کد خبر: 1062883 A

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر شرایط کرونا اجازه دهد، مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا،مهدی علی نژاد معاون توسعه  ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه پنجاه و چهارمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی کشور با اشاره به حضور مجدد این رشته شطرنج بعد از ۱۲ سال در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین گفت: این خبر امیدبخشی است، چرا که با توجه به پتانسیل بالای شطرنج ایران می‌توانیم شاهد موفقیت نمایندگان شایسته کشورمان در این رویداد مهم باشیم.

در این مراسم که شب گذشته در سالن مسابقات فدراسیون شطرنج برگزار شد، علی‌نژاد ابراز با ابراز امیدواری به اینکه فضای آرامشی که در یک‌سال اخیر بر این رشته حاکم شده، در آینده نیز تداوم داشته باشد، افزود: شطرنج ورزش زیبایی است و این زیبایی با همدلی و اتحاد خانواده شطرنج زیباتر می‌شود.

وی عنوان کرد: مشکلاتی در سطح بین‌المللی برای شطرنج ایران بوجود آمد که تا مرز تعلیق هم پیش رفتیم، اما وزارت ورزش و جوانان پای کار ایستاد و تدابیر خوبی به خرج داد تا شطرنج ایران این شرایط سخت را با موفقیت پشت سر بگذراند. وزارت امور خارجه هم انصافا در این گذر دشوار به کمک آمد و کنارمان بود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج گفت: اگر شرایط کرونا اجازه دهد، مجمع فدراسیون بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و من امیدوارم هر کسی رای مجمع را بدست آورد و به ریاست رسید، بتواند این آرامش فعلی را حفظ کند و هدفش موفقیت شطرنج در سطوح داخلی و بین المللی در سایه اتحاد و همدلی اعضای این خانواده فرهیخته باشد.

 

وزارت ورزش و جوانان مهدی علی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر