کد خبر: 1063909 A

شجاع خلیل زاده امروز با تیمش به تقابل با پرسپولیس خواهد پرداخت و این موضوع از نکات جذاب بازی است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم فوتبال پرسپولیس در هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف الریان قطر برود. تیمی که یکی از قدرت‌های غرب آسیا و فوتبال قطر محسوب می‌شود و یک چهره نام آشنا برای سرخپوشان تهرانی را در ترکیب خود دارد، شجاع خلیل‌زاده، مدافع سابق پرسپولیس که در سه لیگ هفدهم، هجدهم و نوزدهم با این تیم به قهرمانی لیگ برتر، جام حذفی، سوپرکاپ ایران و همچنین نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا رسید حالا مقابل تیم سابق خود قرار خواهد گرفت.

خلیل زاده از بازیکنان کلیدی و اصلی پرسپولیس در سال‌های اخیر بوده که محبوبیت بالایی هم میان هواداران این تیم داشته و دارد ولی خروج یک باره او از این تیم و فسخ یک جانبه قراردادش در شرایطی که این تیم رقابت‌های آسیایی را در پیش داشت در کنار انتشار تصویری از او که لوگوی الریان را می‌بوسد تا حد زیادی از این محبوبیت کاسته است ولی همچنان هم پرسپولیسی های زیادی هنوز او را دوست دارند و خاطرات خوشی که از دوران بازی او در ذهن دارند را از خاطر نبرده‌اند.

تقابل خلیل زاده با پرسپولیس و هم تیمی‌های سابقش یکی از جذاب‌ترین اتفاقات بازی امروز خواهد بود. شجاع در سه فصل حضور در پرسپولیس زوج دفاعی سید جلال حسینی و حسین کنعانی زادگان در دو مقطع بود.

57528053

او با سید جلال حسینی هماهنگی فوق العاده‌ای داشت و در زمانی که این دو نفر جلوی بیرانوند بازی می‌کردند گل زدن به پرسپولیس کار سختی شده بود. با این وجود شرایط سنی سیدجلال باعث شد سرخپوشان به فکر جذب مدافع باشند و حسین کنعانی زادگان ملی پوش را به خدمت گرفتند و فصل گذشته شجاع بیشتر در کنار کنعانی بازی می‌کرد.

7khalilzadeh

حالا این دو نفر (سیدجلال و کنعانی زادگان) زوج ثابت ترکیب خط دفاعی پرسپولیس هستند که بعد از جدایی شجاع در کنار هم بازی می‌کنند و عملکرد قابل قبولی هم دارند و تقابل آنها با شجاع و یارانش و احتمالا کل کل و کری‌هایی که بینشان خواهد بود در نوع خود می‌تواند جالب توجه باشد.

البته شجاع و دو همپستی سابقش قرار نیست برابر هم بازی کنند و پست آنها جوری است که زیاد با هم برخورد نداشته باشند ولی هم سیدجلال و هم کنعانی علاقه به نفوذ روی ضربات ایستگاهی دارند و احتمالا چند باری در طول بازی به محوطه جریمه الریان خواهند رفت و آنجا وظیفه شجاع تقابل با آنها خواهد بود.

از سوی دیگر شجاع هم نسبت به نفوذ بی میل نیست و باید دید تلاشی برای بازکردن دروازه پرسپولیس خواهد داشت یا نه و در این صورت است که باید از سد محکم زوج همبازیان سابقش عبور کند.

16184262306353

ماموریت اصلی شجاع امروز مهار شهریار مغانلود خواهد بود. مهاجم تازه وارد پرسپولیس که اتفاقا هیچ وقت همبازی شجاع نبوده و حضورش در جمع سرخپوشان تهرانی بعد از جدایی مدافع سرخپوشان رقم خورده است.

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا الریان قطر شجاع خلیل‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر