کد خبر: 1065845 A

رئیس فیفا اعلام کرد امکان مصالحه با مسئولان برگزاری سوپرلیگ اروپا وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، جیانی اینفانتینو در حاشیه اجلاس یوفا در واکنش به تشکیل رقابت‌های سوپرلیگ اروپا گفت: می‌خواهم کاملا شفاف و واضح صحبت کنم، از طرف فیفا، ما سوپرلیگ را تایید نخواهیم کرد و از این موضوع مطمئنیم. ما سوپرلیگ، که مانند یک مغازه بسته است را تایید نمی‌کنیم و این رقابت‌ها نمی‌توانند تحت نظر فیفا برگزار شوند. ما از یوفا به شدت حمایت می‌کنیم. وظیفه من و ما، نجات فوتبال ملی و باشگاهی است.

اینفانتینو ادامه داد: باشگاه‌ها نمی‌توانند هم تحت نظر ما رقابت برگزار کنند هم خودشان رقابت تشکیل بدهند. فیفا مانند یوفا یک سازمان دموکراتیک است. همه می‌توانند نظرات و ایده‌های خودشان را داشته باشند و آنها را مطرح کنند، اما با احترام! اگر بعضی از باشگاه ها انتخاب کردند که راه خودشان را بروند، باید با عواقب تصمیمشان کنار بیایند. آنها مسئول این تصمیم هستند. باید مشخص کنند که با ما هستند یا نه نمی‌توانند هر دو را داشته باشند.

رئیس فیفا اضافه کرد: قطر اقدامات زیادی را در زمینه حقوق بشر انجام داده است. جام جهانی ۲۰۲۲ بهترین دوره تاریخ فوتبال خواهد بود. یا در داخل یا خارج از یوفا و فیفا باشید. هیچ مصالحه ای وجود ندارد. اگر برخی از باشگاه ها بخواهند آنجا را ترک کنند عواقب آن را می پذیرند. این بحران سوپر لیگ، ما را قویتر خواهد کرد. ما از مبارزه با این‌ تورنمنت دریغ نخواهیم کرد و عقب نخواهیم کشید!

رئال مادرید فلورنتینو پرز سوپر لیگ اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر