کد خبر: 1062766 A

بهمن جهان تیغ؛ از درخشش درکنار ستاره‌های سرخابی و گلزنی در لیگ قهرمانان تا حضور در دسته سه

بازیکن سابق فولاد خوزستان: می خواستم به ذوب‌آهن بروم اما به اجبار باشگاه از فولاد به لیگ یک رفتم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فولاد خوزستان در حالی با شکست العین جواز حضور در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد که آخرین بازی این تیم در این مسابقات به ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ بر می‌گردد که با تک گل بهمن جهان بین موفق شد لوکوموتیو تاشکند شکست دهد. جهان بین در خصوص صعود این تیم به دور گروهی با شکست العین امارات به خبرنگار ما گفت: اول باید بگویم خیلی خوشحال هستم که چندین سال و در تیم‌های پای فولاد بازی کردم و پله به ‌‌پله در این تیم پیش رفتم و موفق شد گل پیروزی بخش فولاد را برابر لوکوموتیو به ثمر برسانم و خوشحالم این تیم با یک نمایش درخشان و بی نقص موفق شد یکی از تیم‌های خوب آسیا را شکست دهد و راهی دور بعدی شود. البته فولاد در گروه مرگ در کنار النصر و السد قرار گرفته اما از صمیم قلبم برای این تیم آرزوی موفقیت میکنم.

الان کجا هستید و چه می‌کنید؟

تاریخ فوتبال بازی کردن به قبل و بعد از مصدویتم برمی‌گردد. متاسفانه بی‌مهری‌های در قبال من صورت گرفت و به من که سرمایه باشگاه بودم توجه نشد و من را به امان خدا رها کردند و من دوباره به تنها شدم و تصمیم گرفتم مثل گذشته که از زمین‌های خاکی شروع کردم و تا گلزنی در آسیا پیش رفتم دوباره روی پای خودم بایستم و تلاش کنم. 

مدیرعامل وقت فولاد در آن زمان نه تنها با من بلکه با سایر بازیکنان خوب تا نکرد. انتظار داشتم قرارداد من را تمدید کنند و پشتم باشند اما کسی من را ندید. 

من الان در دسته سه بازی میکنم و در تیم خلیج فارس بندرماهشهر هستم. متاسفانه  به اجبار باشگاه از فولاد به لیگ یک رفتم و در بادران بازی کردم درحالی که از سایپا، پیکان و سپیدرود رشت پیشنهاد داشتم و از همه مهمتر بحث انتقال من به ذوب‌آهن کاملا جدی شده بود ولی متاسفانه چون قرارداد داشتم نمی‌توانستم به تیم دیگری بروم و از طرفی باشگاه حاضر نمی‌شد من به تیم دیگری بروم و هنوز خود من مانده‌ام که چرا با جدایی من مخالفت شد. من در تیم‌های پای برای تیم ملی و تیم امید ایران درکنار احمد نوراللهی و محمد دانشگر بازی کردم و با آنها بزرگ شدم. اما با تصمیم‌های غلط مدیران فوتبال سرنوشت زندگی من تغییر کرد و فوتبال من نابود شد خیلی راحت به من دورغ گفتند و به من گفتند باید جایی که ما میخواهیم بروی و فقط می‌توانی به مس کرمان بروی یا بادران. چرا؟ چون آنها پول بیشتری می‌دادند و به نفع جیب آقایان بود.

مدیریت باشگاه با شما دشمنی داشت؟ 

نمی‌دانم. مدیریت باشگاه خیلی‌ها را مثل اکبر ایمانی، ساسان انصاری و مهرداد جماعتی را اذیت کرد. اسکوچیچ را فراری دادند. مدیرعامل تیم سر تمرین می‌آمد و میگفت‌ نصف پول خود را بگیرد و بذارید تیم بیافتد یا می‌گفت هر کس ‌می‌خواهد برود راه باز است برود. ایول والی کاپیتان تیم شاهد همه این اتفاقات بود می‌توانید از ایشان بپرسید. 

چرا مثل ساسان انصاری و سایز بازیکنان در لیگ یک شایستگی‌های خود را ثابت نکردید تا نگاه‌ها به سمت شما بیاید؟

متاسفانه در لیگ یک نیز گرفتار دلال بازی شدم و دیدم که چگونه باند بازی می‌کنند. مربی اصلا به من توجه نمی‌کرد و بازیکنان محبوب خود را بازی می‌داد. بعد از بادران به ایران جوان بوشهر رفتم که در لیگ دو بود و امسال نیز در دسته سه بازی میکنم.

بهترین اتفاق فوتبالی شما چه بود؟

بهترین اتفاق فوتبالی من لحظه‌ای بود که در لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کردم. من به اسکوچیچ گفتم دوست دارم ۲۰ دقیقه برای شما بازی کنم و گلزنی کنم. ایشان به من گفتند خیالت راحت تا من هستم بازیکن من هستی و مت به دنبال آن هستیم تا تو را پرورش دهیم و در سال‌های بعد از تو استفاده کنیم. من قبل بازی با لوکوموتیو گفتم این بازی برای شما گل میزنم اگر نزدم من را اخراج کن. خداراشکر به عنوان یار تعویضی وارد زمین شدم مطمئن بودم گل میزنم و خداراشکر همین گونه هم شد. باور نمی‌کنید تا صبح گریه کردم و خوابم نبرد.

شما با اسکوچیچ کار کردید به نظر شما تیم ملی با توجه به شرایط سختی که دارد می‌تواند به جام جهانی صعود کند؟

اسکوچیچ مربی با دانشی است و ظرفیت‌های هر بازیکنی را به خوبی ‌می داند و می‌تواند از هر بازیکنی بازی بگیرد. همچنین او سعی دارد با بازیکنان نزدیک باشد و مثل یک دوست آنها را راهنمایی کند. من مطمئن هستم تیم ملی می‌تواند روزهای خوبی را با اسکوچیچ تجربه کند و به جام جهانی صعود کند اما به شرطی که شرایطی را که او می‌خواهد برایش فراهم کنند.

 

تیم ملی ایران فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس لیگ خلیج فارس بهمن جهان تیغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر