رکن مهمی بود و ظاهرا در حال حاضر هم دقیقا مانند گذشته به فعالیت خود ادامه می دهد)در اذهان متبادر می شود.

3_کد سوم؛تعلل در کمیته ....

رئیس سابق حقوقی فدراسیون فوتبال در افشاگری خود همچنین از تعلل یک کمیته در ماجرای علیرضا جهانبخش و باشگاه داماش یاد می کند.

تفسیر: نیاز به تفسیر دارد؟

4_کد چهارم:شهاب الدین و قنبرزاده نمی دانستند؟!

رئیس سابق حقوقی فدراسیون فوتبال در کد مهم دیگری گفته شهاب الدین عزیزی خادم  ماجرای برکناری او خبر نداشته ؟

تفسیر:این جمله دو حالت دارد.اگر شهاب الدین خبر نداشته اند که وای به حال فدراسیون تحت هدایت او و اگر هم خبر داشته و تصمیمش را از فغانپور به هر دلیل پنهان کرده که باز .....

5_کد پنجم؛پنج نفرند!

رئیس سابق حقوقی فدراسیون گفته: همیشه با باندبازی مخالف بودم و معتقدم نباید ۵ نفر برای خودشان تشکیلات درست کنند.

تفسیر:فغانپور تعداد نفرات این گروه را 5 نفر می داند.

6_کد پنجم؛بازنشته نبودم!

رئیس سابق حقوقی فدراسیون فوتبال که جزو مخالفان قانون منع فعالیت به کارگیری بازنشستگان بوده در اظهارات افشاگرایانه خود مدعی شده بازنشسته نبوده است.

تفسیر:اگر فرض بر صحت این اظهارنظر بگذاریم و بازنشستگی را دلیل برکناری فغانپور ندانیم،ظن قریب همانطور که خود او مدعی شده به حضور یک باند قدرت و هژمونی این گروه در فدراسیون که از نامه نگاری فغانپور به کمیته اخلاق و پیگیری ماجرای جهانبخش و داماش به شدت  ناراحت بوده اند ارتباط پیدا می کند.

نتیجه گیری

با توضیحات فوق،یافتن نام 5 نفره باند موردنظر فغانپور کار دشواری به نظر نمی رسد.اشتراک آنچه او در میان صحبت هایش گفته می تواند واقعیت های جالبی را برملا سازد.ویژگی اعضا باند 5 نفره را مرور کنیم:

الف/پیش از انتخابات،مخالف و علیه عزیزی خادم بودند.

ب/سابقه دار و قدیمی هستند.

ج/همیشه به دنبال قدرت هستند.

د/تصمیمات خود را در هر شرایط عملیاتی می کنند.

بله آقایان ....و خانم ها.....

 علی برکت الله...

 

فدراسیون فوتبال ایران شهاب الدین عزیزی خادم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر