کد خبر: 1067945 A

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال مطرح کرد:

مشاور عالی رئیس فدارسیون والیبال می‌گوید با چشمان خود دیدم که وزیر امورخارجه جایگاهی در وی آی پی نداشت و در میان مترجمین نشسته بود.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ وحید مرادی با حضور در برنامه «ورزش بدون ویرایش» درباره جایگاه روابط بین الملل در ورزش و چگونگی به دست آوردن کرسی‌های بین المللی گفت: ما برای کسب کرسی‌های بین المللی بدون تعارف هیچ کار سازمان یافته‌ای نکرده‌ایم.

وی با تاکید بر این که فعالیت فدراسیون‌ها باید با کمیته ملی المپیک متصل باشد، اظهار کرد: بر اساس الگوهای بین المللی، یک فدراسیون بیش از آن که با وزارت ورزش یا سازمان تربیت بدنی در ارتباط باشد با کمیته ملی المپیک ارتباط دارد، از این رو زمانی که مدیرکل بودم پیشنهادی را مطرح کردم مبنی بر این که یک باکس در کمیته ملی المپیک ایجاد شود تا گردش کار سریع تر صورت پذیرد.

رئیس سابق فدراسیون شنا ادامه داد: پیشنهاد این بود که تمام ایرانیان عضو مجامع بین المللی در این باکس قرار گیرند، راهنمایی شوند و آنهایی که وظایف خود را نمی‌دانند آموزش ببینند، کاندیداها در کمیته ملی المپیک مورد حمایت قرار گیرند اما با وجود آن که از سوی آقای غفوری فرد مورد استقبال قرار گرفت، عملیاتی نشد.

مرادی از حضور افراد غیرمتخصص در پست‌های مدیریت ورزش انتقاد کرد و گفت: بسیاری از افراد سیاسی و غیر ورزشی به دلایلی در مسند امور فدراسیون‌ها قرار گرفته‌اند و تعدادی از آن‌ها پس از به قدرت رسیدن، گمان کرده‌اند پست بین المللی مربوط به آن ورزش هم حق آنهاست و افراد واجد شرایط و حرفه‌ای پیشین را کنار زده‌اند.

وی با اشاره به حضور آقای هاشمی طبا در کمیته بین المللی المپیک (IOC) اظهار کرد: به گفته اعضای این کمیته در کشورهای دیگر، آقای هاشمی طبا عضو بسیار تاثیرگذار و دارای ایده و طرح در IOC بود که متاسفانه به دلایل شخصی و به راحتی از این سمت برکنار شد.

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال، تاخر فرهنگی را مانع بزرگی برای منافع ملی دانست و بیان کرد: مشکل فرهنگی کشور و این که نمی‌توانیم کسی که از ما بهتر است را ببینیم مانع از این است که کارها به روال درست خود پیش بروند.

مرادی خاطر نشان کرد: بر اساس یک تعریف روشن افرادی که می‌خواهند کاندیدای یک پست‌های بین المللی شوند باید دارای ویژگی‌هایی باشند و گذشته‌ای داشته باشند که دیگران آنها را بشناسند.

وی با یادآوری این که ورزش ایران دست کم جز چند کشور نخست آسیاست، عنوان کرد: بسیاری از رشته‌های ورزشی ایران در دنیا زبانزد و در مقام نخست قرار دارد اما نه تنها جایگاهی در تصمیم گیری‌های جهانی و حتی آسیایی نداریم بلکه در ویدئوهای تبلیغاتی ساخته شده برای رقابت‌های بین المللی حتی چند ثانیه به ایران و ورزشکارانش پرداخته نمی‌شود.

مرادی با ابراز تاسف از عملکرد نامطلوب و حضور افراد بدون دانش در بخش ورزشی کشور، گفت: با چشمان خود دیدم که وزیر امورخارجه جایگاهی در وی آی پی نداشت و در میان مترجمین نشسته بود، همچنین معاون اول رئیس جمهور در ردیف چهارم اجازه نشستن داشت.

وی تاکید کرد: ورزش ایران باید مانیفست، طرح و نقشه روشن داشته باشد، در غیر این صورت وضعیت آن چیزی که می‌بینیم که در میان بیش از 30 تا 40رشته آسیایی حتی یک رئیس ایرانی حضور ندارد.

 

فدراسیون والبیال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر