کد خبر: 1062747 A

گل فوق العاده شب گذشته مهدی طارمی به چلسی چهارمین گل بازیکنان ایرانی به این تیم بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو شب گذشته با به ثمر رساندن یک گل فوق العاده زیبا به چلسی، برتری یک بر صفر تیمش مقابل این ابر قدرت لیگ جزیره را رقم زد، هرچند پورتو با این پیروزی بازهم نتوانست شکست دو بر صفر بازی رفت را جبران کند و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازماند. 

گل شب گذشته مهدی طارمی چهارمین گل بازیکنان ایرانی به این تیم بود و پیش از این علی دایی و علیرضا جهانبخش هم موفق به باز کردن دروازه آبی های لندن شده بودند. 

01438565

در فصل ۱۹۹۹-۲۰۰۰ بود که علی دایی با لباس هرتابرلین آلمان در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا حاضر شد. دایی که پس از نایب قهرمانی با بایرن در این رقابت‌ها از جمع مونیخی ها جدا شد و به هرتا پیوست، در لیگ قهرمانان عملکرد فوق العاده ای داشت و دوبار دروازه چلسی را باز کرد و یک بار هم موفق شد به میلان گلزنی کند. دو گل دایی به چلسی در آن مقطع برتری تیمش را مقابل حریف رقم زد. 


55657_978

نفر بعدی علیرضا جهانبخش بود که توانست با لباس برایتون دروازه چلسی را باز کند. جهانبخش که نتوانسته بود درخشش در لیگ هلند را در انگلیس تکرار کند انتقادات زیادی را متحمل شده بود و در ترکیب اصلی تیم هم به او کمتر بازی می‌رسید. دو فصل قبل او در جریان دیدار با چلسی برای دقایقی وارد زمین شد و چند دقیقه بعد گل زیبایی وارد دروازه حریف سرشناس لندنی کرد. 


IMG_20210414_094242_797

و در نهایت مهدی طارمی شب گذشته تبدیل به سومین ایرانی شد که دروازه چلسی را باز می‌کند.

چلسی علی دایی علیرضا جهانبخش مهدی طارمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر