کد خبر: 1060693 A

معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به تشریح آخرین وضعیت کیش برای برگزاری اردوی تیم ملی و احداث کمپ تیم ملی در این جزیره پرداخت.

به گزارش ایلنا، قاسم وکیلی معاون مناطق آزاد کشور درباره برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال ایران در جزیره کیش اظهار داشت: امیدواریم با تلاشی که در فدراسیون و مجموعه دیپلماسی  کشور در حال انجام است، حق مسلم میزبانی به کشور عزیزمان بازگردد اما اگر این اتفاق نیفتد، ایران دارای ظرفیت‌های بی نهایت است که می تواند پشتیبانی لازم را از تیم ملی داشته باشد. ان‌شالله سربلند در مسابقات انتخابی جام جهانی ظاهر می شویم و بچه‌های ما انتقام این جفای ناحق را در میدان مسابقات گرفته و جبران خواهند کرد.

وی افزود: کیش به لحاظ آب و هوایی، امکانات و لجستیک دارای ظرفیت‌های خوبی است و امکانات ورزشی خوبی هم دارد. از زمان حضورمان سعی کردیم طبق استانداردهای فیفا امکانات کیش را مهیا کرده تا هم سهمی در جام جهانی قطر داشته باشیم و هم تیم‌های ملی کشور به ویژه تیم بزرگسالان در این جزیره اردوهای آماده‌سازی خود را داشته باشند و نیازی نباشد به کشورهای دیگر بروند. همچنین  از سایر کشورها در کیش میزبانی کنیم.

معاون مناطق آزاد کشور اضافه کرد: با حضور شهاب عزیزی خادم به فدراسیون و تلاش و انگیزه وی، دبیرخانه مناطق آزاد و سازمان منطقه آزاد کیش  آمادگی خود را برای برگزاری  اردوی تیم در بازه زمانی سوم تا یازدهم خرداد و فراهم کردن امکانات اعلام کردند تا میزبانی خوبی از اردوی تیم ملی داشته باشیم. این شوق و استقبال فقط مختص مدیران منطقه آزاد نیست بلکه سرمایه‌گذاران جزیره هم از این امر به وجد آمده و آمادگی خود را برای برگزاری بهتر و آبرومندانه‌تر این تمرینات در کیش اعلام کرده‌اند.

وکیلی اضافه کرد: در گام‌های بعدی امیدواریم با مشارکت منطقه آزاد کیش و فدراسیون فوتبال شاهد تاسیس کمپ تیم‌های ملی در کیش با امکاناتی همطراز کشورهای دیگر باشیم. هفته گذشته جلسه خوبی را با حضور عزیزی خادم، مدیرعامل و دبیر منطقه آزاد کیش داشتیم و توافق شد طبق تشخیص فدراسیون نسبت به تاسیس یک مرکز اصلی و کمپ استاندارد ورزشی، آنچه اکنون در این منطقه وجود دارد ارتقاء یابد و آنچه نیاز به تاسیس دارد احداث شود. اولویت تشخیص فدراسیون است.

وی ادامه داد: پیش از این بخش خصوصی تقاضا داشت کمپی در کیش ویژه تیم‌های ملی داشته باشد. در جنب این کاری که بخش خصوصی در دست دارد تلاش داریم طبق هماهنگی با مدیریت فدراسیون امکانات موجود را به روز رسانی کنیم. اکنون سه زمین در جزیره داریم که نیاز است به روزرسانی شده و توسعه یابند. خوشبختانه بخش فنی فدراسیون هم مطالعاتی داشته و به این جمع‌بندی رسیده ایم. 

معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: شاید در همین هفته قرارداد نهایی با حضور مسئولان فدراسیون، دبیرخانه مناطق آزاد و مسئولان منطقه آزاد کیش امضاء شود.  عزم دبیرخانه با این جدیتی که در دوره مدیریت کنونی فدراسیون شاهد هستیم این است که به آمادگی لجستیک درباره آماده‌سازی زمین‌های ورزشی و کمپ ویژه تیم‌های ملی برسیم.

وکیلی درباره زمان احداث زمین‌ها و کمپ‌های ورزشی در جزیره کیش توضیح داد: بهترین مکان کیش را در گذشته دور در دهکده داشتیم و در این دهکده پیش بینی سه زمین فوتبال شده که یکی از این زمین ها ظرفیت خوبی دارد اما در فرآیند زمان مدیران قبلی دقت لازم را نکرده و این امکانات و مکان خوب به مرور زمان فرسوده شده است.

وی تصریح کرد: به لحاظ پیش‌بینی مکانی که برای این دهکده در نظر گرفته شده کار هوشمندانه‌ای انجام گرفته است. زمین لازم را هم در اختیار داریم که نیاز به ترمیم و بازسازی دارد که امیدواریم با توجه به برگزاری اردوی تیم ملی در کیش دست‌کم یکی از این زمین‌ها با کار شبانه روزی زیر نظر فدراسیون به استاندارد لازم برسد.

معاون مناطق آزاد کشور تصریح کرد:  در تدارک کمپی که در طراز کمپ‌های جهانی است و می تواند نظر فدراسیون دیگر کشورها را جلب کند هستیم و عزم همگان هم روی این موضوع است. تلاش می‌کنیم هرچه سریع‌تر به عملیات احداث چنین کمپی برسیم. بخش خصوصی در گذشته چنین مجوزی گرفته و در تدارک اقدام های حقوقی است تا این مجوز عملیاتی شود.

وکیلی تصریح کرد:  اکنون هم عزم عزیزی‌خادم و همکارانش  سبب شده  ترجیح ما این باشد در کنار بخش خصوصی خود فدراسیون هم بخشی از ظرفیت فعلی کیش را در اختیار بگیرد و کمپی را احداث کند که زیرنظر فدراسیون اداره شود. امیدواریم در آینده نزدیک و شاید در هفته‌های آینده چنین اتفاقی بیفتد.

 

تیم ملی ایران مناطق آزاد کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر