کد خبر: 1063810 A

بازیکن و دستیار سرمربی فقید فوتبال در مورد دوران همکاری با او صحبت‌های جالبی مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، متاسفانه روز گذشته نادر دست نشان، سرمربی فوتبال در اثر ابتلا به کرونا و بعد از چند روز مبارزه با این بیماری دار فانی را وداع گفت و جامعه فوتبال را بار دیگر عزادار کرد. یکی از فوتبالی‌هایی که در دوران فعالیت مرحوم دست نشان در تیم‌های مختلف به عنوان بازیکن و دستیار در کنار وی حضور داشت ابراهیم تقی‌پور بود که صحبت‌های جالبی در خصوص دوران همکاری با آن مرحوم دارد. گفتگوی او با ایلنا را می‌خوانید:

 

* شما در مجموع چند سال با آقا نادر همکار بودید؟

سال‌های زیادی بود و آمارش را به طور دقیق ندارم ولی فکر می‌کنم من بیشترین همکاری را با آقا نادر در این سال‌ها داشتم و هم به عنوان بازیکن در چندین تیم مختلف از جمله پگاه و هم به عنوان دستیار در کادرفنی او در مس حضور داشتم و سال‌های زیادی همکاری داشتیم که باعث افتخار من بود.

 

* فکر می‌کنم یکی از دوران طلایی عملکرد مرحوم دست نشان در لیگ هفتم و در پگاه بود.

بله آن فصل آقا نادر در شرایط سختی هدایت تیم را بر عهده گرفت و تیم در خطر سقوط قرار داشت ولی ایشان آمد و به اصطلاح تیم را زیر و رو کرد. ما در همان فصل به استقلال در ورزشگاه آزادی 4 گل زدیم و به فینال جام حذفی هم صعود کردیم و مقابل همان استقلال کار در 90 دقیقه تمام نشد و متاسفانه در وقت اضافه نتیجه را واگذار کردیم.

 

* از همان بازی 4-1 معروف صحبت کنید. واقعاً فکرش را می‌کردید در آزادی به استقلال 4 گل بزنید؟

من به شخصه به عنوان بازیکن شاید فکرش را نمی‌کردم ولی آقا نادر همیشه روحیه مثبتی داشت و این روحیه را به تیم و بازیکنان هم منتقل کرد که همیشه باید فکر های بزرگ در سر داشته باشیم و به این فکر کنیم که همه کاری از دست ما بر می‌آید. آن بازی واقعاً یک روز خاص بود که نتیجه آن به خاطر آقا نادر رقم خورد. هرچند حرف و حدیث در مورد آن بازی در آوردند چون پرسپولیس هم در همان روز دقیقا با همان نتیجه 4-1 به استقلال اهواز باخته بود و گفتند نتیجه مشکوک است.

 

* در مورد فینال جام حذفی هم صحبت کن.

آن بازی‌ها به صورت رفت و برگشت بود و ما توانستیم استقلال را خیلی اذیت کنیم و کاری کردیم که در 90 دقیقه نتیجه بازی تمام نشود و کار به 120 دقیقه برسد. استقلال مهره‌های زیادی در آن مقطع داشت و آقای قلعه‌نویی هم به این تیم برگشته بود و نظم خوبی در این تیم ایجاد شده بود و واقعاً بازی مقابل‌ آنها کار سختی بود ولی راحت تسلیم نشدیم و بدشانسی آوردیم.

 

* حرف و حدیث‌های زیادی در موردت برای آن بازی شکل گرفت، چرا که فصل بعدش به استقلال رفتی. در این مورد قبلاً صحبت کرده‌ای ولی می‌خواهیم بدانیم واکنش نادر دست نشان چه بود؟

واقعاً نمی‌فهمم آن حرف و حدیث‌ها به چه خاطر بود. فیلم بازی موجود است و گل‌هایی که خوردیم هم هست و من روی هیچ گلی بیشتر از بقیه مقصر نبودم. اینکه من فصل بعد به استقلال رفتم دلیل نمی‌شود کم کاری کرده باشم. بعد هم اگر قرار بود کمکاری کنم در 90 دقیقه این کار را می‌کردم و نیازی نبود صبر کنم تا بازی به وقت اضافه کشیده شود. در آن بازی دو کارشناس تلویزیونی حضور داشتند و تایید کردند که من از بهترین بازیکنان زمین بودم.

 

* واکنش نادر دست نشان چه بود؟

ایشان همیشه به من می‌گفت به این حرف و حدیث‌ها کاری نداشته باش و کار خودت را بکن و سعی نکن به آنها توجه کنی. من در مقطعی واقعاً از لحاظ روحی شرایط خوبی نداشتم و آقا نادر همیشه کنارم بود و به من دلداری می‌داد. در یک مقطع هم که حادثه برایم پیش آمد و سرم دچار آسیب شد همیشه جویای احوال من بود واقعاً خیلی به آقا نادر مدیونم. حیف شد خیلی زود از پیش ما رفت.

 

* بعد از فوت مرحوم انصاریان و مرحوم میناوند با او صحبتی داشتی؟

بله خیلی ناراحت بود و همیشه می‌گفت حیف شد و زود از پیش ما رفتند و به من همیشه توصیه می‌کرد که خیلی مراقب باش و رعایت کن. خودشان هم همیشه همه موارد را خیلی شدید رعایت می‌کرد ولی نمی‌دانم چطور به این ویروس لعنتی مبتلا شد.

 

* حرف پایانی؟

واقعاً امیدوارم مسئولین فکری به حال این بیماری کنند و دیگر چند عزیز دیگر را باید از دست بدهیم؟ نمی‌دانم. خدا آخر و عاقبت همه را به خیر کند. این را هم بگویم که مرحوم دست نشان خیلی در زندگی و در فوتبال اذیت شد و کسانی که او را آزار دادند خودشان می‌دانند چه کسانی هستند و حتماً می‌آیند و زیر تابوتش را هم می‌گیرند.

انتهای پیام/
نادر دست نشان ابراهیم تقی پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر