کد خبر: 1065108 A

فیفا و یوفا در واکنش علیه اقدام اخیر ۱۲ باشگاه بزرگ قاره سبز امروز تشکیل جلسه خواهند داد.

به گزارش ایلنا، بامداد امروز سوپرلیگ اروپایی رسما تاسیس شد و 12 تیم بزرگ از سراسر اروپا به ریاست فلورنتینو پرز این لیگ را تشکیل داده‌اند. آرسنال، منچستریونایتد، منچسترسیتی، تاتنهام، چلسی، لیورپول، رئال‌مادرید، اتلتیکومادرید، بارسلونا، یوونتوس، اینتر و میلان حضورشان در این تورنمنت مشخص شده است.

یوفا گفته این فصل از چمپیونزلیگ تعلیق می‌شود و احتمالا امروز تیم‌هایی که در سوپرلیگ شرکت کرده‌اند از رقابت‌های اروپایی حذف شده که با این حساب پاری‌سن‌ژرمن قهرمانان می‌شود.

این ۱۲ تیم همچنین رسما از عضویت در یوفا انصراف داده و همچنین احتمال تعلیق لیگ های داخلی و اخراج این تیم‌ها از لیگ وجود دارد. در مورد تعلیق چمپیونزلیگ هنوز توافق یا قطعی نشده است.

گفته می‌شود باشگاه‌های شرکت کننده در سوپرلیگ اروپایی مجموعا ۳.۵ میلیارد دلار به عنوان پیش پرداخت دریافت خواهند کرد (این مبلغ میان تمام تیم ها تقسیم خواهد شد.)

فابریزیو رومانو همچنین اعلام کرد امروز یوفا با سران لیگ‌های داخلی تشکیل جلسه خواهد داد و جبهه آنها مشخص است؛ برای باشگاه‌های شرکت کننده در سوپرلیگ، لیگ قهرمانان و لیگ داخلی به اتمام می‌رسد.

فرمت برگزاری مسابقات:

- 20 تیم (15 تیم ثابت + 5 تیمی که سالانه انتخاب می‌شوند) در دو گروه 10 تیمی در طول فصل باهم به رقابت خواهند پرداخت. 4 تیم برتر هر گروه به دور حذفی صعود خواهد کرد. بازی‌ها به صورت رفت و برگشت خواهد بود. تیم‌ها در لیگ‌های داخلی خود باقی خواهند ماند.

فیفا یوفا سوپرلیگ اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر