کد خبر: 1067503 A

پرونده هایی که در ارکان قضایی استانها مورد بررسی قرار می گیرد، مربوط به رقابتهای همان استان است.

به گزارش ایلنا، در پی تخلف برخی تیم ها در رده های پایه و وجود صغر سن، ارکان قضایی استانها با رسیدگی به آن، اقدامات مختلفی را در جهت رفع و یا ریشه کن کردن آن انجام می دهند.

علیرضا صالحی،رئیس کمیته استیناف در این خصوص به سایت رسمی فدراسیون گفت: پرونده هایی که در ارکان قضایی فدراسیون فوتبال مورد بررسی قرار می گیرد مربوط به برگزاری مسابقات کشوری و لیگ های زیر مجموعه آن هست اما رقابت‌هایی که در مقطع استانی و شهرستانی برگزار می شود، بررسی پرونده ها به رکن قضایی هیات فوتبال همان استان است.

وی ادامه داد: در قمستی که ارکان قضایی فدراسیون اقدام به رای و بررسی می کنند، ابتدا کمیته انضباطی رای صادر می کند. در صورت اعتراض کمیته استیناف آن پرونده را بررسی میکند و روال معمول آن طی می شود.

صالحی در خصوص رای صغر سن گفت: اگر بازیکنی جایگزین بازیکن دیگر شده باشد یا از شناسنامه دیگری استفاده نمایند و یا صغر سن داشته باشد، این موضوع بازیکن غیر مجاز تلقی می شود و علاوه بر اینکه محرومیت برای بازیکن متخلف را در بر دارد باشگاه نیز محکوم می شود. ضمن اینکه اگر باشگاهی معترض باشد آن بازی هم سه بر صفر به سود تیم شاکی اعلام می شود.

وی تاکید کرد: این تغییر نتیجه در حالی است که مسابقات به پایان نرسیده باشد و یا قرعه کشی رقابتهای فصل جدید انجام نشده باشد. در غیر اینصورت کمیته انضباطی کسر امتیاز را برای تیم متخلف در فصل آتی مسابقاتی آن تیم اعمال می کند.

علیرضا صالحی فدراسیون فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر